Honda Civic Rs vs Diğerleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Öncelikle Golf ile karşılaştırman saçma, listesi 165 bin lira olan arabayla(aynı donanım/güç) 120 bin liralık arabayı karşılaştırmak ne kadar mantıklı? DSG gündelik kullanımda CVT den geridedir, nokta. Bu arabada sadece sanal oran yok, gidip otomatik modda da kick down yaptığın zaman deviri 6000 e sabitlemiyor. CVT şanzıman hafif ara hızlanmalarda DSG deki gibi gereksiz bir ölülük yapıp iyice gazı ezmene sebep olmuyor, ne kadar istersen vites düşürmekle uğraşmadan o kadar gidiyor. DSG ile trafiğe girersin, sürekli 2. viteste yarı kavrama modunda takılır, sonra 3 gün sonra başına bir dünya masraf açar. Açmasın, az masraflı olsun diye de seni yetkili servise bağımlı yapar. Başıma bela açacak şanzıman ne kadar iyi olursa olsun benim gözümde iyi değildir.

Yalıtımı evet kötü, ben araba 4 4 lük bir araba zaten hiçbir zaman demedim, fiyatına bakın, yakın güçteki donanımları yakın olan arabalara bakım, sonra karşılaştırın dedim. Leon FR dan bile 10 bin liraya yakın ucuz bu araba(hb modeli), orta ekranı da gayet segment standartlarında. VW deki gibi dandik carplayi için senden 1000 lira fark istemiyorlar en azından. Zaten günümüzde multimedyalarda car play oldu mu kimse gerisine bakmıyor zaten ki ben yine de baktım. Muhteşem bir navigasyonu var, gereksiz üzerinde durmuşlar bile diyebilirim :D
Ekli dosyayı görüntüle 13170

Neyse, sonuç olarak, offf abi muhteşem araba demiyorum. Gücü seviyosun, donanımı seviyorsun, sportif bir görünüş istiyorsun, az yaksın istiyorsun, elinde 120 bin₺ para var, o zaman başka seçeneğin kalmıyor zaten.
O kadar vag arac kullandim ( bir kac dsg turude buna dahil ) hicbirinde gazi ezmek zorunda kalmadim .yeni bir surucu de degilim :D hani bastigini sanarsin vs gibi durumda soz konusu degil. Ama gerci simdi hatirladim kullandigim en eski dsg 2006 model 2.0 dizeldeki idi siir gibiydi dunyayi gezmesine ragmen. 1.4 motor a3 te dsg denedim guzeldi. 1.6 yeni kasa a3 denedim oda baya cabuk cevap veriyordu ezmeye gerek kalmadan.
Civicle karsilastirmam sacmada degil civicte hayalet ekran opsiyonu zaten yok. Full golf ile karsilastirma o yuzden. Full mazda ilede karsilastirma head up display bose ses sistemi vs derken oda hondaya gore fersah fersah ileride kalir.yani bu markalarin fulleri ile civic full donanimlari ayni seviyede degil ( evet simdi netten baktim )o yuzden aralarinda 40 milyar gibi fark yok donanim bazinda.
Ha sunda hemfikirim dsg sorunlu ama calisincada guzel calisiyor mubarek.
Bak onceki saydigim etmenlerden degil gocuk olayinin arkasinda durmamalarindan bile ben almam. Aynisini baska marka yapsada almam. Vag dan cekinmemin nedeni hatta tamamen dogus grubu ve insanlara cektirdikleri zorluklardandir . Bana gore satis sonrasida cok onemli. Guc vs birsey diyemem ama benim gozumde cok eksiye sahip civic.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
O kadar vag arac kullandim ( bir kac dsg turude buna dahil ) hicbirinde gazi ezmek zorunda kalmadim .yeni bir surucu de degilim :D hani bastigini sanarsin vs gibi durumda soz konusu degil. Ama gerci simdi hatirladim kullandigim en eski dsg 2006 model 2.0 dizeldeki idi siir gibiydi dunyayi gezmesine ragmen. 1.4 motor a3 te dsg denedim guzeldi. 1.6 yeni kasa a3 denedim oda baya cabuk cevap veriyordu ezmeye gerek kalmadan.
Civicle karsilastirmam sacmada degil civicte hayalet ekran opsiyonu zaten yok. Full golf ile karsilastirma o yuzden. Full mazda ilede karsilastirma head up display bose ses sistemi vs derken oda hondaya gore fersah fersah ileride kalir.yani bu markalarin fulleri ile civic full donanimlari ayni seviyede degil ( evet simdi netten baktim )o yuzden aralarinda 40 milyar gibi fark yok donanim bazinda.
Ha sunda hemfikirim dsg sorunlu ama calisincada guzel calisiyor mubarek.
Bak onceki saydigim etmenlerden degil gocuk olayinin arkasinda durmamalarindan bile ben almam. Aynisini baska marka yapsada almam. Vag dan cekinmemin nedeni hatta tamamen dogus grubu ve insanlara cektirdikleri zorluklardandir . Bana gore satis sonrasida cok onemli. Guc vs birsey diyemem ama benim gozumde cok eksiye sahip civic.

Eğer bir gün yakın çevrenden birisi satın alırsa bol bol vakit geçirmeni öneririm Civic ile, tek diyeceğim bu, birçok konuda önyargını kıracağına eminim.

Civic'in kadran zaten dijital, navigasyon açtığında falan yol tarifi yapıyor. Mobilyacılıkta Almanlar iyi zaten ama genel iç tasarım(ben beğeniyorum) ve ortalama kalitedeki malzeme gayet fiyatıyla bağdaşıyor, en azından içi leondan iyi diyebilirim. Dediğim gibi, Mazda zaten şu an mevcut motoruyla bu arabalara rakip olamaz. Ayrıca araç fiyatlarını karşılaştırırken arabaların ne kadar eski olduklarını da göz önünde bulundurmak lazım. Daha çıkalı 1 yıl olmuş arabayla, çıkalı 5-6 yıl olmui arabaları fiyat olarak da karşılaştırmak mantıklı değil. Ben araba alacam, 1 sene sonra eski kasa olacak. Mantıklı bir fiyat etiketine sahip olmalı alacağım zaman.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Gün gelir babama araba alırız diye ben 100 civarına araba bakıyordum civic in bazı donanın eksiklikleri var o yüzden aldırmam yani tek alma sebebi lpg uyumu olur ona da gerek yok 1.0tsi varken

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
örnek vermek istiyorum, @AcilStop demiş ki sıfırdan başlarsan iyi, 80 den başlarsan kötü, heeee öyle öyle demek istiyorum. Kafanızdan tahmin edip araba hakkında yorumda bulunmayın, almayı düşünen insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Ben Honda fanı falan değilim, adamlar uygun fiyata performanslı dolu binek araba çıkarmak istemişler, stratejileri bu. Ama gidip kendisinden 50-100 bin lira pahalı arabalarla karşılaştırınca saçma oluyor ya da atmosferik 120 hp lik arabalarla karşılaştırınca.

Yalnız bende RS sahibiyim. Zeperfs sitesinde yayınlanan gps sonuçlarına göre Roll denemesi yaparken gazı kökleyince 80 km civarı hızda daha ağır bir hızlanma yaptığı gözüküyor.

Tamamen buradakilerin birileri ile yarış yapma mantığına göre bir yorum yaptım yolda giderken gaza basınca kimsenin aradaki farkı anlayabileceğini zannetmiyorum.

Şu forumdakilerin artniyetli bir şekilde cvt, göçük bilmem ne diye tutturmasınadan gına geldi artık kendi hallerine bırakıyorum.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Yalnız bende RS sahibiyim. Zeperfs sitesinde yayınlanan gps sonuçlarına göre Roll denemesi yaparken gazı kökleyince 80 km civarı hızda daha ağır bir hızlanma yaptığı gözüküyor.

Tamamen buradakilerin birileri ile yarış yapma mantığına göre bir yorum yaptım yolda giderken gaza basınca kimsenin aradaki farkı anlayabileceğini zannetmiyorum.

Şu forumdakilerin artniyetli bir şekilde cvt, göçük bilmem ne diye tutturmasınadan gına geldi artık kendi hallerine bırakıyorum.

yav sen veriye ne bakıyosun, aracın sahibiyim de diyosun :D biz roll yaparken sıfırdan kaldırdığımızda 150 lik golfle 100 e kadar kafa kafaya giderken, 50 üzeri roll yaptığımızda boy boy fark atıyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
120 ye satacak halleri yok yapma etme nolur olsun hadi imkansiz olsun 150 diyelim az buz parami allah askina fark

Sen vakit bulursan en yakın Audi bayisine bi
uğra derim. Fiyatları duyunca Golf'e bakış açın değişir. Haaa, önce VW e git, Golf için görüş, sonra Audi'ye git. VW de gördüğün köpek muamelesi bile VW almaman için bir sebep. Audi'de kapıda karşılıyorlar.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
O zaman Golf'de sefmentine göre fiyatlandırma yapsın, gidip A3 e yakın fiyat etiketi koymasın.
Tamam işte bu da golfün negatif özelliği oluyor burada. Nasıl ki 4 sayfadır cvt kötü diyorsak golf için de 4 sayfa fiyatı yüksek diyebiliriz. Sonuç olarak aynı segment ve her birinin bir eksik özelliği var mesele bunu tartışıp ortaya koymak zaten.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sen vakit bulursan en yakın Audi bayisine bi
uğra derim. Fiyatları duyunca Golf'e bakış açın değişir. Haaa, önce VW e git, Golf için görüş, sonra Audi'ye git. VW de gördüğün köpek muamelesi bile VW almaman için bir sebep. Audi'de kapıda karşılıyorlar.
Haci bizde a3 var zaten biliyorum dogus grubunu.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Tamam işte bu da golfün negatif özelliği oluyor burada. Nasıl ki 4 sayfadır cvt kötü diyorsak golf için de 4 sayfa fiyatı yüksek diyebiliriz. Sonuç olarak aynı segment ve her birinin bir eksik özelliği var mesele bunu tartışıp ortaya koymak zaten.

Biraz Civicle fazla uğraşılıyor ama sanki :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım