KAPALI Honda civic 1999 sedan arka süspansiyon sıkıntısı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
aracım 1.6 ies yeni aldım arka süspansiyonlar bozuk yolda lap lup vuruyor çok rahatsız edici oluyor ustaya sorduğumda Kronik sıkıntı dedi ben spor yay taksak geçer dedim daha kötü olur diyorlar.Ben inanamıyorum böyle araba olamaz illaki bi çözümü vardır diye düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Hocam demeyelim abi geçen de bi konuda yazdım BEN LİSELİYİM (AND ABİNİN BOL BOL DALGA GEÇTİKLERİNDEN) 16 YAŞINDAYIM TÜM FORUM BİLSİN BANA HOCAM ÇEKMEYİN GEREK YOK

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
aracım 1.6 ies yeni aldım arka süspansiyonlar bozuk yolda lap lup vuruyor çok rahatsız edici oluyor ustaya sorduğumda Kronik sıkıntı dedi ben spor yay taksak geçer dedim daha kötü olur diyorlar.Ben inanamıyorum böyle araba olamaz illaki bi çözümü vardır diye düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

öncelikle hayırlı olsun hocam kazasız belasız sürüşler diliyorum. Kronik sıkıntı mıdır bilmiyorum @motorsinann daha net fikir verecektir ama benim almayı planladığım bi araba 1.6ies daha önce konuda da bahsetmiştim ve bindiğim civiclerde hiç konfor sıkıntısı yaşamadım yani gayet konforluydu ha çok yumuşak değil süspansiyonlar ama öyle bam güm vurmuyor.. Başka ustalara da göstermeni öneririm

@honda

Düz Yol Gazcısı
11 Şub 2017
1
2
245
Hocam öncelikle merhaba. Hayırlı olsun. Uzun zamandır forumu ve siteyi takip etmeme rağmen sırf size cevap vermek için kaydoldum. Babamda 5 yıldır honda civic 1.4 is var. Aldığımızda henüz 73.000 deydi ve şimdi 150bine dayandı kmsi. Hala severek kullanıyoruz. Ben de 19 yaşındayım ve gerçekten arabamızı çok seviyorum ama sizin de çektiğiniz sıkıntı maalesef bizim arabada da var :) Aracın üzerinde hala orjinal baskı balatalar var, hatta trigeri 20bin km önce değişti yani aşırı derecede sorunsuz bir araba ama gel gelelim arka süspansiyonları en ufak çukurda bam diye vuruyor. Babam da sırf bu sorundan dolayı arka amartisörleri ve süspansiyonları 2 şer defa KYB marka en kaliteli malzemelerle değiştirdi ama maalesef sonuç çok ta değişmedi... hala bam güm vurmaya devam ediyor. Size de KYB marka amartisör ve süspansiyon takın diyeceğim ama maalesef sonuç pek değişmiyor.....

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fd6 kasa Civic'lerin ilk yıl üretilenlerinde bildiğim kadarıyla kronik olarak bu sorun vardı. 4 kişi ile bozuk yollarda yapılan yolculuklarda arka amortisörlerin çalşma aralığı yetersiz geliyordu. Sonradan düzeltilmişti. Belki benzer senaryoyla belli dönemde üretilen Ek1 kasalarda da böyle bir sorun yaşanmış olabilir. Bilgiye dayalı bir şey değil, tamamen olasılık üzerine... :)

Öncelikli çare amortisör ve yayların değişimi. Eğer sorun devam ediyorsa arka süspansiyon geometrisindeki bir sorun nedeniyle amortisörlere olması gerekenden fazla yük biniyor demektir. Az önce baktım, çift askılı bağımsız süspansiyon varmış arkada. :) O zaman hem alt, hem de üst salıncakların incelenmesi gerekir. Burçları aşınmış olabilir, daha kötü ihtimal olarak deforme olan kollar varsa değişimi gerekir.

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Aracı lifte kaldırdık bugün komple liste çıkardık parçaları burçlar trivers takozu salıncaklar şuan aklımda kalan bunlar baya bi işi var ama yinede o bam güm geçmezmiş tam olarak kronik bir sıkıntı olarak erken bozuluyormuş araç yapıldıktan sonra bakalım nasıl olucak merak ediyorum

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Aracı lifte kaldırdık bugün komple liste çıkardık parçaları burçlar trivers takozu salıncaklar şuan aklımda kalan bunlar baya bi işi var ama yinede o bam güm geçmezmiş tam olarak kronik bir sıkıntı olarak erken bozuluyormuş araç yapıldıktan sonra bakalım nasıl olucak merak ediyorum
sizin kasa civicte tralling arm denilen süspansiyon sistemi kullanılmaktadır ve bunun burçları zamanla eskir buda ses yapar, değişimi çokta zor değil

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Hocam öncelikle merhaba. Hayırlı olsun. Uzun zamandır forumu ve siteyi takip etmeme rağmen sırf size cevap vermek için kaydoldum. Babamda 5 yıldır honda civic 1.4 is var. Aldığımızda henüz 73.000 deydi ve şimdi 150bine dayandı kmsi. Hala severek kullanıyoruz. Ben de 19 yaşındayım ve gerçekten arabamızı çok seviyorum ama sizin de çektiğiniz sıkıntı maalesef bizim arabada da var :) Aracın üzerinde hala orjinal baskı balatalar var, hatta trigeri 20bin km önce değişti yani aşırı derecede sorunsuz bir araba ama gel gelelim arka süspansiyonları en ufak çukurda bam diye vuruyor. Babam da sırf bu sorundan dolayı arka amartisörleri ve süspansiyonları 2 şer defa KYB marka en kaliteli malzemelerle değiştirdi ama maalesef sonuç çok ta değişmedi... hala bam güm vurmaya devam ediyor. Size de KYB marka amartisör ve süspansiyon takın diyeceğim ama maalesef sonuç pek değişmiyor.....
Çok sağol kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım