Hasarlı Araç İlanları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Arkadaşlar Sahibinden.com'da bazı galeriler görüyorsunuzdur sizlerde. Final Oto benzeri... "Piyasa ederi 150.000 lira 1.500 lira kaporta masrafı var o yüzden 100.000 liraya satıyorum!" gibi... Böyle ilanlara itibar etmeyiniz. Bu araçlar sağlam kaza geçirmiş, sigortaya ağır hasar işlenmiş henüz plakadan sms sorgulamasına hasar kaydı yansımamış olan araçlardır. Pert arabayı toplarlar, bir tane ezik çamurluğu 2 tane sürtük kısmı size bırakıp az hasarlı diye satmaya çalışırlar. Ne kadar güzel görünürse görünsün, ne kadar kaydı temiz olursa olsun o arabalara yaklaşmayın. 150.000 liralık malı size 100.000 liraya verecek insanlar Türkler arasında ve özellikle Galericiler arasında olmaz. Kimse vakıf hizmeti verme peşinde değil. Para kazanma peşinde. Sizlerinde tecrübesi olmuşsa (en acısından) paylaşıp daha açıklayıcı olmamı sağlayabilirsiniz...

Son düzenleme:

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Mantık ile tezat düşen bir durum zaten.Ben bir kere aramıştım Madem xx kadar masrafı var siz neden bu masrafı yapıp gerçek ederi olan xxx rakama satmıyorsunuz?Dediğimde cevap vermeyip telefonu yüzüme kapamışlardı.Hiç bir akl-ı selim insan bu tuzağa düşmez zaten.

maximaorhanisback

Profesör
22 Ara 2016
620
1,601
2,470
34-54
Zaten forumlarda, sözlüklerde vs. insanlar başlarına aldıkları belaları anlatıyorlardı. Özellikle fi nal otodan dolayı mağdur olan onlarca insan var. Mantık çerçevesinde düşünebilen bi insan bu tür ilanlardan koşarak kaçması gerektiğinin farkındadır.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sitelerde hakkında hiç hiç olumlu söylem görmediğim ve sözlük başlıklarını bile mahkeme kararıyla kapattıran bir firma ki siz düşünün.
Kaporası yanan onlarca kişi okumuştum.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Sa hocam malasef dediğiniz şieketten bir araç alma gibi bir gaflete düşmüştük şuan araç halen bizde ama ilan da şuan inşallah fazla zarar etmeden satarız arabayı.Bu arada açıklamada yazdıkları şu kadara tamir edilir dedikleri miktarda sizi yanıltmasın daha fazla çıkıyor tamir masrafı.

maximaorhanisback

Profesör
22 Ara 2016
620
1,601
2,470
34-54
Sa hocam malasef dediğiniz şieketten bir araç alma gibi bir gaflete düşmüştük şuan araç halen bizde ama ilan da şuan inşallah fazla zarar etmeden satarız arabayı.Bu arada açıklamada yazdıkları şu kadara tamir edilir dedikleri miktarda sizi yanıltmasın daha fazla çıkıyor tamir masrafı.
Geçmiş olsun.
Umarım en az zarar ile halledersiniz işinizi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi normal şartlarda hasarlı araba tabii ki satılır ama bunun gibi pertten bozma, sonradan toparlanmış aracı bin liralık masrafı var diyerek satmaya çalışmak dolandırıcılığın dik alasıdır. Tamam, serbest bir piyasa hakim, ' sana ne kardeşim, istediğim fiyattan koyarım istemeyen almasın ' diyen de olacaktır ama kitaplarda tanımı yapılsa da hukuki bir yaptırımı pek fazla olmasa da vicdan ve iş ahlakı diye çok temel bir unsur da var. Bu iş ahlakı hiçe sayıldığında ticaret denilen sistem bir yerden sonra yozlaşmaya ve görevini yerine getirememeye başlıyor. O sebeple ben, nasıl olur bilemem ama, bu tür ticaretlere ( iş ahlakına göre dolandırıcılığa ) bir çözüm bulunması veya sınırlama getirilmesi taraftarıyım.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
IMG_1398.JPG
Exper e gitmeden hasarsız diye satın aldığımız aracın, şans eseri bu fotosuna denk geldim iyi mi ?

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
15e kaskodan al kırık şaseyi kaynakla motoru ufak çalışacak kadar topla kaportayı düzelt ama boyama sonrada ufak masraflı araç yaptır ömürlük bin sağlamı 100 bin ama biz 40a satıyoruz diye ver millette :)

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu yapılan baya baya dolandırıcılık... bi arkadaşımda 7-8 sene önce bursadan bi 98 99 falan polo hb almıştı full orjinal diye, dışardan bakınca araba muazzam görünüyor, ekspere gerek duymadı araba baya diri duruyo diye baktırma gereği duymadı. DEnizliye geldi bi kaç ay sonra satmaya karar verdi biri almaya geldi araba change çıktı ortadan kes kopyala yapıştır :))) bagaj kapağı vs 6 farklı boya çıktı ufacık polo hbde

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu yapılan baya baya dolandırıcılık... bi arkadaşımda 7-8 sene önce bursadan bi 98 99 falan polo hb almıştı full orjinal diye, dışardan bakınca araba muazzam görünüyor, ekspere gerek duymadı araba baya diri duruyo diye baktırma gereği duymadı. DEnizliye geldi bi kaç ay sonra satmaya karar verdi biri almaya geldi araba change çıktı ortadan kes kopyala yapıştır :))) bagaj kapağı vs 6 farklı boya çıktı ufacık polo hbde

Türkçe öğretmenim görse intihar eder.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
bizim arkadaş 5.20d için gitmişti arabayı iyi bi incelemiş torpido gözünde ve bilumum yerlerde deniz kumu olduğunu söyledi. :D ki o yine iyi herhalde. toplanmış ne araçlar var. kanmamak lazım. birde bunlar photoshop işini güzel yapıyorlar. atıyorum adam erzurum'dan gelecek yatırıyor 1000 lira kaporayı istanbula geliyor ki aracın fotoğraf ile alakası yok. tabi ne kaporayı alabiliyor ne aracı eli boş geri dönüyor. velhasılı bunların yatacak yeri yok. Allah ıslah etsin. bunlara kananlarada allah akıl fikir versin

WCC

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
15
27
595
Hasarlı honda civic ilanlarına sarmıştık babamla; okula gidip gelecek kadar (satmayı düşünmeden) bi araba olsa yeter diyoduk. İlanlara bakarsanız, izmir'de birsürü 2012-2015 (FB kasa) beyaz 'hafif hasarlı' 40-47.000TL arası civic var. Birini aradık, zorla 37.000TL hasar kaydının olduğunu ama bunun çarptığı arabadan kaynaklandığını söyledi.

Benzeri ilandan bi civic'e maslak'ta baktık, aynı hikayeler; canlısını görünce hayret ediyor insan; resmen toplanmış, ama rezalet toplanmış. Kesinlikle ayar tutmayacak arabalar bunlar. Sonra da nasıl olduysa satıldı birine.

Son baktığım araç bu alttaki linkte; şimdi günahını almayım gidip bakmadım, ama şöyle bi yorum yaparsak o kapıyı bozan çamurluğu ezen kuvvet hiç mi tekere gelmemiş? araba o darbeyi almadan önce önden hiç biryere vurmamış mı? Bir de o yandaki arabalar her şeyi açıklıyor :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ivic-1.6-dream-eco-2016-model-371984683/detay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım