KAPALI Honda Civic Fd6'yı Satıp Ne Alsam? 80 Bin TL'ye Araç Önerileri

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar merhaba. Honda Civic Fd6 sahibiyim, 156k km oldu. Değiştirmek istiyorum 80,000 TL bütçemiz var. Fb7 civic Opel astra yada Vw Golf VII içimden geçiyor yorumlarınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Her aracın başka avantajı var. Sizin beklentiniz önem taşıyor. Konfor mu sorunsuzluk mu bol donanım mı gibi bir sorunsal var. Şahsen ailece binecek olsam ve konfor önceliğim olsa düz vites temiz bir golfe yönelirdim.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Her aracın başka avantajı var. Sizin beklentiniz önem taşıyor. Konfor mu sorunsuzluk mu bol donanım mı gibi bir sorunsal var. Şahsen ailece binecek olsam ve konfor önceliğim olsa düz vites temiz bir golfe yönelirdim.
Yani tabi ki hepsini mümkün olduğunca kombine edebilmek istiyorum ama optimum hangi araci almalıyım kararsızım ama golf ön planda

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Yani tabi ki hepsini mümkün olduğunca kombine edebilmek istiyorum ama optimum hangi araci almalıyım kararsızım ama golf ön planda
Şahsi görüşüm golf'ün ortalama olarak her işi iyi yaptığı yönünde. Ben de hepsini birden istesem sanırım golf'e yönelirdim. Ama alıp 10 yıl bakımdan bakıma servise gideyim desem sanırım civic daha mantıklı olurdu.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam manüel mi düşünüyorsunuz yoksa otomatik vites mi ? Yilda kaç km yapıyorsunuz yani dizel mi benzin mi ? Bir de beklentiniz önemli. Beklentilerinizi söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz..

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Hocam manüel mi düşünüyorsunuz yoksa otomatik vites mi ? Yilda kaç km yapıyorsunuz yani dizel mi benzin mi ? Bir de beklentiniz önemli. Beklentilerinizi söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz..
Otomatik vites düşünüyorum. Golf geçiyordu icimden ancak TSI motorun yakıtından korkuyorum. Yilda 15-20 bin km yaparım diye tahmin ediyorum. Beklentim konfor civic performansını aratmayacak kadar performans ve yüksek kalite algısını harmanlayabilmis otomobili bulmak 😅 biraz fazla oldu sanki..

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
fd6'dan golf7 1.2 TSI dsg'ye geçmiş biri olarak konuşayım. Eğer otomatik olacaksa o bütçeye Golf almazdım. Aynı durumda kaldım çünkü, 78bin TL verip Golf'ün Comfortline donanım ve beyaz rengini alabilmiştim. VW satıcıları alırken ödedikleri ekstra her kuruşu ikinci ele de yansıtıyorlar.

Benim aklımda Astra J kalmıştı her zaman. Şu an olsa alacağım araba o olurdu büyük ihtimalle.
1.2 TSI yakıtı korkutmasın ayrıca, istanbul şehiriçi 7,5-8lt ile geziyordum çok rahat bir şekilde.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
fd6'dan golf7 1.2 TSI dsg'ye geçmiş biri olarak konuşayım. Eğer otomatik olacaksa o bütçeye Golf almazdım. Aynı durumda kaldım çünkü, 78bin TL verip Golf'ün Comfortline donanım ve beyaz rengini alabilmiştim. VW satıcıları alırken ödedikleri ekstra her kuruşu ikinci ele de yansıtıyorlar.

Benim aklımda Astra J kalmıştı her zaman. Şu an olsa alacağım araba o olurdu büyük ihtimalle.
1.2 TSI yakıtı korkutmasın ayrıca, istanbul şehiriçi 7,5-8lt ile geziyordum çok rahat bir şekilde.
Peki performans anlamında bir bilgi verebilir misiniz?

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Peki performans anlamında bir bilgi verebilir misiniz?
çok uyumlu çalışan bir motor-şanzıman kombinasyonu var malum. Alt devirlerde canlı, performans beklemeyeni kesinlikle tatmin eder. Öyle çekiş problemi zırvalarına falan hala inanan kalmamıştır sanırım.

Yakıtı da motor-şanzıman uyumuna üçüncü olarak sağ ayağınızı eklerseniz yakıt sakin seviyelerde seyrediyor. sağ ayağınızı kontrol edemezseniz 10 litreleri görmek çok kolay

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
çok uyumlu çalışan bir motor-şanzıman kombinasyonu var malum. Alt devirlerde canlı, performans beklemeyeni kesinlikle tatmin eder. Öyle çekiş problemi zırvalarına falan hala inanan kalmamıştır sanırım.

Yakıtı da motor-şanzıman uyumuna üçüncü olarak sağ ayağınızı eklerseniz yakıt sakin seviyelerde seyrediyor. sağ ayağınızı kontrol edemezseniz 10 litreleri görmek çok kolay
Çok teşekkür ederim. 1,2 TSI jetta kullanmıştım performansı gayet tatmin etmişti beni.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar fiyat donanım anlamında vw Golf almaktan vazgeçtim. Kafama uygun donanımda Ford Focus bulamıyorum Toyota corolla alma niyetine girdim 80 bin TL bütçem var Corolla da donanım seviyeleri hakkında bilgim yok otomatik almak istiyorum hangi donanım seviyesini almalıyım corolla kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum teşekkür ederim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Corolla'da donanımlar: "Life, Touch/Active, Advance, Premium" şeklinde gidiyor (başlangıçtan, doluya doğru).

1.6 otomatikte Life donanım bulunmuyor. Touch ile active aynı zamanda yoktu diye hatırlıyorum. Makyajdan önce otomatikler active-advance-premium şeklindeyken, makyajdan sonra touch-advance-premium şeklinde sınıflandırıldı diye hatırlıyorum. [ @DouglasAdams 'a bir sormak lazım :)]

Hangi donanım seviyesinde almalıyım sorunuza bir cevabım yok, beklentilerinizi, istediklerinizi bilmiyorum. :) En çok satılan advance donanımdı diye biliyorum, en rahat bulunacak sanıyorum o donanımdır.

Makyajsız kasa broşürünün linkini alta ekliyorum (Makyajsız kasa: 2013'den 2016'nın ortasına kadar, makyajlı kasa 2016 ortasından 2018 sonuna kadar)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
1.6 life 2018 sıfır olarak aldı bir akrabamız epey de kullandım ama bana pek keyif vermedi. Fd6 dan sonra da keyifli olacağını zannetmiyorum. Araba güzel, kötü demiyorum ama sizin taleplerinize vereceği yanıtlar, tepkiler istediğiniz gibi olacağını zannetmiyorum. Bu arada otomatiği hakkında fikrim yok, kullandığım manueldi.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Golf bakarken bir anda sedan kararından sa corolladan daha kaliteli ve piyasası daha uygun olan auris bakmanızı tavsiye ederim.Hem 1,6 otomatiklerin altyapısı bağımsız süspansiyonlu daha iyi yol tutan konforu corollayla aynı.Örnek ilan atayım:
İLK SAHİBİNDEN BOYASIZ HATASIZ TRAMERSİZ TOYOTA AURİSİlan No: 692354385
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...atasiz-tramersiz-toyota-auris-692354385/detay

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Golf bakarken bir anda sedan kararından sa corolladan daha kaliteli ve piyasası daha uygun olan auris bakmanızı tavsiye ederim.Hem 1,6 otomatiklerin altyapısı bağımsız süspansiyonlu daha iyi yol tutan konforu corollayla aynı.Örnek ilan atayım:
İLK SAHİBİNDEN BOYASIZ HATASIZ TRAMERSİZ TOYOTA AURİSİlan No: 692354385
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...atasiz-tramersiz-toyota-auris-692354385/detay
Aslında evet Auris düşünmedim değil ama sanki piyasası Corolla kadar yok gibi.. Bana da Auris çok yakışıklı geliyor önerinizi dikkate alacağım.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Corolla'da donanımlar: "Life, Touch/Active, Advance, Premium" şeklinde gidiyor (başlangıçtan, doluya doğru).

1.6 otomatikte Life donanım bulunmuyor. Touch ile active aynı zamanda yoktu diye hatırlıyorum. Makyajdan önce otomatikler active-advance-premium şeklindeyken, makyajdan sonra touch-advance-premium şeklinde sınıflandırıldı diye hatırlıyorum. [ @DouglasAdams 'a bir sormak lazım :)]

Hangi donanım seviyesinde almalıyım sorunuza bir cevabım yok, beklentilerinizi, istediklerinizi bilmiyorum. :) En çok satılan advance donanımdı diye biliyorum, en rahat bulunacak sanıyorum o donanımdır.

Makyajsız kasa broşürünün linkini alta ekliyorum (Makyajsız kasa: 2013'den 2016'nın ortasına kadar, makyajlı kasa 2016 ortasından 2018 sonuna kadar)
Harika bir link atmışsınız gerçekten çok teşekkür ederim...

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
890
1,617
2,320
İst.
Marka
Ford
Aslında evet Auris düşünmedim değil ama sanki piyasası Corolla kadar yok gibi.. Bana da Auris çok yakışıklı geliyor önerinizi dikkate alacağım.
Auris’in kalite algısı daha yüksek , Corolla sedanlar yerli Auris İngiltere menşeili kalite farkı bariz (yalıtım dahil) hissediliyor ama fd6’dan daha iyi bi araba olduğuna dair şüphelerim var. Bilemedim ben olsam o kadar farka auris almazdım değmez bence.Naçizane önerim :
DİZEL OTOMATİK''48.000''KM'DE...XENON-LED-KATLANIR AYNA..FULLİlan No: 694965883
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...xenon-led-katlanir-ayna..full-694965883/detay

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Corolla 2015 advance manuel kullanıcısıyım, eşimde 1.2 tsi comfortline manuel golf var ikiside denizlide şehir içinde corollayı golfe göre daha agresif kullanmama rağmen hemen hemen aynı yakıyor ancak yalıtım ve konfor konusunda golf daha iyi tüple kombine edersen auris olsun corolla olsun daha az yakar ikinci el alacaksan otomatik şanzıman tercihinse corolla yada aurisi tercih ederim bagaj sıkııntın yoksa auris derim çünkü işçiliği birazcık corolladan iyi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım