Initial Unity Oyun İncelemesi

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen

Eurobeat eşliğinde Akina dağ yollarında AE86 ile gazlamak... Initial Unity, iki üniversite öğrencisinin boş zamanlarında hobi olarak yaptıkları bir Initial D temalı SimCade türü yarış oyunu. Oyun hala geliştirme aşamasında ve her güncelleme ile yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

Oyunda Initial D'deki yarış etapları ve araçlar bulunuyor. Şimdilik bulunan araçlar; AE86 Trueno, FD3S RX-7, RPS13 Sileighty, BNR32 GT-R, CE9A Evo II, EG6 Civic Si-R, SW20 MR2, FC3S RX-7, AP1 S2000 ve NA6CE MX-5.
Yarış etapları ise; Akina, Tsuchisaka, Tsubaki Line, Irohazaka, Akagi, Usui, Myogi ve Sadamine.

Oyunun Time Attack ve PVP olmak üzere iki modu bulunuyor. Time Attack'da en hızlı süreyi yapmaya çalışıyoruz ve oyunda diğer oyuncuların yaptıkları süreleri ve rekorları görebiliyoruz. PVP'de ise diğer oyuncular ile Touge Battle ve Cat and Mouse chase gibi modlarda yarışabiliyoruz.

Oyunun teması gereği yol tutuştan çok drift mekaniklerine eğilinmiş. Drift ne NFS serilerindeki kadar basit tutulmuş ne de Assetto Corsa gibi simulasyonlar kadar zor, bu konuda Forza Horizon serilerine yakın bir çizgi izlenmiş. Arkadan çekiş, önden çekiş, dört çeker ve ortadan motorlu araçlar arasındaki dinamik farklılıklarına da dikkat edilmiş. Unity oyun motoru ile geliştirilmiş bir oyun için grafiklerin de oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Yaklaşık 1 GB boyuta sahip Initial Unity'nin sistem gereksinimleri ise şöyle:
Kod:
Önerilen (Minimum Tested, 60fps High/Ultra 1080p)
Intel Core i5-4460
8GB Ram
Nvidia GTX 1060

Minimum
Intel Core i3
4GB Ram
Nvidia GTX 750

Oyunun discord kanalı ve indirmek için Link

Son düzenleme:

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Böyle ufak çaplı yarış oyunlarını görünce aklıma hep Hollandalı birinin yaptığı "Racer: Free Car Simulator" gelir, yıllar önce ne kadar çok oynardım basit bir yapısı vardı. Bu oyunda fena durmuyor bakacağım.

fujiwara

Panpa
2 Tem 2020
456
1,477
2,695
İstanbul
Marka
Opel
Bayağı güzel duruyor, özelikle en son paylaşılan VR videosu müthiş (Tabi sonuçta grafikler AC). Minimum sistem gereksinimlerini bile ucu ucuna karşılıyorum, o yüzden riske girmek istemiyorum ama sıkılırsam deneyebilirim.

THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
280
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Sizin de belirttiğiniz gibi grafikleri tatmin edici görünüyor, denemeye değer gibi teşekkürler paylaşım için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım