Hoparlör Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Ses sisteminden hiç anlamam ama elektrikle aram iyidir. şuan arabada 2 hoparlör 2 de tweeter var arka kapılara 2 adet ve pandizota da 2 adet olmak üzere toplamda 4 hoparlör ekleyebilir miyim ? Cd çalar stock , tabi bunları yaparken ön kapıdaki hoparlöründe onlarla birlikte çalışmasını istiyorum

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
32
HATAY - GAZİANTEP
ek bağlantı ala bilirsin ama stok ünitelerin genel sıkıntısı üzerinde yazan değerleri bile verememesidir. hoparlör ekleyeceğinde aynı gücü dağıtacaksın ve verimin düşecek.. amfi kullanmanı öneririm tabi sistemde tweeter da olacaksa hoparlörleri komponent takımlardan seçmeye çalış derim.. orta seviye bir amfiye bile komponentleri eklediğin zaman öncesinde müzik yerine ugultu dinlediğini fark edeceksin

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
elektrikle aran iyiyse paralel devre ve seri devre arasındaki farkı bilirsin , hoparlör eklersen ön hoparlörleden ek yapıcaksın yani paralel bağlicaksın yani güç düşücek , seri bağlaman için teybin çıkış vermesi gerekir yani teybini değiştirip amfiyle desteklersen güzel bide mid takımı alırsan baya güzel ses alırsın

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
yani paralel bağlarsak ortaya değecek bir şey çıkmaz teybi değiştirip seri bağlamam lazım çok teşekkür ederim. Bir de bu işi nasıl ucuza getirebilirim ses sistemi için malzemeleri nereden almamı tavsiye edersiniz.Malzemeleri seçerken bir uyumluluk olması söz konusu mu bilgisayardaki Anakart'ın İşlemciye uyumlu olması gibi

Son düzenleme:

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
yani paralel bağlarsak ortaya değecek bir şey çıkmaz teybi değiştirip seri bağlamam lazım çok teşekkür ederim. Bir de bu işi nasıl ucuza getirebilirim ses sistemi için malzemeleri nereden almamı tavsiye edersiniz.Malzemeleri seçerken bir uyumluluk olması söz konusu mu bilgisayardaki Anakart'ın İşlemciye uyumlu olması gibi

Valla istanbul yenibosnada eskidji diye bi yer var ben ordan 2 amfi çıkışlı cd aux usb bağlantılı pioner teyp aldım 120tlye (2.el)

Uyumluluk gerekmiyor yalnız dikkat edilmesi gereken bi husus wat değerleri 200 wat çıkışlı bi amfiye 500watla çalışan bi hoparlör bağlarsanız hoparlörünüz yanar , eskidjide çok ucuza sistem veriyolar hazır halde

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
32
HATAY - GAZİANTEP
dostum ucuz yollu yapmayı düşünüyorsan unite değitirmek maliyetini arttıracaktır. dediğim dibi 500w bir amfi bile iki komponent takımını rahatlıkla besleyecektir hani ilerde subwoofer düşünüyorsan 1500w jameson tavsiye ederim. amfiin görevi zaten çıkış gücünü yüükseltip sesi berraklaştırmak hoparlörlere uygun şekilde dagıtmaktır. eğer alış kısmını bir dükkandan yapacaksan daha maliyetin artar sanal alışveriş sitelerinde güzel indirimler yakalayıp almanı tavsiye ederim

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Cevaplarınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.
Ek olarak , annemin arabasına (corsa d 1.3cdti) bas amfi takmıştım , amfi sadece bası destekliyordu , orjinal teyp için bi dönüştürücüsü var hoparlörlere giden kablodan ek yapıp dönüştürücüyü bağlıyorsunuz dönüştürücüyüde amfiye basıda amfiye :) ön 2 kapıda 2 adet normal hoparlör ve 2 adette tiz vardı ve ortada konsolda bi hoparlör vardı , basla beraber gayet tatmin edici olmuştu böyle bişeyde yeterli olacaktır

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Farklı omajlar da ki hoparlörleri birbirine paralel veya seri olarak bağlayamazsın... Öyle bir mosfet transistör veya stk üretilmedi...
En güçlü anfide bile yapacağın bu yanlış çok çabuk kondansatör şişmesi ve transistörlerin aşırı ısıdan yanmasına neden olacaktır...
Bu kadarını söyleyeyim... Yardımcı olurdum ama yeminliyim :D çok sıkıldım bu işlerden... Babamın oğlu yapsa fikir vermem... Kusura bakma... :D
Eskidji pioneer Engin veya yanındaki dükkan Emrah'a gidip adımı verirsen yardımcı olacaklardır... İstanbul'da isen tabi ki...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Farklı omajlar da ki hoparlörleri birbirine paralel veya seri olarak bağlayamazsın... Öyle bir mosfet transistör veya stk üretilmedi...
En güçlü anfide bile yapacağın bu yanlış çok çabuk kondansatör şişmesi ve transistörlerin aşırı ısıdan yanmasına neden olacaktır...
Bu kadarını söyleyeyim... Yardımcı olurdum ama yeminliyim :D çok sıkıldım bu işlerden... Babamın oğlu yapsa fikir vermem... Kusura bakma... :D
Eskidji pioneer Engin veya yanındaki dükkan Emrah'a gidip adımı verirsen yardımcı olacaklardır... İstanbul'da isen tabi ki...

Dostum ben istanbuldayım ben gidip eskidjiden hoparlör falan alıcaktım senin arkadaşına gitsem uyguna güzel şeyler yapabilirmiyiz

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Dostum ben istanbuldayım ben gidip eskidjiden hoparlör falan alıcaktım senin arkadaşına gitsem uyguna güzel şeyler yapabilirmiyiz

Bütçene göre diyeyim Emir...
Cihazları tanıman çok önemli güzel bir şey için... Abidik kubidik markalara yönelme kesinlikle...
Ana ünite de 6050-7150-7950-6950 gibi 7 bant eko, 4 volt rca çıkışına sahip pioneerden şaşma mesela...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım