Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
Arkadaşlar bundan 2-3 ay önce Sinan Koç'un İstanbul Park videosunda pist kullanımı için araç kiralamanın olacağından bahsedilmişti. Bunu deneyimleyen var mı aramızda ya da kiralama işlemi yapılıyor mu ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
2000 TL olacakmış meganelar, tamamiyle saçmalık, biz düşünüyorduk, vazgeçtik.
Bu ne saçmalık ya 2000 TL nedir ben en fazla 300-400 vs olur diyordum. :/ Körfez'de kiralabiliyor muyduk acaba ?

Yahu zaten 20 dakikalık pist ücretine 130hp üstü araca 250 TL pist ücreti istiyorlar 😄
2000 TL evet belki çok ancak bu işin ortalaması 1500-2000 olur zaten. Fazla olsa da anormal bir ücret değil bence

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
E clio ne kadar olcak? Megane mantıksız da clio bari 1000 falan olsun.

Intercity yönetimi : Senin güzel hatırına olsun asuhfsudhgushdg

Onu da 1750 yapar, bu sayede gelen adam 250 daha vereyim bari megane kullanayım der. Bu bence insanların erişebilirlik sağlamaktan daha çok nasıl daha iyi kazanabilirim projesi olmuş..

Arkadaşlar pistte eze eze kullanacağınız otomobilin kaç lira olmasını bekliyorsunuz ? Tabii ki herkesin kullanmasını istemiyorlar, tuhaf tuhaf tiplerin altında arabayı heba edeceklerine bu şekilde bir elimine yoluna gidiyorlar. Motor sporları dünyanın neresinde ucuz bir aktivite ki ? Tekrar söylüyorum fiyat biraz pahalı ancak çok ütopik değil. Kendi arabamın canını çıkaracağıma böyle bir yolu tercih ederim.
Siz olsanız ; yıpranma payı, yakıt, lastik vs.. bir arabayı ne olduğu belirsiz bir adamın pistte 500 TL'ye 750 TL'ye canını çıkarmasına müsaade eder misiniz ? Ha bir işletme olduğunuzu ve bunu da kar amaçlı yaptığınızı göz önünde bulundurun tabii..

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla İzmir Ülkü’de kiralık araçla gayet ucuza gazlanıyordu. Bu dk mantığı yerine tur mantığı gelmedikçe İstanbul Park’a soğuğum

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valla İzmir Ülkü’de kiralık araçla gayet ucuza gazlanıyordu. Bu dk mantığı yerine tur mantığı gelmedikçe İstanbul Park’a soğuğum

Ülkü Parka hiç gitmedim ancak İstanbul Park kadar otomobili zorlayıcı bir pist olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında tur veya dk bana sorarsan hepsi aynı 😄

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Intercity yönetimi : Senin güzel hatırına olsun asuhfsudhgushdg

Arkadaşlar pistte eze eze kullanacağınız otomobilin kaç lira olmasını bekliyorsunuz ? Tabii ki herkesin kullanmasını istemiyorlar, tuhaf tuhaf tiplerin altında arabayı heba edeceklerine bu şekilde bir elimine yoluna gidiyorlar. Motor sporları dünyanın neresinde ucuz bir aktivite ki ? Tekrar söylüyorum fiyat biraz pahalı ancak çok ütopik değil. Kendi arabamın canını çıkaracağıma böyle bir yolu tercih ederim.
Siz olsanız ; yıpranma payı, yakıt, lastik vs.. bir arabayı ne olduğu belirsiz bir adamın pistte 500 TL'ye 750 TL'ye canını çıkarmasına müsaade eder misiniz ? Ha bir işletme olduğunuzu ve bunu da kar amaçlı yaptığınızı göz önünde bulundurun tabii..
Ya tabii ki adam da kazanacak, tabii ki m5 ile çıkıp süre kasmak yerine yanlayan tiplere vermek istemez ki normal olanı da bu ama benim asıl mesajımda bahsetmek istediğim yanlış hatırlıyorsam düzeltin youtube da izlediğim videoda herkes binebilsin, herkes kullanabilsin gibi bi açıklama vardı. Yani herkesin erişebileceği (bura da ki herkes dediğim gerçekten arabayı seven, oyunda bile olsa süre kasmaya çalışan, kendi arabasına gözü gibi bakan anlamında.) bir imkan olmasını bekliyordum. Yani burda öğrencide olsa veya başka şekilde çalışıyor da olsa kenara köşeye ayırdığı bütçe ile gelecek bir çok arkadaşım var o potansiyele sahip. Açıkçası 1500 e 1250 gibi bi rakam düşünüyordum ben kendi aklımdan geçen. İstanbul park'in da tabii ki kazanması gerekiyor zaten aramda istanbul park ile fena değildir ticari bir kaç anlaşmamız oldu geçtiğimiz zamanlarda. Ama dediğim gibi yaptığı açıklama ile teoride yaptıkları bana göre uyuşmuyor. Neredeyse hic bir firma kendi kar etmeyeceği, en azından zarar etmeyeceği kesin olmayan hic bir projeyi işleme almaz zaten ben 750 liraya megane versin de piste çıkıyım kafasında değilim zaten..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ya tabii ki adam da kazanacak, tabii ki m5 ile çıkıp süre kasmak yerine yanlayan tiplere vermek istemez ki normal olanı da bu ama benim asıl mesajımda bahsetmek istediğim yanlış hatırlıyorsam düzeltin youtube da izlediğim videoda herkes binebilsin, herkes kullanabilsin gibi bi açıklama vardı. Yani herkesin erişebileceği (bura da ki herkes dediğim gerçekten arabayı seven, oyunda bile olsa süre kasmaya çalışan, kendi arabasına gözü gibi bakan anlamında.) bir imkan olmasını bekliyordum. Yani burda öğrencide olsa veya başka şekilde çalışıyor da olsa kenara köşeye ayırdığı bütçe ile gelecek bir çok arkadaşım var o potansiyele sahip. Açıkçası 1500 e 1250 gibi bi rakam düşünüyordum ben kendi aklımdan geçen. İstanbul park'in da tabii ki kazanması gerekiyor zaten aramda istanbul park ile fena değildir ticari bir kaç anlaşmamız oldu geçtiğimiz zamanlarda. Ama dediğim gibi yaptığı açıklama ile teoride yaptıkları bana göre uyuşmuyor. Neredeyse hic bir firma kendi kar etmeyeceği, en azından zarar etmeyeceği kesin olmayan hic bir projeyi işleme almaz zaten ben 750 liraya megane versin de piste çıkıyım kafasında değilim zaten..

Tabii ki öyle diyecekler 😄. Ne desinler ? Biz aslında bu pisti zenginlerin motor sporları aktiviteleri için mi işletiyoruz diyecekler ?
2019 yılında pist günleri için İstanbul Park sadece 10 gün kullanıma açık. Neden ? Para mı kazanmak istemiyorlar ? Yıl boyu boş piste kira mi ödüyorlar ?
Bu pist halka açık 10 gün dışında özel aktiviteler için yıl boyu kullanılıyor. Sadece halka açık olsa hem iş gücü olarak yorucu, hem de gelir olarak yetersiz kalır. Megane kiralamayi da bunun gibi dusunebilirsiniz

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Pistin sıcak olduğu zamanları seçiyorlar muhtemelen.bmw 3.16 i ile girseydim iki tur atardım 100 lira falandı heralde

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Beklentiler Nurburgring deki gibi imkanlar, turu bilmem kaç euro, onlarca kiralama firması, haftanın 3 günü trackday, ama hayaller malasef İ.P :S

Motorsporları pahalı olmak zorunda değil, güvenlik standartları bu durumu zorluyor.Yoksa dünyanın bir çok yerinde amatör etkinlikler mevcut lastik bile değiştirmiyorsunuz.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
100 lira alıyorlarmış 130 beygir altına.30 lira kaska 20 lira girş ile beraber 150 tl oluyor.
4 saatlik tur ise 4090 lira kaskla beraber

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
100 lira alıyorlarmış 130 beygir altına.30 lira kaska 20 lira girş ile beraber 150 tl oluyor.
4 saatlik tur ise 4090 lira kaskla beraber
Bulunduğum şehirde olsa bence yeterince cazip 100₺ ücret, herhangi bir go kart pisti bile 20 dksı 30-40₺ alır.Keşke bulunduğum şehirde olsa çekinmem giderim araba eski falan, diğer arabalar 1 soğutma turu atıyorsa ben 3 atarım, mevzu eğlenmek.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bulunduğum şehirde olsa bence yeterince cazip 100₺ ücret, herhangi bir go kart pisti bile 20 dksı 30-40₺ alır.Keşke bulunduğum şehirde olsa çekinmem giderim araba eski falan, diğer arabalar 1 soğutma turu atıyorsa ben 3 atarım, mevzu eğlenmek.
İnsan elindekinin kıymetini bilmiyor ben 5 sene kaldım istanbulda ne yazıkki gitmedim.nürburgring turlarınizliyorum herkes hızlı gitmek zorunda değil haklısın valla.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Türkiye'de kaç tane arabamızla çıkabileceğimiz pist var? İstanbul Park mantıksız pahalı.
Örnek vermek gerekirse Nordschleife pisti 22km, 25€, saatlik kazanca vurursak orada çalışan birisinin 1 saatlik ücreti demek.
Tr'ye bakıyorsun 250 filan diyorlar 5km için. 250 tl birçok kişinin günlük kazancından fazla, sonra sokaklarda neden apaçiler yarışıyor?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım