KAPALI Honda Civic'den Golf 8'e Geçiş Yapmalı miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar merhaba 2012 fb7 Eco Elegance Honda Civic sahibiyim. Dün Golf 8 satışa sunuldu, lansman kampanyasi 196 bin TL gibi uygun bir fiyata 300 adetle sınırlı olmakla beraber bir kampanya var.
1.0 İmpression en boş kasa golf alınır mı? Otomatikten manuele geçmek en full Honda'dan en boş Golf'e geçmek ne derece mantıklı sizce?
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,542
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Premium olmadığı müddetçe dolu arabadan inip boş arabaya bindiğinizde her sürüşte sizi küçük küçük şımartan özelliklerden mahrum kaldıkça pişmanlık yaşamanız muhtemeldir. Golf yerine 1,5 dolu seat leon(kaldıysa) deseydiniz farklı düşünebilirdim ancak bence geçmeyin.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Arkadaşlar merhaba 2012 fb7 Eco Elegance Honda Civic sahibiyim. Dün Golf 8 satışa sunuldu, lansman kampanyasi 196 bin TL gibi uygun bir fiyata 300 adetle sınırlı olmakla beraber bir kampanya var.
1.0 İmpression en boş kasa golf alınır mı? Otomatikten manuele geçmek en full Honda'dan en boş Golf'e geçmek ne derece mantıklı sizce?
Teşekkürler.

Normal şartlarda olsa asla geçilmez derdim ancak bu arabanın kur yükselirse bir sonraki vergi dilimine gireceği ve fiyatının çok artacağı aşikar. Alıp bir iki seneye satıp başka bir şeye geçmelik mantıklı bir yatırım olur. Onun dışında keyif vereceğini çok düşünmüyorum. Bu arada sordunuz mu bayilere? Ellerinde olduğunu da çok düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu bakış açısıyla alakalı bir durum.

Kimi diyor aynı paraya 10 yaşında D segment alırım, kimi en yeni B segmenti alırım.

Benim açımdan günlük kullanılacak araç için yeni, her zaman iyidir. Bu bakış açısıyla geçerdim. (Otomatik ihtiyacım da yoksa.)

Ancak, o 300 araba çoktan çeşitli galeriler tarafından kapılmıştır. Almanız pek olası değil. Bayilerle konuşup liste fiyatından kaça vereceklerini sormak daha mantıklı.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
İmpression gayet dolu görünüyor, ben geçerdim.

Impression tersine çok boş bence. Kararan dikiz aynası yok, ön ya da arka park sensörü yok, yağmur sensörü yok, cruise control yok, elektronik katlanır ayna yok, koltukta bel desteği yok vs. Bu özellikler C sınıfı araçlarda 2009-10'dan beri olan özellikler. Dolayısıyla gayet boş paket Impression. Standart olarak led farlar, alüminyum jantlar, lastik basınç sensörü ve arkada da disk fren gibi özellikler ise olumlu diyeceğim ama 2021 yılındayız, bir zahmet diyorum :)

1616073657396.png

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İmpression boş ama o paraya Golf 8 almak çok iyi. 196 bin TL'ye bulamazsınız 220'ye bile bulamazsınız şuan bayiilerde yok. Bence Leon bakın derim.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Impression tersine çok boş bence. Kararan dikiz aynası yok, ön ya da arka park sensörü yok, yağmur sensörü yok, cruise control yok, elektronik katlanır ayna yok, koltukta bel desteği yok vs. Bu özellikler C sınıfı araçlarda 2009-10'dan beri olan özellikler. Dolayısıyla gayet boş paket Impression. Standart olarak led farlar, alüminyum jantlar, lastik basınç sensörü ve arkada da disk fren gibi özellikler ise olumlu diyeceğim ama 2021 yılındayız, bir zahmet diyorum :)

Ekli dosyayı görüntüle 34207
Yani anahtarsız çalıştırma, hayalet, dijital klima doğuşun önceki politikalarına bakarsak güzel opsiyonlar. hele trendline, mid. Plus gibi haleflere bakarsak. Retrofite de açık olduğu için gayet alınası

Ekli dosyalar

• E4062D59-339F-4C5B-B3A0-A85626FDA93E.jpeg
    E4062D59-339F-4C5B-B3A0-A85626FDA93E.jpeg
    165.1 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Yani anahtarsız çalıştırma, hayalet, dijital klima doğuşun önceki politikalarına bakarsak güzel opsiyonlar. hele trendline, mid. Plus gibi haleflere bakarsak. Retrofite de açık olduğu için gayet alınası

Anahtarsız çalışma, dijital klima ve hayalet ekransız bir modeli yok diye biliyorum Golf 8’in. Yani Doğuş’tan ziyade VW’nin kararı :) C segmentindeki rakiplerinde de bunlar standart. Hatta B segmentinde de standart. Bunun yanında park sensörü ve cruise control gibi A sınıfında bile standart olan özelliklerin 2021 model Golf’te gelmemesini hiçbir zaman anlamıyorum, anlamayacağım. Bu donanımdaki bir araca da asla dolu diyemem. Bu satış politikası bana yanlış geliyor, beni soğutuyor. Keyif alınacak bir Golf için üst donanımlara yönelin demek gibi bir şey bence. Orada da fiyatlar malum. O fiyatlara çıkınca yine tercih skalamdan çıkar 😬

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O fiyata bulunursa ben geçerim. Arada 9 yaş fark var. Yeni nesillerde bir otomobil ömrü demek. Bununla birlikte Honda'ları severim lakin 2021 Golf 8 ile 2012 civic arasında sürüşün her bakımından oldukça doyurucu farklar olacaktır. Donanım olayında ise sonradan eklenebilecek ve sonradan eklenemeyecek ( eklenmesi maliyetli veya uğraştırıcı olacak ) donanımlar şeklinde ayırarak karar veririm. Park sensörleri, kararan ayna, katlanır dikizler, hız sabitleme gibi detaylar zaman içinde rahatça eklenebilecek donanımlar. Hele konu vag ise zaten bunlar kolay. Yalnız adetlerle sınırlı bu tarz araçlar daha siparişe açılmadan ön görüşmelerle çoktan alınabiliyor. Bulunma ihtimali düşük. Yine de bir deneyin kısmetinizi.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Anahtarsız çalışma, dijital klima ve hayalet ekransız bir modeli yok diye biliyorum Golf 8’in. Yani Doğuş’tan ziyade VW’nin kararı :) C segmentindeki rakiplerinde de bunlar standart. Hatta B segmentinde de standart. Bunun yanında park sensörü ve cruise control gibi A sınıfında bile standart olan özelliklerin 2021 model Golf’te gelmemesini hiçbir zaman anlamıyorum, anlamayacağım. Bu donanımdaki bir araca da asla dolu diyemem. Bu satış politikası bana yanlış geliyor, beni soğutuyor. Keyif alınacak bir Golf için üst donanımlara yönelin demek gibi bir şey bence. Orada da fiyatlar malum. O fiyatlara çıkınca yine tercih skalamdan çıkar 😬
C segmentinde var öyle araçlar, B segmenti abartı kaçıyor. Misal Corolla vision. Anahtarsız çalışmada yok, hayalet ekranda yok fakat dij. klima var. VW içinde değerlendiriyorum ben aracı, rakiplerine bakarsak Leon bile mantık kazanır. Ama Golf almak isteyen için güzel donanımlar bana göre, 8V A3'lerde S-Line'larında dahi CC'u opsiyon yaptığı için Golf'ün boşunda olmamasını normal karşılıyorum. Zira altyapısı hazır old için komik fiyatlara retrofitle halledebilir. Park sensörü vs. bayide bile pazarlıkla eklenir. FC5 olsa neyse ama araç FB7, bu yüzden çok mantıklı sonuçta 9 yaş fark var, new is always better :)

Son düzenleme:

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
1.0 İmpression golf kalmadı , golf satışa çıktığı gün vw bayilerinde sabahtan sıraya geçen millet yığıldı,öğleden sonra gidenler ise üzerinde satıldı denilen golfler ile karşılaştı.

Ne golf var ne leon var.Karar vermek için geç kaldınız, bu kararı fiyat açıklandığı an vermeniz gerecekti. (o sırada vw bayisinde sırada olmanız da gerecekti) Ayrıca şansınızın da yüksek olacağı bir gün olmalıydı ki bir tane bulmuş olmalıydınız. :)

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
C segmentinde var öyle araçlar, B segmenti abartı kaçıyor. Misal Corolla vision. Anahtarsız çalışmada yok, hayalet ekranda yok fakat dij. klima var. VW içinde değerlendiriyorum ben aracı, rakiplerine bakarsak Leon bile mantık kazanır. Ama Golf almak isteyen için güzel donanımlar bana göre, 8V A3'lerde S-Line'larında dahi CC'u opsiyon yaptığı için Golf'ün boşunda olmamasını normal karşılıyorum. Zira altyapısı hazır old için komik fiyatlara retrofitle halledebilir. Park sensörü vs. bayide bile pazarlıkla eklenir. FC5 olsa neyse ama araç FB7, bu yüzden çok mantıklı sonuçta 9 yaş fark var, new is always better :)

Arabayı gençleştirmek kesinlikle mantıklı. Hele de yukarıda dediğim gibi bu araba ÖTV dilimini çok yakın bir gelecekte değiştirip pahalanacak. Bu nedenle de araç bulmak zor zaten. Hepsi bitmiş de diyorlar. 197binlik versiyonu parası olan herkes yatırımlık almak ister. Benim demek istediğim ise sıfır Golf alıp bu donanımla mutlu olmaz insan. Yani ben de Golf’ü kendi içinde değerlendirdim. Gidip 223bin vermişim manuel vites arabaya bir zahmet arkasında 300liralık park sensörü olsun. Konuşmamamız gereken bir donanım olmamalı bu artık yeni herhangi bir araçta. Dediğiniz gibi zaten karşılaştırmaya girince çok daha mantıklı araçlar çıkıyor. Corolla demişsiniz HB versiyonunda ki aynı fiyatta Golf ile en baz donanımda bile geri görüş kamerası, elektrikli katlanır aynalar vs standart. Diyeceksiniz ki Golf daha iyi araba. Ama bu kadar çok donanım farkına değecek kadar benim gözümde değil. Sizce ya da başkasınca öyledir, alıp kazasız belasız kullansın. Ancak dediğim gibi çok borca girilmeyecekse mükemmel bir basamak görevi görür. Alırsın şu an bu fiyata ÖTV oranı değiştiği an fiyat çıkacağı için satıp dolusuna geçersin.

Burada yalnız Doğuş’u ticari zeka olarak kutlamak lazım. Bomboş da olsa arabayı getirip 197binden veriyorum diye reklamını yaptı. Kapış kapış gittiğinden alamıyoruz diye duymaya başladık bile. Talebin çok olduğu algısı yerleşti bile yani. Bu araçlar artınca ikinci eli çok güçlü algısı da güçlenerek devam edecek. 200’e aldım bir sene olmadan 300’e sattım gibi şeyler duyacağız. Bunun yanında en pahalı versiyon da BMW fiyatı. Buradan da ben premium’a göz kırpıyorum, sınıftaki diğer araçlardan farklıyım imajının altı çiziliyor. Güzel çalışmışlar yani ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım