Herkese selamlar

ahmetveliarslan

ahmet veli arslan
Senkromeççi
29 Ara 2020
11
12
70
30
istanbul
Marka
BMW
Çok uzun zamandır Youtube kanalını ilgiyle takip ediyorum, buraya katılalı da baya olmuş ama yazmak bugüne kısmetmiş. Ben Ahmet, 30 yaşındayım. 7 yaşına kadar memleketim Adana'da yaşadım sonra İstanbul'a taşındık. Mekatronik mühendisiyim. Otomotiv sektöründe üretim mühendisi olarak çalışmaktayım (Tristone Flowtech). Hafta içleri iş dolayısıyla Çerkezköy'deyim, hafta sonları genelde İstanbul'da oluyorum.

Klişe olarak, arabalara ilgim neredeyse bebeklikten başladı:). Daha öncesinde mekaniğe ve elektroniğe başladı aslında. Komple sökülmeyen hiçbir oyuncağım olmamıştır. 5 yaşındayken Go-karta başlamıştım, kafamda kask durmuyordu daha:) 7-8 yaşlarından itibaren ralli pilotu olmak istiyordum fakat komşumuzun 18 yaşındaki oğlu motorsiklet kazasında vefat edince bizimkiler, hiç alakası yokken, motor sporlarının tamamından uzaklaştırdılar maalesef:(

Biraz uzun olduğumdan boyum erken yetti, 11 yaşında ilk araba sürüşümü yaptım. 1990 2.0 190E. Babam, işi dolayısıyla sürekli arabayla seyahat ederdi. Kendisi de mühendis olduğundan, ilk arabasından itibaren, eski de olsa almandan şaşmamış:)) Arada 2 tane Mazda'mız da olmuştu, 626 ve 323. Gözü açılıp kapanıyor diye 323 e bayılırdım, babamın kucağındayken sürekli selektör yapardım :) Bu arada babama araba sürmeyi annem öğretmiş, 27 yaşında ehliyet almış adam :D evlendiklerinde (1980) annemin 77 model Renault 12 ts'si varmış, babam kaza yapınca Mercedes 230'a geçiş yapmışlar (modelini bilmiyorum). Ailemin de az da olsa arabalara ilgisi var diyebilirim.

Arabam, 1993 Bmw 320i Manuel. 1,5 sene önce 117bin kilometrede satın aldım. Şuan 135bin kilometrede ama ben tabi ki dayanamadım ve dış kaporta boyası harici komple revizyona girdi araç. Yasaklar, bayram, parça arama, çıkan ekstralar vs derken nisan başından beri hala sanayide:) Ağustos sonuna doğru bitecek kısmetse :)

Bu arada yıllık iznimi, sabah 9 akşam 10 çalışarak sanayide geçirdim ve 1 hafta inanılmaz keyifliydi benim için. Sanayideki işverenlere duyrulur!!! :))).

Tüm Petrolhead'lere saygılar, sevgiler.
 

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
4,517
1
8,137
5,020
Adana-Kütahya
Marka
Alfa Romeo
Hoş geldiniz bende Adanalıyım ve Tekniker Mühendislik öğrencisiyim şu an :D Umarım keyifli vakitleriniz olur , tekrar hoş geldiniz :)
 

ahmetveliarslan

ahmet veli arslan
Senkromeççi
29 Ara 2020
11
12
70
30
istanbul
Marka
BMW
  • Haha
Tepkiler: S.Asil
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım