Honda 1.6 98-2002 Motor Maliyeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
Selamın Aleyküm arkadaşlar bu konuyu nereye yazacağıma karar veremedim ve buraya yazmaya karar verdim şimdi şu eski kasa hondalar yani 98-2002 aralarındaki kasadaki bi motor sıfırdan yapma kaç paraya çıkar ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Selamın Aleyküm arkadaşlar bu konuyu nereye yazacağıma karar veremedim ve buraya yazmaya karar verdim şimdi şu eski kasa hondalar yani 98-2002 aralarındaki kasadaki bi motor sıfırdan yapma kaç paraya çıkar ?
Hocam masrafına gelmeden önce merak ettiğim bu kasanın motorunu nasıl bitirmeyi becerdiniz veya becerdiler o_O

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam nasıl becermişler bende bilmiyorum bana kilometresi fazla geldi mesela 190 binde olan o kasalar kaça kadar gider ?
Hocam bakımını aksatmazsanız hor kullanmazsanız 500bin km kadar gider.. Km fazla değil yani. Ayrıca motor yapılması gerektiğini ustanız mı söyledi?

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
Hocam bakımını aksatmazsanız hor kullanmazsanız 500bin km kadar gider.. Km fazla değil yani. Ayrıca motor yapılması gerektiğini ustanız mı söyledi?
Motoru usta falan söylemedi gelen sesler ve hissiyat o yönde olduğundan.Hocam bide şimdi hondaya laf etmiş gibi yani yanlış anlaşılmak istemem genel olarak o kasayı kullananları dışarıda görüyorum biraz sert ve dikkatsiz kullanıyorlar buna sizde şahit olmuşsunuzdur illaki ondan yani sorduğum soruyla alakalı olarak yoksa hondayı bilen bilir gerisini söylemek bana düşmez

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Motoru usta falan söylemedi gelen sesler ve hissiyat o yönde olduğundan.Hocam bide şimdi hondaya laf etmiş gibi yani yanlış anlaşılmak istemem genel olarak o kasayı kullananları dışarıda görüyorum biraz sert ve dikkatsiz kullanıyorlar buna sizde şahit olmuşsunuzdur illaki ondan yani sorduğum soruyla alakalı olarak yoksa hondayı bilen bilir gerisini söylemek bana düşmez
Hocam aracınızda lpg varsa subapların değişmesi gerekli olabilir. Hemen masrafa girmeyin, motordan gelen seslerin bir çok sebebi olabilir. Öncelikle motor ısındıktan sonra çalışır vaziyetteyken kaputu açıp yağ kontrol çubuğunu çıkarın, hafif hafif gaz vererek bakın eğer kontrol çubuğunun deliğinden yağ partikülleri geliyorsa ve buhar çıkarıyorsa yeniden motor yaptırabilirsiniz. Eğer böyle bir durum yoksa aracınızı iyi bir ustaya götürüp kompresyon testine sokunuz. Dediğim gibi eğer uzun süre lpgde kullanıldıysa supapların değişmesi gerekiyor olabilir..
Bu arada bahsettiğiniz sert kullanım sebebinden dolayı honda almaya çekindim zaten.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Kendiniz karar vermeyin, araçta LPG varsa 2 bakımda 1 defa subap ayarı yapılması gerekli çünkü LPG benzine göre daha yüksek sıcaklıkta yandığı için subap saplarında uzama yapıyor ve motor gergin çalışıyor.
190 binde biten benzinli motor olsa olsa TSI ve türevleri olurdu, Honda dan söz ediyoruz.
Motorda aşırı bir yağ yakma olayı veya su eksiltme ( yanık conta ) yoksa 190 bin düşük bir km :)

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
Sağolun arkadaşlar sonuç olarak hondanın motoru kolay kolay tükenmez diyorsunuz bende böyle düşünmüştüm sağolun tahminen kaç km gider ?

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845
Sağolun arkadaşlar sonuç olarak hondanın motoru kolay kolay tükenmez diyorsunuz bende böyle düşünmüştüm sağolun tahminen kaç km gider ?
Ortalama 400k gider diye düşünüyorum. -Kullanım koşullarına bağlı olarak.-
Bu arada bahsettiğiniz kasa euro kasa mı ?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
LPG olamazsa sorunsuz 400-500 bin km gider ama LPG olduğu halde belli bir kmden sonra subap ayarı tutmaz ve kapak açılıp subap değişimi gerekir ona rağmen 300 bin görebilir, öyle ciddi masraf açmaz benzinde binerseniz odun sobası kadar sağlamdır

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
Ortalama 400k gider diye düşünüyorum. -Kullanım koşullarına bağlı olarak.-
Bu arada bahsettiğiniz kasa euro kasa mı ?
Benim bahsettiğim kasa bu hocam
Image.jpeg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım