begumg

Takipçi
18 May 2019
1
0
10
23
Marka
Yok
Merhaba,
Ben ehliyetimi yeni aldım , İstanbul'da yaşayan bir öğrenciyim. İlk araba olarak otomatik bir model arıyorum , önerileriniz varsa yazarsanız çok sevinirim . Aklımda bi kaç model ve marka var. Ya yüksek kmli iyi bir araba alacağım (mini cooper gibi) ya da kmsi daha düşük daha az gelişmiş bir araç alacağım. Bütçem maksimum 65bin tl . İkinci el düşünüyorum.En fazla 10 yaşında olan .
Aklımda olan modeller
Nissan Micra
Yüksek kmli mini
Clio
bulunabilirse Polo
Seat Leon veya İbiza (fiyatları biraz yüksek geldi)
i20

Sizin başka önerileriniz varsa lütfen yazın veya yazdıklarımdan mantıklı gördüğünüz varsa belirtin teşkkürler :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
İlle de otomatik diyorsanız yazdıklarınız arasından micra ve i20(bi tık yakar) yi tavsiye ederim. Diğerlerinden çok emin değilim ama çift kavrama galiba onlar ilk araba için masraf riski yüksek olabilir. Mini de size kalmış ama ben o riske de girmezdim. Ne kadar trafiğe giriyorsunuz bilmemekle birlikte ben ilk aracın manuel olmasından yanayım manueli iyice kavramak için, çünkü manueli iyice bilirseniz hem ilerde gerektiğinde kullanırken sıkıntı çekmez hem de mantığı bildiğinizden otomatiği de daha iyi kullanırsınız. Manuel olarak da yazdıklarınızdan mini hariç hepsini öneririm

Ekstra olarak da manuel düşünecek olursanız eğer focus, fiat bravo, otomatik veya manuel olarak da toyotanın ve çoğu japonun bütçenize göre arabalarına bakabilirsiniz.

Aklınıza yatan modelleri veya ilanları da bu konudan atarsanız tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur size mutlaka

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
2012 ve sonrası Toyota Yaris öneririm. 1.33 motor ve CVT şanzımanıyla iyi bir araçtır.
Örneğin; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...s-1.33-fun-multdrive-otomatik-679361049/detay

Konu başında yazdıklarınızdan aklıma en çok yatan Micra. Makul tüketimi vardır, 2-3 yaşında ve az km yapmışını bulabilirsiniz.
i20'nin 1.4 otomatikleri çok yakıyor diye biliyorum.
Mini'nin yaşı ve kmsi fazla olacaktır. Tüketim olarak o da fazla olacaktır. Kimlerin nasıl kullandığını bilemezsiniz ve servisleri uygun değil.

Bir de 2012 ve sonrası Suzuki Swift var 1.2 motor 4 ileri otomatik vitesli. Kullanıcıları memnun, herhangi bir kronik sorunu yok. 55-60 bin aralığında bulunabilir, fiyatı abartılı olmayan ilanlar gidiyor. Satılmaz gibi bir durumu yok ancak zaten piyasada çok olmadığı için temizi her zaman bulunamayabiliyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,106
5,720
çanakkale
Marka
Renault
2018 micra kullanıcıyız aynı kasa micrayı 2011 den beri kullandık.istanbul için manevra olarak biçilmiş kaftan desek de dur kalk trafikte 10 litre altı imkansız.65 bin liraya sıfır alabilirsiniz.cvt şanzumanların özellikle 2011-2014 arası sorunlu deniyor.umarım denk gelmeyiz ama internette her 3 micradan 1 inin şanzumanın değişmiş olması dsgden daha çok korkutuyor beni.
Bu arada tip olarak sevimli gelen araba bakıyorsunuz gibi geldi.yinede mini önermem.özellikle yüksek kmli olanlara gerek yok.çok yol yapmam ağrısız başım olsun diyorsanız hyundai i 20 önerim cam tavanlıları eli yüzü düzgün araba.
Micrada ise ayağı frenden çektikten sonra arabanın zıplaması acemilerin daha dikkatli olmasını gerektiriyor.youtubeden beğendiğiniz arabaların tanıtım videolarını izlemeye çalışın micranın zaten tek testi var sanırım murat tosunun oda.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
mini cooper düşünmeyin. Alabileceğiniz maksimum yüksek modelde düşük kmde hb araç alın derim. Corsa da düşünebilirsiniz, trafikte çok fazla otomatik corsa görüyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
mini cooper düşünmeyin. Alabileceğiniz maksimum yüksek modelde düşük kmde hb araç alın derim. Corsa da düşünebilirsiniz, trafikte çok fazla otomatik corsa görüyorum

Yakıtı önemsiyorlarsa üzer müdür. Corsa 1.4 oto hem hantal hem de çok fazla yakıyor, sınıfının en çok yakanlarından.
Arkadaşımda vardı oradan biliyorum, yaris e göre hem çok daha hantal hemde benzer kullanımlarda en az 2lt fazla yakar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yakıtı önemsiyorlarsa üzer müdür. Corsa 1.4 oto hem hantal hem de çok fazla yakıyor, sınıfının en çok yakanlarından.
Arkadaşımda vardı oradan biliyorum, yaris e göre hem çok daha hantal hemde benzer kullanımlarda en az 2lt fazla yakar.
Dizel otomatik yok mu onlarda yav?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Dizel otomatik yok mu onlarda yav?

D kasada yoktu, E kasa ile gelmiş. Bilmiyordum.

Tek kavrama bile olsa dizel otomatik yeni model aracı 65 bin liraya vermezler herhalde.
Takip edebildiğim kadarıyla 65 bin lira seviyeleri B sınıfı maksimum 2016 model (marka/modele göre aşağı gider bu yıl) benzinli otomatik araçlar seviyesi oldu. Corsa'nın dizel otomatiği 2015 yılında çıkmış ilk olarak.
Dizel otomatik genç araba herhalde Peugeot 208 (o da tek kavrama) dışında zor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben olsam bu bütçelerde tercihim olabildiğince genç bir Yaris alırdım.
Toyota nın CVT leri genellikle sağlam ve markanın da getirdiği sorunsuzluk katkısıyla sizi ilk araç olarak üzmez... büyük olasılıkla yüksek maliyetli problemler de çıkarmaz..

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Merhaba,
Ben ehliyetimi yeni aldım , İstanbul'da yaşayan bir öğrenciyim. İlk araba olarak otomatik bir model arıyorum , önerileriniz varsa yazarsanız çok sevinirim . Aklımda bi kaç model ve marka var. Ya yüksek kmli iyi bir araba alacağım (mini cooper gibi) ya da kmsi daha düşük daha az gelişmiş bir araç alacağım. Bütçem maksimum 65bin tl . İkinci el düşünüyorum.En fazla 10 yaşında olan .
Aklımda olan modeller
Nissan Micra
Yüksek kmli mini
Clio
bulunabilirse Polo
Seat Leon veya İbiza (fiyatları biraz yüksek geldi)
i20

Sizin başka önerileriniz varsa lütfen yazın veya yazdıklarımdan mantıklı gördüğünüz varsa belirtin teşkkürler :)

İlk arac icin kesinlikle swift 1.2 yada honda jazz 1.4 oneririm. İkisininde otomatigi motor ve mekanigi problemsizdir. Ayrica manevra kabiliyetleri yuksek ve sehir ici icin cok kivratir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım