İkinci El Logitech G27 Problemi

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Acil dostlar bakabilirmisiniz...
Merhaba herkese dostlar. Dün öğle saatlerinde ikinci el olarak elden Logitech G27 satın aldım. Alırken vitesi 1'de 3 ve 2'de 4 olarak an an gidip gelecek şekilde (yani 1'e takınca 1-3 1-3 diye gidip geliyor aynı şekilde 2.vites'te de.) algılıyordu ve almayacaktım. Satan kişi'de bana daha önce böyle birşeyle karşılaşmadığını söyledi şaşırarak ve üst vites körüğünü çevresinden üstten açtı içini ve biraz birseylerle oynadı ve tamam hallettim dedi. Hakkaten'de düzelmişti. Eve geldiğimde de yine bir sorun yoktu sakince 2-3 saat kadar oynadım akabinde aynı sorun ile karşılaştım. Alırken satan kişiye eğer bir sorun olursa geri getireceğimi söyledikçe bana birşey olmayacağını kesinlikle tamir ettiğini söyledi (bir dükkandan aldım ve çocukta elektrikçi olunca inandım). Sakin kafayla düşünsem almazdım ama heves edince aldım. Satan kişiye yazıyorum benimle adeta dalga geçer gibi konuşuyor getireyim düzelt dedikçe ben onu bir kere yaptım birdaha yapmam diye abuk subuk mantıksız cevaplar veriyor. Şimdi sorum iki ayaklı.
a) Başvurabileceğim resmi bir kurum vs.varmı arkadaşım polise gitmem gerektiğini söyledi.
b) Yakın bir arkadaşım iyi anlıyor bu işlerden ve içindeki potansiyometreden kaynaklandığını temizlediğimizde düzeleceğini en kötü değiştireceğimizi ama herturlu halledebileceğimizi söylüyor anlayan varsa bu konuda da yardımcı olabilir mi?
Son olarak almasaydın vs. gibi tavsiyelerde bulunmayın dostlar çünkü piyasanın 300-350 lira altında aldım ve ilk denerken onun yanında da birsey yoktu sonradan yaptı bende çok hevesliydim öğrenci başıma aylarca biriktirdim ve başıma bunlar geldi....
20190130_230838-1.jpg

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Polis molis ne yaptın ya, üzgünüm ama bence haklı bir tarafın yok dostum. 2 el eşya böyle bir şeydir. Sen alırken kusurundan haberdar olmasaydın neyse ama cihazdaki sıkıntıyı bilerek aldıktan sonra her arızada ona götürmeye kalkarsan bu galeriden alınan arabayı al tamirciye götür diye her seferinde galericiye geri vermek gibi olur. Umarım kalıcı şekilde tamiri gerçekleşir.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Polis molis ne yaptın ya, üzgünüm ama bence haklı bir tarafın yok dostum. 2 el eşya böyle bir şeydir. Sen alırken kusurundan haberdar olmasaydın neyse ama cihazdaki sıkıntıyı bilerek aldıktan sonra her arızada ona götürmeye kalkarsan bu galeriden alınan arabayı al tamirciye götür diye her seferinde galericiye geri vermek gibi olur. Umarım kalıcı şekilde tamiri gerçekleşir.
Hocam sıkıntıyı bilerek aldim ama orda elektrikçi çocuk daha önce olmadığını oda ilk defa karşılaştığını söyledi hakkatende orda ilk denemede birsey yoktu sonradan orda başladı açtı yaptığını söyledi ve ciddende orda sıkıntı yoktu. Tamir için önerebileceğiniz bir yer varmı?

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Hocam sıkıntıyı bilerek aldim ama orda elektrikçi çocuk daha önce olmadığını oda ilk defa karşılaştığını söyledi hakkatende orda ilk denemede birsey yoktu sonradan orda başladı açtı yaptığını söyledi ve ciddende orda sıkıntı yoktu. Tamir için önerebileceğiniz bir yer varmı?
Maalesef yok. Ama Logitech Türkiye ile iletişime geçmeyi deneyebilirsin. Tamir için mutlaka yönlendirme yaparlar.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Piyasanın 350-400 lira altına almak yerine,neden Driving Force GT tercih etmedin ki ? Muhtemelen vitesinden dolayı,o viteste bela oldu sana.Üzgünüm dostum ama denildiği gibi haklı bir taraf maalesef yok,ikinci elde bu tarz sorunlar her zaman olabiliyor,hele ki piyasanın altındaki bir fiyattan aldıysan.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Shifter'ler çabuk bozulmaya meyilli, ürünü sıfır bile alsan bozulabiliyor ki sendeki yaşlı bir ürün. Tamir ettirebiliyorsan ettir ama gene bozulma ihtimali yüksek. Direksiyonda sıkıntı yoksa keyfine bak.
Ben 2000 küsür TL'ye anakart almıştım adam kapıdan çıktıktan sonrası beni ilgilendirmez dedi bende 5-6 saat test edip öyle ayrıldım oradan, 2.el işi kumar gibi yapacak bişey yok fiyatları da ona göre.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım