Hırsızlığa karşı ne önlem alıyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Ehliyet dönüştürmeye gerek var mı? Ben gittiğim zamanda giriş yaptığın tarihten itibaren 3 ay yabancı ehliyetinle kullanabiliyordun.

Benim güvenlik önlemim ise arada arabayı kilitlemeyi unutuyorum. Direksiyon kilidini de arada farkında olmadan uyguluyorum. Hırsıza karşı ne kadar etkili bilmiyorum yalnız.
Eyaletten eyalete değişiyor olabilir. California için, eğer burada yaşamıyorsanız ve ehliyetiniz başka bir eyalet veya ülkenin ise, oralarda geçerli olduğu sürece Californiada da geçerli. Süre sınırı bulunmuyor. Maryland için de baktım, aynısı yazıyor. Fakat başka bir sitede kural öyle olmasına rağmen ceza yiyen çok demişler.

Bir de arkadaşlar work and travel ile gidiyor. Öyle olunca nasıl onu da bilmiyorum. Oranın oturani pozisyonuna giriyor ise zaten alması gerekir ordan ehliyet

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
çift karbratörlü bi suburban alın. Distribütörin içindeki dağıtıcıyı çıkartın tamam bitti :D biraz yakar ama olsun benzin 82 oktan 50 kuruş

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Eyaletten eyalete değişiyor olabilir. California için, eğer burada yaşamıyorsanız ve ehliyetiniz başka bir eyalet veya ülkenin ise, oralarda geçerli olduğu sürece Californiada da geçerli. Süre sınırı bulunmuyor. Maryland için de baktım, aynısı yazıyor. Fakat başka bir sitede kural öyle olmasına rağmen ceza yiyen çok demişler.

Bir de arkadaşlar work and travel ile gidiyor. Öyle olunca nasıl onu da bilmiyorum. Oranın oturani pozisyonuna giriyor ise zaten alması gerekir ordan ehliyet
Aynen ehliyet geçerli zaten ama polisler ceza yazıyormuş cezayı ödeyip mahkemeye verip paranı geri alıyormuşsun zaten cok kolay bir islem diye oranin ehliyetini alacağız bizde

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aktif bir dükkan kamerasının altına koyuyorum ya da aktif bir cadde önüne koyuyorum, harici olarak aracı kilitledikten sonra 40 kere kontrol ediyorum,(kaput dahil), lastiklere ve tampona kadar etrafında 40 kere dolaşıp hasar tespiti yapıp, eve çıkıyorum ara ara 2 saat aralıklarla camdan dışarı bakıp kontrol ediyorum, binada her zaman fix bir yere çekiyorum benim haricimde kimse oraya çekmiyor.Hırsız olsam ben benim aracımı çalmazdım, arabasına bunu yapan adam sizin donunuza kadar mahkeme açar.

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Alarm taktırmayı düşünüyorum caydırıco olur

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
605
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Öncelikle ehliyet almak çok basit bir işlem, en yakın DMV ye gidip yazılı sınava gireceksiniz ve eğer geçerseniz direksiyon sınavı için randevu alacaksınız. Direksiyon sınavında bilmeniz gereken el sinyalleri var o konu ile ilgili video çekmiştim aşağıya atarım, ehliyet 30$ (California eyaleti) tutuyor sadece. Vizenizin süresi kadar yada I20 süreniz kadar verirler ehliyeti. Onun dışında aracınız çalınabilir mi ? Çalınabilir. Benim eski arabamı boydan boya çizip, ertesi gün sabaha karşı gelip (ben gece 4 e kadar elimde beyzbol sopası ile bekledim ordan biliyorum) sprey boya ile boyayan zihniyet sizin de aracınızı çalabilir. Polis ile ilgili olarak her polis sizin 'yeni' ehliyetinizin geçerli olduğunu bilmiyor, bilse bile aylık ceza yazma kotalarını doldurmak için ceza yazabilirler, dolayısı ile ehliyet almanız tavsiyemdir zaten çok basit. Polis'e davranış konusunda ise arkanıza gelip ışıklarını yaktığı zaman yavaş yavaş sağa doğru yanaşın o da sizin arkanızı temiz tutup güvenli bir şekilde sağa yanaşmanızı sağlayacak zaten. Burası çok önemli POLİS SÖYLEMEDEN ASLA VE ASLA ARAÇTAN İNMEYİN. Oldu da indiniz hemen silahını çeker çünkü siz bir tehlikesiniz o anda. Size sorular sorar ve eğer derse ki 'could you please step out of the vehicle?' o zaman inersiniz. Onun dışında ehliyet, registration ve insurance kağıdınızı ister. Sakın ama sakın alkollü yakalanmayın cezaları aşırı büyük yani alkollü araç kullanmanın cezası bir gece nezaret, 2500$ dan başlayan ceza, ehliyete el konulma, ve en son driving school dediğimiz kurslara gitmek (tabiiki ekstra ücret)

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Öncelikle ehliyet almak çok basit bir işlem, en yakın DMV ye gidip yazılı sınava gireceksiniz ve eğer geçerseniz direksiyon sınavı için randevu alacaksınız. Direksiyon sınavında bilmeniz gereken el sinyalleri var o konu ile ilgili video çekmiştim aşağıya atarım, ehliyet 30$ (California eyaleti) tutuyor sadece. Vizenizin süresi kadar yada I20 süreniz kadar verirler ehliyeti. Onun dışında aracınız çalınabilir mi ? Çalınabilir. Benim eski arabamı boydan boya çizip, ertesi gün sabaha karşı gelip (ben gece 4 e kadar elimde beyzbol sopası ile bekledim ordan biliyorum) sprey boya ile boyayan zihniyet sizin de aracınızı çalabilir. Polis ile ilgili olarak her polis sizin 'yeni' ehliyetinizin geçerli olduğunu bilmiyor, bilse bile aylık ceza yazma kotalarını doldurmak için ceza yazabilirler, dolayısı ile ehliyet almanız tavsiyemdir zaten çok basit. Polis'e davranış konusunda ise arkanıza gelip ışıklarını yaktığı zaman yavaş yavaş sağa doğru yanaşın o da sizin arkanızı temiz tutup güvenli bir şekilde sağa yanaşmanızı sağlayacak zaten. Burası çok önemli POLİS SÖYLEMEDEN ASLA VE ASLA ARAÇTAN İNMEYİN. Oldu da indiniz hemen silahını çeker çünkü siz bir tehlikesiniz o anda. Size sorular sorar ve eğer derse ki 'could you please step out of the vehicle?' o zaman inersiniz. Onun dışında ehliyet, registration ve insurance kağıdınızı ister. Sakın ama sakın alkollü yakalanmayın cezaları aşırı büyük yani alkollü araç kullanmanın cezası bir gece nezaret, 2500$ dan başlayan ceza, ehliyete el konulma, ve en son driving school dediğimiz kurslara gitmek (tabiiki ekstra ücret)

30$ mı? Burda ehliyet fiyatları 2000tl yi geçebiliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım