Hyundai korozyon garantisi sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
Herkese merhaba arkadaşlar son 2 haftada basımdan gecen olayları sizlere anlatmak istedim bastan soyleyeyim yazi uzun olacak tam 2 hafta önce arabanın yanina gittim yan aynalar katliydi aynaları duzeltmek icin uzandigimda bide ne göreyim arabanın tavanı köşeden paslanmaya baslamış detaylı bir sekilde incelemeye basladım pasların c sutunu üzerinde ve tavanda nokta nokta şeklinde devam ediyor hemen evime yakın olan hyundai coskun otoya gittim durumu anlattim baya bi beklettiler ilgilenmek istemediler , en sonunda garanti gorevlisi arkadas geldi arabanın tavaninda metal tozu var ondan olmustur buyuk ihtimalle demeye basladi ben lafa girdim arabayı duzenli olarak her ay yıkıyorum diye Garanti gorevlisi fotagraflarini cekip merkeze gönderecegini soyledi size haber veririm dedi bende servisten ayrıldım 14 kasim sali gunu aradilar coskun otodan hyundai merkezden persembe gunu gelip aracınızı incelemek istiyorlar dediler persembe sabahı yeniden götürdüm biz size aksam haber vericez dediler ama aksam saat 5 oldu aramadılar ben ariyorum cevap vermiyolar sonunda ulastim merkezden geldiler incelediler kullanici hatası olduguna karar verdiler dediler cuma sabahi araci teslim aldim Servis danismanina diyorum ben tavana napicamda kullanici hatasi olacak ? Ukala ukala cevap veriyor tas gelmistir boya catlamıstir diyor bu arabanın 6 yil korozyon garantisi var hatarini kabul etmiyorlar, dava acmayı dusunuyorum sizin önerileriniz nelerdir nasil bir yol izlemeliyim? ( Mobilden yazdigim icin bazi harflere dikkat edemedim kusura bakmayın aracın tavanındaki pas fotolarinida ekleyeceğim)

Ekli dosyalar

• IMG-20171118-WA0000.jpg
    IMG-20171118-WA0000.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 380
  • IMG-20171118-WA0004.jpg
    IMG-20171118-WA0004.jpg
    79.4 KB · Görüntüleme: 373
  • IMG-20171118-WA0001.jpg
    IMG-20171118-WA0001.jpg
    63.6 KB · Görüntüleme: 382

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef üzücü bir durum. Sizin aracınıza has bir şey olmadığı da aşikar. Bir çok Hyundai kullanıcısının bu sıkıntıdan muzdarip olduğunu duymuştum. Nitekim Hyundai'nin bazı modellerinde maliyet düşürmek için aracın bazı bölgelerine astarsız boya atıldığı söylentileri bile var. Korozyon mevzusunun çok çeşitli sebepleri olabiliyor.

Başvuruda bulunduğunuz yetkili servis size bu konuda olumlu dönüş yapmadıysa genel merkeze başvurmanız gerekir. Genel merkezden de aynı sonucu alırsanız, müşteri hatası olduğuna dair bir yazılı kağıt talep edin. Aracınızın garanti süresini içeren sözleşme ile müşteri hatası olduğu iddia edilen belge resmi süreçte işinize yarayabilir. Tabii müşteri hatası olduğuna dair yazılı beyanı büyük ihtimal size vermek istemeyeceklerdir. Her halükarda dava açmanız gerekecektir. Tüketici hakem heyetine kendiniz bireysel başvuruda da bulunabilirsiniz. Tanıdığınız bir avukat varsa sizi daha iyi yönlendirir. Bu işlerin hukuki prosedürü tam olarak nasıl işliyor araştırmak gerek.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bence önce şehrinizdeki tüketici mahkemesine gidin, olayın da peşini bırakmayın, size söyledikleri herşeyi yazılı bir şekilde isteyin

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
@Cenk Evet hocam yazılı belge vermek istemiyorlar bu işin sonuna kadar gidecegim forumda hyundai sahipleri arkadaşlarda çekmeköydeki hyundai çoşkun otoyu da hicbir sekilde tavsiye etmem servis bolumu rezalet bir yer

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk Evet hocam yazılı belge vermek istemiyorlar bu işin sonuna kadar gidecegim forumda hyundai sahipleri arkadaşlarda çekmeköydeki hyundai çoşkun otoyu da hicbir sekilde tavsiye etmem servis bolumu rezalet bir yer
Maalesef bu işler her marka için sıkıntılı. Bahsettiğimiz belgelerle hakem heyetine başvuruda bulunduğunuz vakit yüksek ihtimal sizi haklı bulacaklardır diye düşünüyorum. 15-20 senelik araç değil ki bu korozyon olsun. Bu aracı denize sokup çıkarmıyorum, üstüne kimyasal da dökmüyorum neye göre kullanıcı hatası olacak ? inşaallah sorununuz en hayırlı şekilde çözülür.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aynısından başka yerde bendede var. Ama arabayı kapu önünde muhafaza ettiğimden, kış ayının sert geçmesi gibi sebeblerden hatayı kendimde gördüğümden üstüne hiç düşmedim. Araba bu paslanır muamelesi yaptım. Ama siz bayaği ileri gitmişsiniz. Başarılı olursanız bende uğraşayım. Tek derdim yolda kalmıyım, motorum ve şanzımanın tıkır tıkır çalışsın olduğu için pass gibi şeyleri pek umursamıyorum :(

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Servis bölümündeki arkadaş, beni masraftan kurtardı. Şanzman ve Debriyajımın son derece iyi durumda olduğu söyleyip, bir başka servisin "mutalaka değiştirilmeli, yolda kalırsın" lafından sonra benim içimi rahatlatmıştı. Hal böyle olunca ben bişey diyemiyorum. Tarafsızım bu konuda :(

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Asla ve asla garantiye girmez, servisin foto cekip genel merkeze yollamasi bile bir jest olmus.
Normalde taş izi, kus pisligi, recine vbnden kaynakli boya atmasi sonucu olsuan paslarla ilgili sadece rotuş yapilir.
Gecmis olsun.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
@İstanbullu Hocam araba daha 4 yaşına girmedi simdiden paslaniyorsa 2 yil sonraki halini dusunemiyorum ben eminim ustune bir an önce gitmezsem bu pas olayı dahada büyüyecek sizdede sorun varmis bence sizde hakkinizi arayin akrabamızda 96 model efsane kasa corolla var arabada gunes yanigi bile yok tavaninda daha 4 yasina girmemis bir arabanin paslanması normal degil bence sizin debriyajın durmunda ise belki iyi niyetli birisine denk gelmissinizdir ama geneli bastan sagma sorumsuz kisiler

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
Asla ve asla garantiye girmez, servisin foto cekip genel merkeze yollamasi bile bir jest olmus.
Normalde taş izi, kus pisligi, recine vbnden kaynakli boya atmasi sonucu olsuan paslarla ilgili sadece rotuş yapilir.
Gecmis olsun.
Hocam kus pisligine recineye veya metal tozundan kaynaklı paslamaya pek benzemiyor çünkü paslar köşeden başladı c sutunu üzerinden devam etti yukaridada yazdigim gibi 96 model arabanin tavaninda paslanma yok ve bahsettigim arac genellikle agac altinda park halinde uzun süre yatar bence bu iste bi anormallik var

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@İstanbullu Hocam araba daha 4 yaşına girmedi simdiden paslaniyorsa 2 yil sonraki halini dusunemiyorum ben eminim ustune bir an önce gitmezsem bu pas olayı dahada büyüyecek sizdede sorun varmis bence sizde hakkinizi arayin akrabamızda 96 model efsane kasa corolla var arabada gunes yanigi bile yok tavaninda daha 4 yasina girmemis bir arabanin paslanması normal degil bence sizin debriyajın durmunda ise belki iyi niyetli birisine denk gelmissinizdir ama geneli bastan sagma sorumsuz kisiler

Hocam daha önce kullandığım 2010 model Fordumdada Buna benzer bir pas mevzusu vardı. Onunda üstüne düşmedim. Kapıda yatan arabanın kaderidir bence paslanması. Galvanizli felan diyorlar ama, bu gün arabamın üstüne asfalt zift bulaştığını gördüm. Taş gibi olmuş. Kazımaya korktum. Şimdi bir sürü dış etken var. Yani dediğim kapı önünde durdukca oluyor böyle şeyler.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Hocam senin sorunun tabiki garantiye girer 90lı yıllarda renault broadwayde aynı sorunu yaşadık, o zaman renault firması inceleyip bizi haklı bulmuştu, o zaman paslanmazlık garantisi bile yoktu düşün araba da broadway

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Elimden gelen tüm yasal yolları deniyecegim bakalim ne sonuç alacaz onu zaman göstericek

Allah kolaylık versin hocam. Tez zamanda sonuca ulaşmanız dileğiyle.
Ben kendime vakit ayıracak zaman bile bulamıyorum. O yuzden pek böyle şeylerle uğraşamıyorum. Arabanın bana zaman kazandırması lazım. Zaman şu an için en kıymetli ihtiyaçlarımdan biri.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
Allah kolaylık versin hocam. Tez zamanda sonuca ulaşmanız dileğiyle.
Ben kendime vakit ayıracak zaman bile bulamıyorum. O yuzden pek böyle şeylerle uğraşamıyorum. Arabanın bana zaman kazandırması lazım. Zaman şu an için en kıymetli ihtiyaçlarımdan biri.
Sağolun hocam haklısınız zaman çok degerli benimde uğraşmamın tek sebebi zaman geçtikçe bu paslar dahada yayılacak olmasından dolayı endişeleniyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım