HYUNDAI Elentra Sport Mod Ne Farkı Var?

Emre Yorulmaz

Emre Yorulmaz
Takipçi
14 Haz 2021
4
2
20
23
Kocaeli
Marka
Hyundai
1.5 ay önce Hyundai Elantra marka aracı satın aldım otomatik vites,araçta hem viteste spor mod var hemde sürüş modu seçiminde spor sürüş mevcut aralarındaki fark nedir acaba ?

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Hiç kullanmadım ama muhtemelen vitesdeki spor modda daha üst devirde üst vitese geçer, sürüş modu seçiminde ki spor mod da gaz tepkisi iyileştirir , direksiyonun sertliğini arttırır.

Son düzenleme:

Emre Yorulmaz

Emre Yorulmaz
Takipçi
14 Haz 2021
4
2
20
23
Kocaeli
Marka
Hyundai
Hiç kullanmadım ama muhtemelen vitesdeki spor modda daha üst devirde üst vitese geçer, sürüş modu seçiminde ki spor mod da gaz tepkisi iyileştirir , direksiyonun sertliğini arttırır.
Evet sürüş modundan seçtiğim zaman gaz tepkisi fark edilir derecede artıyor ama hangi sürüş modundan maximum performans alırım onu bilmiyorum

Alexios

Oğulcan Avcıoğlu
Düz Yol Gazcısı
17 Nis 2021
34
28
145
İzmir
Marka
Hyundai
Vites modunda devir aralığını değiştiriyor daha yüksek devirde vites atıyor , sürüş modunda ise direksiyonun sertliğini ayarlıyor.

Emre Yorulmaz

Emre Yorulmaz
Takipçi
14 Haz 2021
4
2
20
23
Kocaeli
Marka
Hyundai
Vites modunda devir aralığını değiştiriyor daha yüksek devirde vites atıyor , sürüş modunda ise direksiyonun sertliğini ayarlıyor.
Ya araç cvt şanzıman olduğu için vites atma durumu biraz farklı işliyor benim araçta ama dediğin gibi daha yüksek devirde atıyor vitesten geçtiğim zaman

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

👍

1.5 ay önce Hyundai Elantra marka aracı satın aldım otomatik vites,araçta hem viteste spor mod var hemde sürüş modu seçiminde spor sürüş mevcut aralarındaki fark nedir acaba ?

Sürüş modu daha genel bir kapsam. Kia Hyundai araçlarda bulunan direksiyon modunu, sürüş modu olarak nitelendiriyorlar. Bu yanlış.

Benim aracımda da böyle bir mod var ve tek olayı direksiyon sertliğini ayarlıyor. Sürüş modu dediğiniz şey, çok yüksek ihtimal ile direksiyon ayarından ibaret.

Görsel verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Elantra'yı bilmiyorum, farklı farklı CVT şanzımana sahip araçlar kullandım. Diğerlerinde olduğu gibi muhtemelen Elantra'da da araç daha yüksek devirde gidiyordur (A marka/model araçtan örnek verirsem normalde hızına göre 1.5-2 bin devirde giden araç yine hızına göre gaza basmasanız dahi 2.5-3 bin devrin altında düşmüyordu. Direksiyon sertleşmesi hakkında bilgim yok, bu sınıf bir araçta olacağını zannetmiyorum.

@Sailor araç atmosferik, devri üstte tuttuğu için gaz tepkileri daha canlı olur tabii.

Emre Yorulmaz

Emre Yorulmaz
Takipçi
14 Haz 2021
4
2
20
23
Kocaeli
Marka
Hyundai
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim biraz araştırınca vitesten spor sürüşe geçtiğim zaman araçtan tam performans alınabileceğini öğrendim uzun lafın kısası istediği kadar spor sürüş modu olsun sonuçta cvt şanzımanlı bir araç yani çok iyi bir performans beklememek lazım atmosferik olmasını ayrı tutuyorum zaten 😅

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım