İlk Focus ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
2.0L TDCI 185ps 400nm 6 ileri Powershift Başlık Yanlış OLdu Focus ST

Ekli dosyalar

• IMG_4496.PNG
    IMG_4496.PNG
    554 KB · Görüntüleme: 404
Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
- Abi maksat sleeper olsun yoksa donanımdan kıstığımız felan yok beni biliyorsun. :D

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Çok boş bir araç getirmişler. Üstelik duyduğuma göre bu halogen farlu 2.0 tdci focus 185.000₺ ye mal olmuş.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Aynen bende 185bin tl diye duydum. Değişik bi seçim. Hem de çok değişik 185bin tl ye :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yahu arkadaşlar, Ferraride ,Honda type-r da doğru düzgün çalışan klima bile yokken, insanlar onları yüksek meblalar ödeyerek nicin alıyor bir düşünmenizi rica ederim.
Araba dediğin oturma odası koltuk takımı değilki. kirlenti olup olmamasının bir önemi yok.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
185 hp olduğunu deli gibi kactığını az yaktığını ufak çaplı canavar olduğunu var sayarsak fiyatı gayet iyi ve araba bu haliyle bile cok sexi bende focusuma o tampondan almak istiyorum araba başka bir seye dönüsüyor.

Son düzenleme:

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bu fiyata gırtlak spec olması lazım, halojen far nedir. O paraya neredeyse golf r satılıyor.(10bin lira civarında bir fark olması lazım)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hem st'de hem st line ( sadece body kit'e sahip versiyon) olarak getirilen modelde bi xenon far yok. Hatta dizel otomatik titanium parasına satılan st line versiyonunda park sensörleri dahil bir çok donanım dahi yok. Lanet olsun bu Ford'un donanım seçimlerine gerçekten. Yurt dışındaki st'ye bi xenon koy, Türkiye'ye getirme bile..

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Halojen far olayına neden bu kadar takılıyor anlamadım, mühendislik olarak mükemmel bir araba, yani satın almak isteyenlerin beklentileri belli ve bu beklentileri karşıladığı için tercih ediyorlar, şahsen ben bu kadar parayı bu arabaya vermezdim evet ama Türkiye'de yaşadığım için vermezdim. Çünkü satarken çok değer kaybedecek ve tonlarca vergi ödemek zorunda kalacağım, bunları düşünmek zorunda olmasam hiç düşünmeden parayı bastırıp alacağım bir araba..

Yurt dışında xenon var bizde niye yok olayına gelince de. Ford'un İngiltere, Fransa, Almanya web sitelerine girip araç oluşturucu kısmına gelin ve en boş Fiesta'yı bir oluşturun bakalım. Trend dedikleri donanım daha kafadan mercekli far ile geliyor ve yolcu koltuğu yükseklik ayarı dahil istediğiniz opsiyonu ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Türkiye'de böyle olsa artan üretim maliyeti + vergilerle birlikte o aracın fiyatı ne olacak? Yüksek fiyatlarla nasıl diğer markalarla rekabet edip satacak?

Kısacası bizdeki vergi sistemi böyle olduğu sürece ST aldığımızda bile ilkel donanımlara mahkum olmaya devam edeceğiz. Hatta ülkemize bir elin parmakları kadar bile RS sokamayıp o da kaza yaptığı için testlerini izleyemeyeceğiz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Donanım mevzusunun maliyeti ve dolayısıyla fiyatı arttırdığı doğrudur fakat Ford'un genel olarak donanım seçimlerinde her zaman bir tutarsızlık, dengesizlik oldu. Kendi aracıma park asistanı yardımcısını koymuşlar, şu kendi kendine park edebilen zımbırtı. Tamam kusursuza yakın çalışıyor diyeceğim bir şey yok ama park asistani dediğin şey opsiyon olmalı, bi xenon titanium donanımda standart olmalı. 100 kişiden kaçının park asistanına yahut bi xenona ihtiyacı olur bunun üzerinden bir hesaplama yapılmalı. Titanium focus sahiplerinde tanıdığım bir çok kişi en fazla 2 defa park asistanı kullanmış ki ben de dahil.
Ayrıca titanium dizel otomatik focus parasına satılan st line versiyonuna ne demeli ? St-line getiriyorsun ecoboost motor yok. Yağmur sensörü, far sensörü, dijital klima, arka kol dayama, bel destek ayarı, arka-yan-ön park sensörleri vs. gibi daha saymayı unuttuğum bir çok titanium donanımı bu pakette çıkarılmış. Tamam araçların alt yapıları kaliteli, çok güzel şase, süspansiyon ve direksiyon sistemi kullanıyorlar, ayrılan arge bütçelerinin çoğu buraya gidiyor ama bu kadar da dengesiz donanım seçimi olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım