KAPALI İnsignia sorunları hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Merhaba
Arkadaşımın ailesi 2009 opel insignia 1.6 turbo manuel almak istiyor. Aracın ileride çıkarabileceği sorunlar, yakıt tüketimi, konfor, tutuş disiplinlerinde neler söylersiniz?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam bizde ki makyajlı insignia ama takıldığım çevre den bir kaç bilgi alıntılayıp bilgi vereyim.
Aşağıdaki yazı bana ait değildir. Aradığınız arabanın sahiplerinden biri yazmış.

3 TANE Benzinli / lpg li insignia tecrübelerim mevcut olduğu için, dizel insignia hakkında diğer kullanıcı arkadaşlar fikirlerini iletmeleri uygundur.

Benzinli olarak;
115 HP, 140HP, 180HP, ve yeni makyajlı kasası olan 170 HP var.
115HP güç / ağırlık oranı sebebi ile verimsiz bir seçenek.
180HP sanıyorum ki en çok kullanılan versiyonu. Nispeten 140HP lik modele göre daha uygun oluşu,
Güç olarak daha etkin ve 140' lığa göre 1 - 3 litre tasarruf farkı göz ardı edilmesi en büyük etken.
170HP bilmiyorm... Henüz mıncıklayamadım.

İnsignia, kolay yıpranabilen bir araç değil.. Kabaca 50 / 80 bin km de bile direksiyonu parlama yapmaz .
Bu sebeple km'si düşük parlak direksiyonlu insignia dan uzak durmanızda fayda var.

Bu aracın motoru LPG' ye asla uygun değildir. İlk zamanda çalışıyor gibi görünen sistem,
10 ila 50 bin km aralığında 1500 ila 6000 TL arası masraf açar. ( ayrıca sitede ilgili bölümde bilgilere ulaşınız.)
LPG kiti yeni takılmış deseler dahi, LPG'li insignia alırken birkaç kez düşünün.İlla ki alacaksanız Km' si düşük LPG yeni takılmış bakmanız menfaatinizedir.

İnsignia'nın debriaj'ı serttir. Sorun etmeyin. Lakin, araca iki kişi daha binsin ve kalkışlarda, farklı bir uğuldama sesi var sa baskı bitmeye yakındır.
Değişim gerekir. Dert etmeyin özel serviste 500 / 700 tl.

Turbo, gazı bıraktıktan sonra bekçi düdüğü gibi ses yapabilir.
Henüz daha normal bir durummu, problemmi anlayamadık. Kullandığım iki insignia da da çıktı. Sorun etmiyorum. Sizde düşünmeyin.

Hareket halinde direksiyonu sert çe sağa /sola çevirin. Alt takımı dinleyin.
Olaan dışı ses var sa incelemekte fayda var. Bu arada da direksiyon tıkırdıyor mu buna bakın....

Konsolu oldukça gıcırtılıdır. Sorun etmeyin. Tüm insignia'lar böyle. Çift taraflı bant ile gıcırtı sorunu %80 çözülür.

Kapılar belli zaman sonra gıcırdayabilir. Bu, kapı lastiklerinin zamanla toz olmasından kaynaklanabilir.
Nemli bez ile silerseniz düzeliyor. Diğer arkadaşların bazı sıvı temizleyiciler ile çok daha doygun sonuçlara ulaşabidiği biliniyor... Dert edilecek bir nokta değil...

Alacağınız insigniaya muhakkak binin ve çekişine bakın. Hanım hanım kullanmayın.
İlk kez insignia kullanıp test edecekseniz, 2. vites 2000 devir civarı dip gaz yapın. Ağzınız kulaklarınıza varıyorsa sorun yoktur.
Emin olmak için en az iki insignia deneyin.

Tamamen kişisel bir zevk olsada,
aracın yakıtı sizin için önemli ise, Şehir içinde 1. vites'i sadece kalkış için kullanıp çok çabuk şekilde 2. ve 3 ile devam edersek hatrısayılır bir tasarruf yapılabiliyor.
Sehir dışı yakıt tüketimi normal kullanım 7 - 8 arası, ve ortamala 5,8 tutturanlar var. Kısaca, kullanmayı bildikten sonra bu araç çok yakmıyor... Korkmayın.

Alacak olduğunuz araçta USB olduğu halde bazen USB ve AUX' u görmez oluyorlar.
Bir çok sıkıntıyı gideren şu meşhur yöntem ile bu sıkıntı ta tarih oluyor. '' Akü kutup başın ı sök/tak

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yıllar önce kullanmıştım, aşırı sertti. Debriyajı, gazı, freni, direksiyonu, vitesi her şeyi sertti. Benim çok hoşuma gitmişti ama kişisel bir şey tabii herkes sevmeyebilir.
Konfor olarak çok hatırlayamadım ama sert oluşunu hatırlıyorum ama makyajlı insigniadan da sert oluşunu biliyoruz. Makyajlısı sert ama rahatsız etmiyor denilebilir, tekradan kullanmak-binmek lazım.
Tutuşunu test edemedim ama makyajlı insginiadan daha sert yine dediğim gibi, bu da tutuşa daha da olumlu etkide bulunacaktır. Makyajlısının yol tutuşu süper hatta sınıfındaki en iyilerinden olabilir.
Yakıt olarak 1.6t 180 hp olanlar çok yakıyor diye biliyorum, yine tüketimini hatırlamıyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yıllar önce kullanmıştım, aşırı sertti. Debriyajı, gazı, freni, direksiyonu, vitesi her şeyi sertti. Benim çok hoşuma gitmişti ama kişisel bir şey tabii herkes sevmeyebilir.
Konfor olarak çok hatırlayamadım ama sert oluşunu hatırlıyorum ama makyajlı insigniadan da sert oluşunu biliyoruz. Makyajlısı sert ama rahatsız etmiyor denilebilir, tekradan kullanmak-binmek lazım.
Tutuşunu test edemedim ama makyajlı insginiadan daha sert yine dediğim gibi, bu da tutuşa daha da olumlu etkide bulunacaktır. Makyajlısının yol tutuşu süper hatta sınıfındaki en iyilerinden olabilir.
Yakıt olarak 1.6t 180 hp olanlar çok yakıyor diye biliyorum, yine tüketimini hatırlamıyorum.

Bu ne makyajmış uğurcum :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ayrıca opel Türkiye'nin sorunları...
Arkadaşımın ailesi özel servise götüreceği için bu gözardı edilir sanki.
Herkese teşekkürler arkadaşıma okuttum burayı. Bir karara varırlar artık

Arkadaşın karar varmak istiyorsa insigniateam.com a baksın. Zaten yukarı da yazdığım yazıda oradan alıntı. Yaşanılan sorunlarda araba ile ilgili deneyimlere kadar insignia ile ilgili her şey var. Otopark tan da biri tam bu ayarda bir şey almıştı ama kim hatırlamıyorum eğer görürse o da yardımcı olur.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Arkadaşın karar varmak istiyorsa insigniateam.com a baksın. Zaten yukarı da yazdığım yazıda oradan alıntı. Yaşanılan sorunlarda araba ile ilgili deneyimlere kadar insignia ile ilgili her şey var. Otopark tan da biri tam bu ayarda bir şey almıştı ama kim hatırlamıyorum eğer görürse o da yardımcı olur.
Tamamdır göndereyim arkadaşa. Teşekkürler:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım