İkame araç hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beyler aklıma takıldıda geçen hafta amcam ile eve gelirken kaza yaptık.
Allah korudu ne amcamda ne de bende bişey yok. (Emniyet kemerinin önemini bir kere daha anladım)
Şöyle anlatıyım aracın sol tarafı baştan sona kaporta hasarı var kapılar falan göçmüş neyse konuya geleyim. Bu arada pazarcı kamyoneti karşıdan yani şerit ihlali yaptı virajı alamadı ve kafadan girdi. (Demesine göre frenleri boşalmış frenleri tumadı yokuş aşağı olduğu için kontak kapatıp iniyorlar var tutmaması normal değil mi?) Karşı taraf suçunu kabul etti. Tutanak tutuk expertiz araca bakmaya gelecek. Araç yapılana kadar araç isteme gibi bir hakkımız varmı? Kaskoda veriyolar diye biliyorum. Ama bu tür kazalarda da temin ediyorlarmı sonuç olarak kaza karşı tarafın dikkatsizliği yüzünden kaza yaptık bizi mağduriyetimiz giderilirmi.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Beyler aklıma takıldıda geçen hafta amcam ile eve gelirken kaza yaptık.
Allah korudu ne amcamda ne de bende bişey yok. (Emniyet kemerinin önemini bir kere daha anladım)
Şöyle anlatıyım aracın sol tarafı baştan sona kaporta hasarı var kapılar falan göçmüş neyse konuya geleyim. Bu arada pazarcı kamyoneti karşıdan yani şerit ihlali yaptı virajı alamadı ve kafadan girdi. (Demesine göre frenleri boşalmış frenleri tumadı yokuş aşağı olduğu için kontak kapatıp iniyorlar var tutmaması normal değil mi?) Karşı taraf suçunu kabul etti. Tutanak tutuk expertiz araca bakmaya gelecek. Araç yapılana kadar araç isteme gibi bir hakkımız varmı? Kaskoda veriyolar diye biliyorum. Ama bu tür kazalarda da temin ediyorlarmı sonuç olarak kaza karşı tarafın dikkatsizliği yüzünden kaza yaptık bizi mağduriyetimiz giderilirmi.
Sizin aracinizin kaskosu varsa tabiki verirler, hemde istediginiz yere getirirler (bazi dandik sirketler gelin burdan alin diyebiliyor yalniz)

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracın kaskosu yok. Analadığım kadarı ile sadece aracın kaskosun yararlana biliriyoruz. Sigorta şirketinden böyle bir talepte bulunamıyoruz

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Aracın kaskosu yok. Analadığım kadarı ile sadece aracın kaskosun yararlana biliriyoruz. Sigorta şirketinden böyle bir talepte bulunamıyoruz
Yanlissam duzeltin, sizin aracinizin kaskosu yok, ama size carpan aracin var.
Bu durumda size ikame arac saglanmaz. Sizin hasarinizi karsi tarafin trafik sigortasi yaptirir, karsi tarafin hasarini da kaskosu yaptirir.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Karşı tarafın kaskosu varmı bilmiyorum. Benim dediğim karşı tarafın sigortası aracımı yaptırıyor ama aracım servisden çıkana kadar bana ikame araç veriyormu diye sormuştum. Ama anladığım kadarı ile sadece kendi kaskom olsaydı kaskom sağlayacaktı.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Cevap alınmıştır konu kilit.

Cevaplar için teşekkürler.:):)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
poliçeye göre değişir abi kimisi 2 hafta veriyor
valla bugune kadar 3 farklı marka kullandım ıyı denılen. en kapsamlı kasko aldıgımda 1 yılda bırer hafta olmak uzere 2 defa dıye madde vardı hepsınde. 2 hafta veren olursada dıger hakla beraberdır dıye dusunuyorum veya tanıdık olayı

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
valla bugune kadar 3 farklı marka kullandım ıyı denılen. en kapsamlı kasko aldıgımda 1 yılda bırer hafta olmak uzere 2 defa dıye madde vardı hepsınde. 2 hafta veren olursada dıger hakla beraberdır dıye dusunuyorum veya tanıdık olayı
abi anadolu sigorta dersi aldık biz orda anlattılar bazı poliçelerde 2hafta olabiliyor diye söylediler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım