KAPALI Hararet yükselmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
Merhaba arkadaşlar 2004 chevrolet kalos 1.4 var otobanda 10 dk boyunca 140 150 gittim ve hararet 110 dereceye geldi 110 u geçmedi daha sonra yavaslayinca normale döndü.Böyle bisey olması normal midir ?(ustalar bu motorların normalden biraz daha sıcak çalışmasının normal olduğunu söylediler)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
GM benzinli motorlarının normalden biraz sıcak çalıştığı doğrudur ama bu "biraz" kavramı 95-98 °C civarlarını geçmez. Devirdaimde sorun olabilir. Sadece hararet müşürü arızalı olabilir. Hava yakıt karışımında ayarsızlık olabilir, motor zorlandığında zengin karışımla birlikte hararet yükselebilir. Lpg varsa bahsettiğiniz motorda zaten hararet şaşırtmaz. Motor zorlanınca lpg başlı başına hararet sebebidir.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
GM benzinli motorlarının normalden biraz sıcak çalıştığı doğrudur ama bu "biraz" kavramı 95-98 °C civarlarını geçmez. Devirdaimde sorun olabilir. Sadece hararet müşürü arızalı olabilir. Hava yakıt karışımında ayarsızlık olabilir, motor zorlandığında zengin karışımla birlikte hararet yükselebilir. Lpg varsa bahsettiğiniz motorda zaten hararet şaşırtmaz. Motor zorlanınca lpg başlı başına hararet sebebidir.
Astra H benzinlilerde 110 derecede açıyor abi :D Neden böyle yapmışlar anlamıyorum.

mahmutayvaz

Asfalt Kurutucu
17 Eki 2016
27
23
595
31
ÇORUM
Aracın hızlı gitmesinden dolayı motor sıcaklıı artacaktır ama su döngüsüde hızlanacaktır. Aracın bu hızlarda 97 98 dereceye yülselmesi normaldir. Aracın antifiriz su dengesine bir bakın. Benim 3007 yedi model tata pikapım vardı. Onunda motorunu sıkıştırınca hararet yülseliyodu ve normal kullanımda düsüyodu. Serviste aracımın antifiriz su dengesinin bozulduğunu söylediler.
tata-telcoline-2009.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım