AÇIK İstanbul Enjektör Tamirci Tavsiyesi

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Herkese selamlar,
2007 model 1.6 tdci 170.xxx km de focusum var. Motor belirli devirlerde (1100-1200 özellikle) aşırı şekilde sarsıntılı ve verimsiz çalışıyor. Bu problem yaklaşık 2 aydır mevcut. Bir kaç kişi ile görüştüm enjektör dendi. Aslında beklediğim bir olaydı bu çünkü aracı 110.000 km den beri ben kullanıyorum. Sabahları soğuk marşta yaklaşık 2-3 dakika beyaz duman atma ile başladı. Şuan o mesele çok çok daha az ama. Çekiş olarak da verimsizlik hissediyorum aynı şekilde. Özellikle düşük devirlerde motor aşırı isteksiz hale geldi. Sizlerin fikirlerini isteyeceğim bir kaç konu var.
1- Yaptırabileceğim yer, tercihen anadolu yakası da olur ancak gerektiği taktirde avrupa yakasına da geçebilirim. Ama gerçekten işini temiz yapan , güvenebileceğim yer olsun istiyorum. Birebir kendinizin gidip ziyaret ettiği veya işlem yaptırdığı yer varsa tecrübenizi de paylaşırsanız sevinirim. Aynı şekilde gidip memnun kalmadığınız yeri de yazarsanız memnun olurum.
2- Fiyat olarak ortalama fikriniz nedir ?
3- Başka dikkat etmem gerek husus var mıdır ?
4- Bir müddet daha böyle kullanırsam ileride daha büyük sorun daha büyük masraf mı demek olur ?
Şimdiden herkese teşekkürler.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
1-Bostancı Yıldızlar Pompa Enjektör. Leon'nun enjektörleri orada yaptırdım, sıkıntı yok şuanlık.
2-Fiyatlar için bilgi almak lazım
3-?
4-yakıt çok fazla giderse, piston eriyebilir denmişti bana.

Son düzenleme:

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Konu kirliliği olmasın. @Basri Amca konuya bende dahil olmak istiyorum. İstanbul Avrupa yakasında ikame ediyorum.

2012 model 1.6 tdi passat 146.000 binde bende enjektörlerimi bakım yaptıracağım. Takipteyim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Konu kirliliği olmasın. @Basri Amca konuya bende dahil olmak istiyorum. İstanbul Avrupa yakasında ikame ediyorum.

2012 model 1.6 tdi passat 146.000 binde bende enjektörlerimi bakım yaptıracağım. Takipteyim.

hocam selamlar, ben enjektörlerimi yaptırdım yaklaşık 2-3 ay önce. Yalçın Dizel’e gittim.Gayet memnun kaldım ilk başta ancak son iki gündür enjektörlerim şıkırdamaya başladı. Soğuk çalıştırmada tekrar devir dalgalanması yaşamaya başladım aynı şekilde tekleme de mevcut düşük devirlerde. Pazartesi arayacağım, muhtemelen Perşembe günü de kalkıp gideceğim. 1 yıl garanti vermişlerdi, faturam vs durmakta zaten.
Yaptırdıktan sonra 3K civarı yol yaptım gerçekten üzdü böyle bir durumu tekrar yaşamam. Umarım yaptıkları ürünün arkasında dururlar.
Hizmet 10 numara 5 yıldız vs değil. Aşırı saçma durumlarda vardı. Yani bilgi vermiyorlar siz bilgi alıyorsunuz resmen. Hele enjektörü söküp takmak için çalıştırdıkları çalışanlardan pek memnun kalamadım, çünkü doğru düzgün Türkçe bilmeyen yabancı uyruklu vatandaşlardı. Amacım orada çalışanları yaftalamak, kötülemek gibi bir şey asla değil ama en azından enjektörü sökenler olmasa bile orada tamirhaneden sorumlu arkadaş doğru düzgün bilgi akışı sağlasa güzel olurdu.
Gelişmeleri gittikten sonra ve telefonda görüştükten sonra buraya tekrar yazarım mutlaka.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım