İkizler - Citroen C2 1.4HDI SX Pack (KOTA DÜŞMANI)

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Ve sonunda! Yıllardır beklediğim an geldi. O kadar mutluyum ki, yazarken elim ayağım birbirine giriyor.

Kerata C2, Komple boyanıyor! :)

Ön bilgi : Aracı satmayı hiç düşünmüyoruz. Zaten güncel piyasada araç satıp, daha iyi özelliklerde araç alabilmenin imkanı kalmadı. C2 satıp, hiçbirşey yapılmamış C2 almanın, ya da daha eski arabalara aynı paraları vermenin bir mantığı yok. Bu sebeple araç, hurda olana kadar dahi bizde kalabilir. Bu sebeple "ikinci el değeri" kaygısı yaşayan arkadaşlarımız, biz hiç öyle bir kaygı yaşamıyoruz.

Ciddi bir renk değişikliği olmayacak. Aracın orjinal rengi gümüş gri, EZR. Biz yine gümüş gri formundan gideceğiz, rengin adı Audi Florett Silver Metallic.

Aracın işlemlerinin 3. gününde. Ama epey ilerleme kaydedildi. İlk gün yaklaşık 2 saat içerisinde, aracın tamamına yakınını soyduk. İlk macunlama işlemleri, kaportadaki ufak tefek göçüklerin onarımı tamamlandı. 2. günde takozla zımpara işlemleri, hattı bozuk olan kıvrımların düzeltilmesi gibi işlemler tamamlandı. 3. günün sonunda araç astara hazır hale geldi diyebiliriz. Muhtemelen pazartesi ya da salı günü astarlanır.

Bu aşamada korkunç vaziyette olan marşpiyelleri söktük attık. İç aksamda da kapı döşemelerini söktük. Aracın dışıyla alakalı işlemler bitince, içinde de trim sesine karşı mücadele verip, detaylı temizlik işlemlerini yapacağız.

Bu işlemlerin hepsini DBY Detailing Youtube kanalında, Proje C2 olarak yayınlayacağız. Bu yüzden beklemede kalmanızı öneririz :)

Son düzenleme:

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Ayıptır sorması komple boya ve kaporta işleri ne kadar tutuyor? Bu arada 1 yıldır falan düzenli olarak baktığım bir konu ellerinize sağlık :)

Merhaba.
Ben uygulamaların yapıldığı-yapılacağı yerde çalıştığım için gerçekçi bir rakam paylaşmam doğru olmaz. Ama bu boyuttaki, bu denli hasarlı bir araç için (ki çoğu hasarı fotoğraflarda görmeniz zor, videoda belirttik, yakında yüklenecek), ortalama olarak 6-7.000 TL civarında işlemler tamamlanabilir.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Merhaba.
Ben uygulamaların yapıldığı-yapılacağı yerde çalıştığım için gerçekçi bir rakam paylaşmam doğru olmaz. Ama bu boyuttaki, bu denli hasarlı bir araç için (ki çoğu hasarı fotoğraflarda görmeniz zor, videoda belirttik, yakında yüklenecek), ortalama olarak 6-7.000 TL civarında işlemler tamamlanabilir.
Siz bir de bizim 307'yi görün :D Teşekkürler bilgi için videoyu bekliyoruz o zaman :)

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Epey uzak kalmışız konudan. Aslında C2 bitti. Günlük olarak kullanmam gerektiği için malesef son işlemlerini yapamadık. Şu anda sadece arka park sensörleri, geri görüş kamerası takılacak ve son polisaj işlemleri yapılıp, boya koruma yapılacak. Bu hafta yoğunluk durumuna göre finişini vermeyi planlıyorum. Çook güzel oldu, bakıp bakıp mutlu oluyorum. Takipte kalın :)

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Spoiler verelim madem. VTS jantları da yine DBY'de boyandı. Plastik kapakları epey hasarlıydı. Boyası fena değildi fakat bazı derin çizikler can sıkıyordu. Lastikçi abilerimizin kenara levye takma huyu olduğu için, epey makine izi vardı etrafında. Honda NH546M rengini kendimiz hazırladık. Mehmet ustamız sağolsun epey vakit geçirdi jantlarla. Görselleri Instagram hesabımızdan paylaşıyorum.

http://instagr.am/p/B_rpFVjjcTH/
Ayrıca DBY'de yapılan polisaj işlemlerine dair küçük bir teaser yayınladık. Bunu da yine aracın Instagram sayfasından izleyebilirsiniz.

http://instagr.am/p/B_rqBU2D7G6/

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
İyi pazarlar dostlar :)

C2'nin işlemlerini ve videosunu tamamladık. Yakın tarihte DBY Detailing Youtube kanalında izlenebilir olacak. Bir iki kare ekleyip mutluluğuma ortak olun isterim :)

Yorumlarınızı bekliyorum.

Arka camın değişmesi gündemde çünkü hem cam filmi yırtık, hem de arka camda eski spoilerdan kalan çizikler var. Bu çiziklerin giderilmesi mümkün değil. Dolayısıyla kaskodan cam değişimi için araştırmalarımız devam ediyor. VTS Spoiler'ımız var, fiber olduğu için bir süre bekleyecek. Alıştırılması şart.

Haricinde C2'nin ağır bakımı geldi. Triger kayışı, suyu, devridaim pompası, yağı, filtreleri, fren tertibatı değişecek. İşler yoğun :)

Sevgilerle, sağlıkla kalın.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Spacer kullanıyor musunuz? 16 sayfa olunca gözden kaçırdım herhalde biraz dışarda gibi duruyor tekerler

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
248
243
1,185
İstanbul
Marka
BMW
Aracınızı yeni haliyle güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. Araç tekrardan ilk günlerine dönmüş gibi duruyor. Araç, sevdalısı insanın elinde olunca değerleniyor bunu da görmüş olduk.

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Yol tutuş konfor olarak bir şey değişti mi? Bende takmayı düşünüyorum

Ben 16'lık jantlarımla birlikte Kumho KU31 kullanıyorum. Oldukça memnunum diyebilirim. C2'ler yol tutuşu itibariyle zaten oldukça iyi araçlardır. Yoldan çıkarmak için çok zorlamanız ya da çok eski tarihli, eskimiş lastikler kullanmanız gerek. Bazı aşınmış asfaltlarda arkadan kayma hissediyordum zorladığım zaman. Bu durumu bir nebze daha azalttı diyebilirim. Viraj kabiliyeti olarak bir pist deneyimimiz tabii ki yok. Fakat otoban referansı olarak kabul görürse İstanbul'a, Bolu'ya, Bursa'ya ve Eskişehire defalarca gidip geldik. Yüksek hızlarda virajlarda hiç endişelenmedik diyebilirim.

Aracınızı yeni haliyle güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. Araç tekrardan ilk günlerine dönmüş gibi duruyor. Araç, sevdalısı insanın elinde olunca değerleniyor bunu da görmüş olduk.

Teşekkür ederiz güzel yorumlarınız için. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Proje C2 videosu yayında! Beğenmeyi, yorum yapmayı ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Aracın bütün işlemlerini ayrıntılı şekilde anlatmak istedim. Umarım becerebilmişimdir.

Muhteşem, kusursuz, ellerinize sağlık. Söylenebilecekler sadece bu olabilir cidden ayrıntılı ve çok emek vererek yaptığınız bir iş, uzun zamandır konuyu takipteydim cidden mutlu oldum :D

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Muhteşem, kusursuz, ellerinize sağlık. Söylenebilecekler sadece bu olabilir cidden ayrıntılı ve çok emek vererek yaptığınız bir iş, uzun zamandır konuyu takipteydim cidden mutlu oldum :D

Merhaba

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz hocam, sonuç bizim de oldukça hoşumuza gitti.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Proje C2 videosu yayında! Beğenmeyi, yorum yapmayı ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Aracın bütün işlemlerini ayrıntılı şekilde anlatmak istedim. Umarım becerebilmişimdir.

kahvaltı sonrası oturdum izledim, emeğinize harcadığınız paraya helal olsun vallahi. Gerçekten çok güzel olmuş. Kusursuz olmuş, şimdi bu arabaya kıyıp dışarı çamurlu tozlu Ankara yollarına çıkarmak gelmez benim içimden :D

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
kahvaltı sonrası oturdum izledim, emeğinize harcadığınız paraya helal olsun vallahi. Gerçekten çok güzel olmuş. Kusursuz olmuş, şimdi bu arabaya kıyıp dışarı çamurlu tozlu Ankara yollarına çıkarmak gelmez benim içimden :D

Şu an arabanın kirliliğini görseniz o kadar üzülürsünüz ki. Yarın mutlaka yıkayacağım. Bizim için öncelik tek renk olmasıydı aslında. Çünkü biliyorsunuz, videoda da göstermiştik, araç damalı eşşek gibiydi. Fakat çıkan sonuç bizi çok daha ileri bir noktaya taşıdı. Biz de çok memnun kaldık :)

Teşekkürler iltifatlarınız için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım