İstanbul'dan Merhabalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Shendelzare

Onur Badur
Asfalt Kurutucu
5 Haz 2020
20
86
685
31
Istanbul
Marka
Renault
Herkese Selamlar,

İsmim Onur Badur, İstanbul'da yaşıyorum. Belki farklı yerlerden tanıyanlar olabilir 2012 Haziran'dan beri Polo GTI sahibiyim ve 2019 yazından beri de Megane 3 RS 265 Cup sahibiyim, Polo'nun üzerindeki parçalar söküldü ve eşimin günlük aracı olarak hayatına devam ediyor :)

Araçlar için de ayrı ayrı konular açacağım.

Kendimden bahsetmek gerekir ise araçlara ilgim her zaman vardı ve ilk aracım olan Polo GTI'ı almam ile birlikte ve pist günlerinin başlaması ile birlikte pistlere de çıkmaya başladım.
Poloya yaptığım modifiyeler ile istanbul parkta 2015 yılında 2:31,313 gibi bir süreye inebildim, aslında daha sonrasında aracım ve ben daha da iyi süre yapabilecek seviyeye geldik ama hem aynı lastikleri (Kumho V70A) bulamamam hem de bir takım mekanik problemler sebebi ile uygun bir zaman denk gelmedi maalesef. Bunun dışında 2017 Clio Cup'ta yarıştım ve bir yarışa katılamayarak (TYA yarışı ile çakışması sebebi ile) ikinci olarak bitirdim, aynı sene Tosfed Yıldızını Arıyor projesine de katıldım ve ikinci elemeleri birinci olarak tamamladım. Elemelerden sonra 6 ay askerlik görevime gittiğim için TYA turnuva yarışlarına askerden zar zor izin falan alarak katıldım ancak sanırım 1-2 ay direksiyona dokunmamanın verdiği kazmalıkla ilk yarışta zaten kaza yaptım, diğer 2 yarışta ise ancak turnuvayı 4. olarak bitirebilecek kadar performans gösterebildim.

Sim racing tarafında da evimde güzel bir sistem topladım ama şu anda sadece keyif için kullanıyorum, hatta forumu zaten AC serverında biraz zaman geçirdikten sonra server statlarını ararken buldum, Baybars abinin Z4 GT3 Laguna Seca süresini bir türlü geçemedim, server stat sayfası varsa sectorleri falan karşılaştırmak istiyordum :)

Sinan abi ile de arkadaşım ile çektiği BMW 1M videosu vasıtası ile tanışıyoruz, videoda bahsedilen zorla 1M aldıran arkadaş benim :)

Herkese iyi günler dilerim,

LvlAo1.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
sizi burada görmek ne güzel yahu :) Hoşgeldiniz keyifli forumlar diliyorum

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Hoşgeldiniz sizi forumda görmek güzel. Megane da çok güzel , iyi bir seçim olmuş. Sizden önceki sahibini tanıyorum , körfeze 1 ya da 2 kere birlikte çıktık. Çok zevkli makina

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Seneler önce Polo'yu canlı görüp çok beğenmiştim, içimden sahibi kesin tam bizim kafada diye geçirmiştim hatta :D Megane da hem kendisi hem üzerindeki parçalarla gayet güzel bir seçim olmuş. Hoşgeldiniz foruma :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hoşgeldin. İki arabayı ayrı ayrı neden spesifik olarak satın aldın ve onlarla yürümek istedin polo ve Megane için sormuştum:)

Shendelzare

Onur Badur
Asfalt Kurutucu
5 Haz 2020
20
86
685
31
Istanbul
Marka
Renault
Herkese teşekkürler, hoşbuldum. Umarım pist günleri başlarda orada da görüşürüz.

Hoşgeldin. İki arabayı ayrı ayrı neden spesifik olarak satın aldın ve onlarla yürümek istedin polo ve Megane için sormuştum:)

Poloyu aslında boyumdan dolayı falan pek istemiyordum ama fiyat/performans olacak çok mantıklı bir araçtı bu yüzden tercih ettim ve iyiki de etmişim hala keyifle sürüyorum, eskidiğini hiç hissettirmiyor.

Megane için ise aşağıda linkini bıraktığım aracın konusunda uzun uzun yazdım aslında, özetlemek gerekirse yine fiyat/performans diyebiliriz ve aracın üzerindeki yapılmış modifiye benim hoşuma gitti. Biliyorsunuz Tükiye'de araç almak ayrı bir maddi dert, araç modifiye etmek daha farklı bir maddi dert, bu megane'ın üzerindeki Clubsport coilover şu anda almak isteseniz 20bin TL civarına gelir ve yani sırf coil için böyle bir para vermeye eli gitmiyor insanın. Araç üzerinde hazır olunca ve araç da iyi bir fiyata gelince ve her şeyin üzerine aracı sürüp verdiği keyfi görünce aldım, umarım pistte de iyi bir şeyler yapacağım.

yakkocan

Yakup ÖZER
Profesör
2 May 2020
462
387
1,345
22
Ankara
Marka
Yok
Herkese Selamlar,

İsmim Onur Badur, İstanbul'da yaşıyorum. Belki farklı yerlerden tanıyanlar olabilir 2012 Haziran'dan beri Polo GTI sahibiyim ve 2019 yazından beri de Megane 3 RS 265 Cup sahibiyim, Polo'nun üzerindeki parçalar söküldü ve eşimin günlük aracı olarak hayatına devam ediyor :)

Araçlar için de ayrı ayrı konular açacağım.

Kendimden bahsetmek gerekir ise araçlara ilgim her zaman vardı ve ilk aracım olan Polo GTI'ı almam ile birlikte ve pist günlerinin başlaması ile birlikte pistlere de çıkmaya başladım.
Poloya yaptığım modifiyeler ile istanbul parkta 2015 yılında 2:31,313 gibi bir süreye inebildim, aslında daha sonrasında aracım ve ben daha da iyi süre yapabilecek seviyeye geldik ama hem aynı lastikleri (Kumho V70A) bulamamam hem de bir takım mekanik problemler sebebi ile uygun bir zaman denk gelmedi maalesef. Bunun dışında 2017 Clio Cup'ta yarıştım ve bir yarışa katılamayarak (TYA yarışı ile çakışması sebebi ile) ikinci olarak bitirdim, aynı sene Tosfed Yıldızını Arıyor projesine de katıldım ve ikinci elemeleri birinci olarak tamamladım. Elemelerden sonra 6 ay askerlik görevime gittiğim için TYA turnuva yarışlarına askerden zar zor izin falan alarak katıldım ancak sanırım 1-2 ay direksiyona dokunmamanın verdiği kazmalıkla ilk yarışta zaten kaza yaptım, diğer 2 yarışta ise ancak turnuvayı 4. olarak bitirebilecek kadar performans gösterebildim.

Sim racing tarafında da evimde güzel bir sistem topladım ama şu anda sadece keyif için kullanıyorum, hatta forumu zaten AC serverında biraz zaman geçirdikten sonra server statlarını ararken buldum, Baybars abinin Z4 GT3 Laguna Seca süresini bir türlü geçemedim, server stat sayfası varsa sectorleri falan karşılaştırmak istiyordum :)

Sinan abi ile de arkadaşım ile çektiği BMW 1M videosu vasıtası ile tanışıyoruz, videoda bahsedilen zorla 1M aldıran arkadaş benim :)

Herkese iyi günler dilerim,

LvlAo1.jpg
Hoşgeldiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım