Honda Civic Fc5 2016 (son kasa) hakkında soru cevap

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
Merhabalar;
Honda Civic fc5 kasayla ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Almak isteyenlere de rehber olacağını düşünüyorum. iyi forumlar

15697133_1235982959811013_1685155477_o.jpg
15725911_1235982963144346_2110848693_o.jpg
15725567_1235983243144318_1123423148_o.jpg

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Hayırlı olsun. Maşallah güle güle kullanın. Tasarımı alışana kadar değişik geliyordu ama artık güzel geliyor gözüme. @alfhonso gel gel.

ahmt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
11
9
595
motoru günümüz teknolojisinin gerisinde kaldığı söyleniyor bunun günlük kullanımda çok etkisi oluyormu varsa artısı eksisi

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
@sinan-cetin Aracın süspansiyonları biraz sert birde üzerinde gelen lastikler run flat teknolojisine sahip ounca iyice sertleşiyor.Çok rahatsız edecek bir sertlik değil. Hondanin süspansiyonları biraz dayanıksız oluyor.
Kalite hissine gelince elegance donanım olanda biraz eksikler bunlar multimedya sistemi ve koltukların kumaşı biraz kalitesiz ama ön göğüs çok füturistik bir tasarıma sahip genel olarak orta kalite bir iç mekan var(elegance için) executive de çok daha kalite duruyor. Hele birde tesla ekran alırsanız bambaşka oluyor.

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
@ahmt
Motor şehir içinde çok iyi istediğin gibi gidiyor. Ama iş ne zaman gazlayım redline lerde gezeyim dersen. O zaman hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Efendi efendi giderken emin olun üzmüyor. Uzun yolda da gayet başarılı 4, 4.500 devirden sonradonra boş bağırıyor gitmiyor.ama normal bir kullanıcıya gayet yeterli. Ama yakıt biraz fazla sorun burada var

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arabanın tasarımı çok güzel sadece jantı beğenmedim. Geçen gün gri Civic gördüm siyah jant vardı çok güzeldi. AMG jantına benziyordu.

Sammstein

Profesör
1 Eki 2016
50
88
1,060
Ankara
Hocam maşallah arabanız çok güzel. Kazasız belasız güle güle binin inşallah. Sorum araç LPG'li mi ve fiyatının karşılığını genel olarak verebiliyor mu? Çok yakın bi arkadaşım almayı düşünüyor. Ben arabayı çok sevdim şahsen alması taraftarıyım. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
@Sammstein araç lpg li
Arkadaşınızın sürüşü nasıl buradaki en önemli konu bu bence. Yukarıda bahsettiğim gibi sürüş açısından biraz hayal kırıklıgına uğrayabilir.
Almışken executive almasını öneririm.
Hondanın kaporta kalitesi çok iyi değil biraz lastik sesi alıyor. Onun dışında gayet güzel.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
C segment bir araçta runflat lastik kullanıldığını ilk kez duydum. Belki de benim cahilliğimdir. Ama runflat lastiklerden vazgeçip normal bir lastik aldığınızda konfor ve yol gürültüsü konusunda daha iyi işler sunacağına eminim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
C segment bir araçta runflat lastik kullanıldığını ilk kez duydum. Belki de benim cahilliğimdir. Ama runflat lastiklerden vazgeçip normal bir lastik aldığınızda konfor ve yol gürültüsü konusunda daha iyi işler sunacağına eminim.
1 serilerinde de hep Runflat kullanılır abi. Bakan kalirsa mantıklı çünkü bagajda yük taşımak için veya detail malzemelerini koymak için ek alan oluyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 serilerinde de hep Runflat kullanılır abi. Bakan kalirsa mantıklı çünkü bagajda yük taşımak için veya detail malzemelerini koymak için ek alan oluyor.
Yok c+ segmentte duymuştum ama normal c segment araçlarda ilk kez duyuyorum. Bagaj ve yük taşıma kapasitesi için güzel bir özellik ama c segment araçların yalıtım ve konfor düzeyleri düşünüldüğünde bu lastikler sürüşe sekte vurabilir. Ben bmw 5 de bile runflatin sertliğinden rahatsızlık duyuyorum. Bu teknolojiyi standart sunmak yerine opsiyon olarak koymalılar. Misal benim bagaj hacmine fazla ihtiyacım olmuyor, yeteri kadar yükleme yapabilsem yeter. Yani her tüketicinin ihtiyacı aynı olmuyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yok c+ segmentte duymuştum ama normal c segment araçlarda ilk kez duyuyorum. Bagaj ve yük taşıma kapasitesi için güzel bir özellik ama c segment araçların yalıtım ve konfor düzeyleri düşünüldüğünde bu lastikler sürüşe sekte vurabilir. Ben bmw 5 de bile runflatin sertliğinden rahatsızlık duyuyorum. Bu teknolojiyi standart sunmak yerine opsiyon olarak koymalılar. Misal benim bagaj hacmine fazla ihtiyacım olmuyor, yeteri kadar yükleme yapabilsem yeter. Yani her tüketicinin ihtiyacı aynı olmuyor.
Doğru söylüyorsun keşke secme hakkı verseler o zaman daha iyi olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Doğru söylüyorsun keşke secme hakkı verseler o zaman daha iyi olur.
Anlayamadığım şekilde üreticiler, hemen hemen her segmentte artık araçlarını daha sıkı, gergin ve sertleştirmeye başladılar. Niye böyle bir karar aldılar anlam veremiyorum. Bakıyorsun mercedes E de aynı şeyden şikayetçiler, Passat keza eskiye oranla sertleştirildi, tahminlerimde yanılmıyorsam golf 8'i de bu prensipte üretecekler gibi geliyor, yeni astra aynı şekilde sertleştirildi. Yani ufak ufak bu gergin yapıya doğru geçişler başladı. Pek anlam veremiyorum ama vardır bir hikmeti sanırım. En kısa zamanda runflatli yeni honda civic'i bir test sürüşü yapacağım, çok merak ettim şuan.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım