honda 1.5 rs cvt olmuş mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
arabayı bu cumartesi test ettim. önyargılı olmamaya çalıştım. elimden geldiğince yaptıkları iyileştirmeleri göz önünde bulunduracağım dedim. ancak cvt herşeye rağmen olmamış. gaza bastığınıda geç tepki veriyor ve arabayı performanslı kullanırken sanki sürekli birşeyler sizi geriye doğru çekiyor. araba gitmek istiyor ancak GİDEMİYOR. sanal oranın vites geçiş hızı hem düşürürken hem arttırırken ortalama bir tork konvertörlü kadar iyi ancak performans hissi oldukça negatif. iç mekan kalitesi orta halli. sürüş hissi ve direksiyon çok iyi. arka yaşam alanı baş mesafesi hariç oldukça iyi.konfor iyi. turanzalara rağmen yol yutuş iyi, yanal yatma eğilimi düşük. sert kırdığınızda arkası kontrollü bir şekilde geliyor ve viraj çıkışı kafa açma yok. çünkü cvt arabayı o kadar yavaşlatmış ki kafa açması için lastiklerin kabak olması gerekir :D

özetle gözle görünün tüm yerlerinin vasat olmasına rağmen altyapısındaki kalitesi dolayısıyla manuel olsa yine de alırdım. sosyal medyadan ve bayiler yoluyla yaptığım tüm tacizlere rağmen manuel getirmeyeceklerini söylüyorlar. ben yine de eğer kitle olarak bastırırsak belki yıl sonuna doğru sonuç alınabilir diye düşünüyorum. denemek ile kaybetmeyiz :)

https://www.change.org/p/honda-türkiye-www-honda-com-tr-honda-civic-1-5-t-manuel-olmali/share_for_starters?just_created=true

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Sinan reis testte bu farkli gercekten gelistirmisler ben begendim.tarzinda konusmustu.8 yil robotize kullandim sonra cift kavramaya gectim ustune birde cvt aldik.benim izlenimim

Robotize ;ruhsuz
Cift kavrama;kırılgan ama hisli
Cvt; sonsuza kadar giderim ama fazlasini bekleme.

98 bin tl 1.6 cvt atmosferik olani alacagima kesinlikle 10 bin tl daha koyar 1.5 rs cvt olani alirim orasi kesin.

Gunumuz kosullarinda hem dış tasarimi,hemde motoru ve fiyati acisindan bence rakipsiz astra 1.6 t de ise sorun normal astraya benzemesi .aynadan görsem anlamam ne oldugunu ama civic rs öyle degil.

Japon kafasi iste 20 yil gecsede aynen devam modunda olmasi lazim bu kadar gazlanacak arabaya bu mantiktan dolayi cvt koymus muhtemelen

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Sinan reis testte bu farkli gercekten gelistirmisler ben begendim.tarzinda konusmustu.8 yil robotize kullandim sonra cift kavramaya gectim ustune birde cvt aldik.benim izlenimim

Robotize ;ruhsuz
Cift kavrama;kırılgan ama hisli
Cvt; sonsuza kadar giderim ama fazlasini bekleme.

98 bin tl 1.6 cvt atmosferik olani alacagima kesinlikle 10 bin tl daha koyar 1.5 rs cvt olani alirim orasi kesin.

Gunumuz kosullarinda hem dış tasarimi,hemde motoru ve fiyati acisindan bence rakipsiz astra 1.6 t de ise sorun normal astraya benzemesi .aynadan görsem anlamam ne oldugunu ama civic rs öyle degil.

Japon kafasi iste 20 yil gecsede aynen devam modunda olmasi lazim bu kadar gazlanacak arabaya bu mantiktan dolayi cvt koymus muhtemelen
motoru öldürmüş. koşmak istersin de tişörtüne asılırlar biraz güç gidersin ya hani, heh işte araba gazlayınca onu hissettiriyor. potansiyel çok yüksek ama tırpanlanmış

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam test aracinin ortalama tuketimine baktin mi hic ? Yani sen kullanirken olabilir, onceki kullananlardan kalan ortalama bir deger olabilir. Test kuruluslarinin hepsinin 10,5 gibi degerler soyledigini goruyorum. Tutumluluk potansiyeli yok gibi gozukuyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
i30 turbo yu neden kimse düşünmüyor. Hala 2016 fiyatları ile satılıyor ve fiyatı da 91k. And abi de baya beğenmişti.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Hocam test aracinin ortalama tuketimine baktin mi hic ? Yani sen kullanirken olabilir, onceki kullananlardan kalan ortalama bir deger olabilir. Test kuruluslarinin hepsinin 10,5 gibi degerler soyledigini goruyorum. Tutumluluk potansiyeli yok gibi gozukuyor.
ben bindiğimde 7.8 indiğimde 9.5 idi:D ikinci olarak teste çıkan kişi idim dolayısıyla sen ona yine 12 13 lt de çok basınca. ortalama ise 9lt yakar bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ya yaksın 9lt helal hoş oslun da o şanzımanla almak delilik. hele ki kullandıktan sonra insanın içine hiç sinmyor :( halbuki çok tatlı makina.
Ee hocam senin araçta dsg var bir de, ne kadar objektif bakmaya çalışsan da içten içe o aracın vites performansı işlemiştir aklına. Hoş ben de kullansam beğenmezdim tahminimce.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Renard alısmis tabi guclu makinalara ve dsg nin tadina ister istemez etki ediyor.ben kullansam begenirim muhtemelen en guclu aracim 147 bg di
İnsan objektif bakmak istiyor, hatta bakmaya da çalışıyor tabii ama elinde olmadan alışkanlıkları kendini belli edebiliyor. Bu sadece renard özelinde değil hepimiz için geçerli. Bazen bir otomobili sürmeye başlıyorum, tarafsız bakmaya gayret gösteriyorum ama elimde olmadan alışkanlıklarım fikrimi törpüleyebiliyor. Bu demek değil ki çok güzel bir şanzımana renard kötü dedi. Bu anlama gelmesin, sadece alışkanlıklar da insanların beğenilerini etkiliyor. Misal yıllarca mcp şanzıman kullanmış biri olarak, rs'de ki cvt'yi daha başarılı bulabilirdim. Fakat genel toplama baksan beğenmeyebilirdim de.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ee hocam senin araçta dsg var bir de, ne kadar objektif bakmaya çalışsan da içten içe o aracın vites performansı işlemiştir aklına. Hoş ben de kullansam beğenmezdim tahminimce.
inan bana herşeyi unutup bindim ve hiç dsg tepkileri beklemedim. bu cahillik olurdu. zaten hızlı araba kullanmamış bir adamı her türlü tavlar. ancak 1.5 turbo 182hp'in neler yapacağını az çok bilen bir insan isen bu güçlere aşina biri isen verdiği haz az geliyor. zaten (manuel 7.2sn 0-100,240nm tork//cvt 8,1sn 200nm tork)verileri de bunu destekliyor. veriler hislerden çoğu zaman daha kıymetli değildir ama burada çalınanlar hisse de zarar vermiş. bu piyasada type r alamayacağım için arabayı kafaya takmıştım. o yüzden beni daha çok üzdü :)

Son düzenleme:

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Manuel muhtemelen gelmez. Geçtiğimiz sene 0 araç satışlarında otomatik vites ilk defa manuel vitesin önüne geçti. O fiyatlarda araba alacak kitlenin büyük çoğunluğu otomatik vites tercih ediyor. O yüzden Honda'da getirmeyecektir, belki sipariş üstüne getirir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
inan bana herşeyi unutup bindim ve hiç dsg tepkileri beklemedim. bu cahillik olurdu. zaten hızlı araba kullanmamış bir adamı her türlü tavlar. ancak 1.5 turbo 182hp'in neler yapacağını az çok bilen bir insan isen bu güçlere aşina biri isen verdiği haz az geliyor. zaten (manuel 7.2sn 0-100,240nm tork//cvt 8,1sn 200nm tork)verileri de bunu destekliyor. veriler hislerden çoğu zaman daha kıymetli değildir ama burada çalınanlar hisse de zarar vermiş. bu piyasada type r alamacağım için arabayı kafaya takmıştım. o yüzden beni daha çok üzdü :)
Haklısın, yakında mk4 yeni focus'un 180'lik versiyonu gelcek, sanırım Türkiye'de de satışı olacak. Yüksek ihtimal de manuel satışa çıkarırlar. Direkt rs civic'in rakibi olacağı için Honda aracını manuel getirmeye başlayabilir o zaman. Şuan rs'in c segmentte pek bir rakibi yok Türkiye'de hani yenilik ve yeni kasa anlamında. Bunu kullanıp da sadece cvt getiriyor olabilirler. Biraz beklemekte fayda var hocam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım