KAPALI Honda Civic son kasa dizel otomatik nasıl bilirsiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
109
37
Marka
Audi
Herkese öncelikle selamlar ve güzel bir hafta diliyorum.Uzun zamandır takipte olup hep aklımın bir köşesinde olan Honda’nın yeni kasa Civiclerinde dizel otomatik opsiyonunu nasıl bilirsiniz? Aranızda kullanan ya da kullanmış olanlar varsa artı ve eksi yönlerini yazabilir misiniz? Tavsiye eder misiniz? Son olarak yaklaşık olarak 0 ya çok yakın km de ve tertemiz olanları yaklaşık 130 140 bin bandında parasının hakkını veren araç mıdır?

Aracı 1 hafta önce İzmir Avis ten kiraladim hemde sansima sıfır km araç denk geldi :)
Civic exeg dizel otom zf
Aracın motoru şanzımanı şahane
Lastikler yeni olduğu için miydi emin değilim sanki otoban da su üstünde kayıyor gibi gidiyor eşim de aynı şeyi hissetti ve bayıldı bu hisse 130 a kadar içerde rüzgar sesi yok hafif motor sesi vardı
Koltuklar bence rahatti A3 dynamic ve BMW 1 serisinden çok daha iyiydi
Medya sistemi biraz karışık alışması zaman ister ses sistemi orta kalite diyebilirim kıyaslama yapacak olursam BMW 1 de denedim o rezaletti A3 de çok iyiydi
İçerdeki malzeme kalitesi hosuma gitmedi sert plastik çok fazla kullanılmış A3 ve BMW nin gerisinde
Donanimi söylemeye gerek yok araçta yok yok ne A3 nede BMW bu kadar dolu değildi
Yol tutuşu gayet güzel virajlara baya hızlı girmeme rağmen güvensiz hissettirmiyor birkaç defa sert firenleme denedim frenleride başarılı
araç yoldaki ufak kasislerde ve hafif bozuk yolda çok tıngır tıngır gibiydi bunun sebebi araçtaki bridgestone turanza olabilir A3 te de hafif bozuk yola girdik tumseklerden geçtik eşim de bende böyle tingirti hissetmedik
genel olarak bence c segmentinde iyi araçlardan biri ama sıfırları f/p olarak pek iyi degil uygun fiyata bulursanız ikinci el alınır

Bahsettiğiniz arabayı kullanıyorum (2018 Honda Civic 1.6 I-DTEC Elegance). Bir hafta oldu alalı.
Ben 2017 Ford Focus Trend x'den geçtim ve yalıtım anlamında fark ettiğini söyleyebilirim.

Yalıtım başarılı. Koltuklar çok rahat. Yakıt tüketimi hakkında yorum yapacak kadar uzun süre kullanmadım arabayı. Ama 9 ileri şanzıman sayesinde yakıt tüketiminin az olacağını düşünüyorum.

Sedanı için konuşacak olursam bagaj hacmi oldukça yeterli. Resmi verilere göre 519 Lt bagaj hacmi sunuyor. Bu rakam C segmenti için iyi denilebilecek bir rakam. Navigasyonu iyi çalışıyor. Multimedya sisteminde anladığım kadarıyla her yıl değişikliğe gidilmiş(paket farkı da olabilir).

Hem elegance hem de executive paketinde sunroofun olması güzel bir özellik. Bunların haricinde sormak istediğiniz bir şey olursa yardım etmeye çalışırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...