Honda Civic Rs vs Diğerleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Biraz Civicle fazla uğraşılıyor ama sanki :)
Aslında çok uğraşılmıyor, cvt bu araba için kötü deniliyor. Sportif olarak lanse edilen bir arabada cvt kullanılması kötü olmuş deniliyor hatta geri kalanı iyi olduğu için cvt baltalamış çıkarımı yapılıyor buradan, yani millet tam tersine sevmiş arabayı aslında.
Buradaki mesele sahibinin laf ettirmemeye çalışması, önce şahıslara sataştı sonra da arabalarına laf etti ve ardından en iyisi civic gibi bir anlam çıkarmaya kadar gitti.
Şu kelime duyuldu ya bu hacimden bu gücü üreten kaç araba var tarzında düşün işte, 1.6 motorda 270 beygire kadar çıkan olduğunu bilmiyor demek ki bu cümleyi yazarken veya o kadar güce çıkmaya gerek yok opelin, psanın, fordun, hyundainin, vwnin ürettiklerine dahi bakması yeterdi.
Neyse konu dağılmasın, millet fikirlerini belirtip yorum yaptı ve dedi ki bizce verimli değil cvt ondan dolayı top speed bayağı düşük kalıyor. Vay efendim siz misiniz bunu diyenden laf bir çıktı zaten şu anda yeni başlıktayız ve 5. sayfadayız görüyorsun.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
15 Haziran 2017’den beri Civic RS kullanıyorum öncelikle şundan başlayım bu fiyata 0 performanslı otomatik sportif bi araç yoktu ve tasarım olarak çok cezbediciydi aldım.Evet CVT bazen hadi ya git artık tepkisine neden oluyor araba yürümesine rağmen fakat eski aracım Golf 6 TDİ DSG idi ve mekatronik için ona verdiğim 5000₺ (iki kere hemde iyi niyet garantisinden dolayı indirim uygulanmış hali :) )aklıma gelince çok mantıklı benim için he diğerleri DSG gibi saatli bomba alıp trafikte manuel gibi vites topuzuyla oynamak istiyorsa tercih meselesi der geçerim.Kalite bazında evet Civic artık kaliteli bi araba VAG’a göre yeni olduğundan dolayı da olabilir ama iyi yol tutuyor.Aracın olumsuz yanı var göçük benim aracımdada var çok küçük ama köpük sıktırmadım evet honda bu konuda mağdur etti kullanıcıları yaptığı yanlış fakat totalde 10.000 ₺ verdiğim DSG aklıma gelince çokta dert etmiyorum sonuçta şasi sağlam yolda bırakacak bi sorun değil.Gerçekten 2018 üretimlerde sorun yok.CVT’yi beğenmeyenler için müjde vereyim RS manuel bu yıl geliyor bende belki geçebilirim.Hatta sahibindende manuel 1.5 turbo mavi vardı ilandan kalkmış takip ediyordum aracı zaten keyifli forumlar.

Ekli dosyalar

• 2FF0777F-C555-4336-86E6-F8D9C8A30A54.jpeg
    2FF0777F-C555-4336-86E6-F8D9C8A30A54.jpeg
    39.1 KB · Görüntüleme: 288

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Makyajlı Civic'ler de Rs için otomatik vitesin Zf9 olacağını tahmin ediyorum. Dizele koydularsa rs versiyonuna da koyabilirler. Ben olsam makyajlı civic rs'i beklerdim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu gün yine denk geldik otobanda bir RS ile... HB di bu sefer...
hatta belki bu forumdandır o arkadaş...

benim normalde hızlı seyrettiğim bir güzergahta önümde bir kaç kez yavaşladı ve hızlandı... tabiki benim tdi dan gayet belirgin ölçüde hızlı... ama zaten arada 70hp fark var... böyle Golf ü tarumar ettim demesin :)

Bunu niye yazdım, şundan ötürü..
Daha öncede sedan ile karşılaşmıştım otobanda... o da hızlanırken arayı önde olmasına rağmen açıyor ama hakkaten 200 de duruyordu .. neyse.. o hızlar zaten biraz gereksiz ama bence o araç 180hp gibi gitmiyor.. bende 150 ilk bir Leon, Golf veya hatta Octavia olsa pek öyle önde kalamaz gibi geliyor bana.. eski aracım 140 ilk Leon manuel Leon du ... mızrak gibi gidiyordu benim tdi a göre... yine de arkadaşlar roll falan yapıyorlar, RS iyi diyorlar ...ilginç...

Birde fiyat listesine baktım ...hb olanı 120k... bayide indirim falan yapıyorlarsa o kadar da kötü olmaz, çok km yapmasam cvt ye rağmen alabilirim. hoş VAG grubunun listesine ve alınabilecek fiyatlarına bakmadım.. muhtemelen çok fark olmaz...

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bu gün yine denk geldik otobanda bir RS ile... HB di bu sefer...
hatta belki bu forumdandır o arkadaş...

benim normalde hızlı seyrettiğim bir güzergahta önümde bir kaç kez yavaşladı ve hızlandı... tabiki benim tdi dan gayet belirgin ölçüde hızlı... ama zaten arada 70hp fark var... böyle Golf ü tarumar ettim demesin :)

Bunu niye yazdım, şundan ötürü..
Daha öncede sedan ile karşılaşmıştım otobanda... o da hızlanırken arayı önde olmasına rağmen açıyor ama hakkaten 200 de duruyordu .. neyse.. o hızlar zaten biraz gereksiz ama bence o araç 180hp gibi gitmiyor.. bende 150 ilk bir Leon, Golf veya hatta Octavia olsa pek öyle önde kalamaz gibi geliyor bana.. eski aracım 140 ilk Leon manuel Leon du ... mızrak gibi gidiyordu benim tdi a göre... yine de arkadaşlar roll falan yapıyorlar, RS iyi diyorlar ...ilginç...

Birde fiyat listesine baktım ...hb olanı 120k... bayide indirim falan yapıyorlarsa o kadar da kötü olmaz, çok km yapmasam cvt ye rağmen alabilirim. hoş VAG grubunun listesine ve alınabilecek fiyatlarına bakmadım.. muhtemelen çok fark olmaz...
Hocam dur karıştırma ortalığı yaa...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Yahu tartışma açmak veya uzatmak için yazmadım bunları.. daha öncede bir kez gazlayan bir RS e denk gelmiştim, bu günde geldim. O zamanda benzer durum olmuştu, bu günde aynısı durum oluştu diyebilirim ...yani gidişini gördüm gibi diyebilirim kendimce sanırım ..benim arabam matah giden bir araç değil... hiç iddası yok hatta bence .. ben 70hp ile daha fazla gidiş beklerim o kadar.. ondan yani

Aslında asıl yazma sebebim şu anki kurlar ve çılgın fiyatlar içinde bir parça alınabilir bir fiyata veriliyor olması bu aracın... beklenti fiyat ile birlikte ele alınırsa neden olmasın... listesi 120.. peşin peşin 110 -115 e a verseler ... e 110k a 150hp lik dolu bir Golf vermiyorlar ... Leon da pek bir zor ...

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Huraaaaaa..... :D

@atoprak Diyeceğim şu, 140 lık leon yazılımlı olmasına rağmen Civic HB e yaklaşamıyor:

https://instagram.com/p/BZtVTG5H4Fd/

Sıfırdan 150 lik Golf ile kaldırdık, 100 e kadar kafa kafaya gidiyorlar, zaten fabrika verileri aynı, cvt 0-50 de çok bocalıyor, ama iş 100 ü geçtikten sonraya gelince Civic boy boy açmaya başlıyor. E malum, sonrası limitör, onu da çözdük biz gerçi :D Benim de forum ahalisine anlatmak istediğim noktaya değinmişsin, fiyatına göre gerçekten iyi bir araba, içinde vakit geçirdikçe insan Civic i sevmeye başlıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Huraaaaaa..... :D

@atoprak Diyeceğim şu, 140 lık leon yazılımlı olmasına rağmen Civic HB e yaklaşamıyor:

https://instagram.com/p/BZtVTG5H4Fd/

Sıfırdan 150 lik Golf ile kaldırdık, 100 e kadar kafa kafaya gidiyorlar, zaten fabrika verileri aynı, cvt 0-50 de çok bocalıyor, ama iş 100 ü geçtikten sonraya gelince Civic boy boy açmaya başlıyor. E malum, sonrası limitör, onu da çözdük biz gerçi :D Benim de forum ahalisine anlatmak istediğim noktaya değinmişsin, fiyatına göre gerçekten iyi bir araba, içinde vakit geçirdikçe insan Civic i sevmeye başlıyor.

Şu Civic bir de toluensiz yürüsün öyle görelim yeter yav :D

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
CVT koruması yüzünden limitör var 207 de kesiyor zaten bizim arabalarda 220 nm tork CVT yüzünden manuelde 240 nm ayrıca limitörde yok gelsin çok vag kullanıcısını çekecektir

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
CVT koruması yüzünden limitör var 207 de kesiyor zaten bizim arabalarda 220 nm tork CVT yüzünden manuelde 240 nm ayrıca limitörde yok gelsin çok vag kullanıcısını çekecektir

Bence güncelik hayatta ara sıra gazlayan.. ama ayağının altında iyi bir güç isteyen çoğu kullanıcıyı CVT ile de çekebilir, mesela bu fiyat politikası ile az km yapsam beni çekerdi... ama Astra OPC de beni çeker.. 2017 leri 125k listeden satılıyor ki o araç hem daha güçlü, hemde muhtemelen daha dolu.....

Manuel olursa daha "hard core" dediğimiz kullanıcı kitlesini çeker.. ama tahminim CVT satışının üzerine çıkmaz .. hak ettiği iyi bir tam otomatik ve çift kavrama... hatta bu tarz bir araç için bence çift kavrama daha iyi gelirdi...

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Bence güncelik hayatta ara sıra gazlayan.. ama ayağının altında iyi bir güç isteyen çoğu kullanıcıyı CVT ile de çekebilir, mesela bu fiyat politikası ile az km yapsam beni çekerdi... ama Astra OPC de beni çeker.. 2017 leri 125k listeden satılıyor ki o araç hem daha güçlü, hemde muhtemelen daha dolu.....

Manuel olursa daha "hard core" dediğimiz kullanıcı kitlesini çeker.. ama tahminim CVT satışının üzerine çıkmaz .. hak ettiği iyi bir tam otomatik ve çift kavrama... hatta bu tarz bir araç için bence çift kavrama daha iyi gelirdi...
Astra dışında söylediklerine katılıyorum yol tutuş karakteri civic kadar iyi değil.Ayrıca araba Zonguldak’ta kullanılıyor bilenler bilir rampadan oluşan bir şehir orta derece gazlamalı 10 ltlerde dolaşıyor CVT’ninde payı var sadece konfor odaklı bir şanzıman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım