İstekleriniz ve Önerileriniz Hk.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Merhabalar,

OTOPARK.COM Forum için istek ve önerilerinizi almaktan mutluluk duyarız.

OTOPARK.COM için olan istek ve önerilerinizi admin (at) otopark (nokta) com mail adresine alıyoruz.

Konu başlığını bir hafta aralıksız açık tutacağız, sonra kapatacağız. Aralıklarla içindeki mesajları silip tekrardan açacağız.

Sevgiler,
Berkin

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Otopark TEST LİSTESİ geri gelsin daha doğrusu test listesindeki içerikler

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Konu başlıkları ve konu içerikleri konusunda her bölüme örnek konular oluşturulmalı. İçerikte asgari detay sınırı ve imla kurallarına uyma şartı getirilmeli bence. Kimse kusursuz yazsın demiyorum ama en azından klavyeye oturarak açılan başlıklara karşı bir önlem alınsın.

Misal adam gelmiş ilgili bölüme ''Hyundai'' diye başlık açmış. ''Hyundai'' tamam da, ne ?
Accent mi, İ30' mu ? Kronik sorunları mı ? Ne kadar yakar mı ? Alınır mı, satılır mı ?

Yani başlık içerikle uyumlu, içerikte anlaşılır ve tekrar soru sorulmasına mahal vermeyecek kadar detay içermeli bana göre.
Tabi bunda üyelerin hassasiyeti çok önemli ama yönetimin edeceği etkide o hassasiyetin oluşmasındaki en büyük etken.

Teşekkür ederim. Aklıma ilk gelen konu bu, dileğim ise amacım forumun daha faydalı ve düzenli gelişmesi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konu siyasete çekilmeyecekse forumda bir Atatürk Köşesi olmasını temenni ediyorum. Atatürk Köşesi'nde açılan başlıklarda herhangi bir partinin yahut şahsın propagandasının yapılmamasını, paylaşılan içeriklerde illa siyasi bir cevabı olan varsa da geyik başlığına alıntılamasını, o köşede açılan başlıklarda bunların konuşulmamasını forum üyelerinden rica edebilirim.

Forum düzenine geçmeden evvel oluşturulan otomobil markalarına özel köşelerin ( Vw, Ford, Opel, Citroen, Renault, Mercedes, Bmw v.s ) geri gelmesi ise bir diğer ricam. Kimin hangi markaya ilgisi, sevgisi varsa o markaya ait köşede istediği haberi ve bilgiyi paylaşabilir. Hatta takipçi haberleri kısmında markalara özel paylaşılan haberler bile markalara ait bu köşelerde derli toplu şekilde toparlanabilir.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Konu siyasete çekilmeyecekse forumda bir Atatürk Köşesi olmasını temenni ediyorum. Atatürk Köşesi'nde açılan başlıklarda herhangi bir partinin yahut şahsın propagandasının yapılmamasını, paylaşılan içeriklerde illa siyasi bir cevabı olan varsa da geyik başlığına alıntılamasını, o köşede açılan başlıklarda bunların konuşulmamasını forum üyelerinden rica edebilirim.

Forum düzenine geçmeden evvel oluşturulan otomobil markalarına özel köşelerin ( Vw, Ford, Opel, Citroen, Renault, Mercedes, Bmw v.s ) geri gelmesi ise bir diğer ricam. Kimin hangi markaya ilgisi, sevgisi varsa o markaya ait köşede istediği haberi ve bilgiyi paylaşabilir. Hatta takipçi haberleri kısmında markalara özel paylaşılan haberler bile markalara ait bu köşelerde derli toplu şekilde toparlanabilir.
Abi son kısım için yazıyorum. Onun için sohbet başlığı adı altında bmw deyip ilgili haberi girse daha mantıklı değil mi? Başlık başlık ayırmak sanki klasör içinde klasör yapmaya benziyor ben sevmedim açıkçası. Foruma girince tak diye karşıma çıksın hepsi ben tek tek bmw mercedes volvo vs. diye girmeyeyim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi son kısım için yazıyorum. Onun için sohbet başlığı adı altında bmw deyip ilgili haberi girse daha mantıklı değil mi? Başlık başlık ayırmak sanki klasör içinde klasör yapmaya benziyor ben sevmedim açıkçası. Foruma girince tak diye karşıma çıksın hepsi ben tek tek bmw mercedes volvo vs. diye girmeyeyim
Forum anasayfasında genel yazan kısımda sohbet - ilan - Motor sporları - otomobil seçimi gibi köşeler var. Bu köşelerden birinde de otomobil markaları ya da otomobil köşesi diye bir başlık açılır, ona girildiği vakit alfabetik sıralamaya göre bmw, mercedes, audi, ford diye markalar olur. İsteyen istediği otomobil markasına tıklar ve konusunu açar. Direkt köşe değil de sohbet köşesinin alt başlığına da eklenebilir fark etmez. Yeter ki markalara özel köşeler olsun, kimse bıktım sürekli şu markanın haberlerini görmekten demez. Hem de markalar ile ilgili paylaşımlar, haberler, bilgiler tek bir konu başlığı altında düzenli olarak toplanmış olur.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Forum anasayfasında genel yazan kısımda sohbet - ilan - Motor sporları - otomobil seçimi gibi köşeler var. Bu köşelerden birinde de otomobil markaları ya da otomobil köşesi diye bir başlık açılır, ona girildiği vakit alfabetik sıralamaya göre bmw, mercedes, audi, ford diye markalar olur. İsteyen istediği otomobil markasına tıklar ve konusunu açar. Direkt köşe değil de sohbet köşesinin alt başlığına da eklenebilir fark etmez. Yeter ki markalara özel köşeler olsun, kimse bıktım sürekli şu markanın haberlerini görmekten demez. Hem de markalar ile ilgili paylaşımlar, haberler, bilgiler tek bir konu başlığı altında düzenli olarak toplanmış olur.
Ben sürekli yeni mesajlar adı altında mobilden takılıyorum ve en son mesaj atılan konu hangisi ise en üste o çıkıyor yani alfabetik olması benim gibi kullanıcıları etkilemez. Sözcük banlama gibi bişey olması lazım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben sürekli yeni mesajlar adı altında mobilden takılıyorum ve en son mesaj atılan konu hangisi ise en üste o çıkıyor yani alfabetik olması benim gibi kullanıcıları etkilemez. Sözcük banlama gibi bişey olması lazım
O fark etmez. Otomobil köşesinde açılan her başlık nasılsa yeni mesajlar kısmına düşecek tıpkı diğerleri gibi. O yüzden mobilden girenler için bir sorun oluşturmaz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Belki giriş için fazladan 1 ya da 2 link basmak gerekecek ama bir de dışarıdan gelenler için düşünün. Ben mesela Alfa romeo giuletta ile ilgili bilgiler öğrenmek istiyorum. Şimdi alfa romeo başlığı altında istediğimi direk bulabilirim. Öbür türlü belki aynı şeylerin tekrar tekrar yazılacağı bir başlık açmam gerekecek.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Belki giriş için fazladan 1 ya da 2 link basmak gerekecek ama bir de dışarıdan gelenler için düşünün. Ben mesela Alfa romeo giuletta ile ilgili bilgiler öğrenmek istiyorum. Şimdi alfa romeo başlığı altında istediğimi direk bulabilirim. Öbür türlü belki aynı şeylerin tekrar tekrar yazılacağı bir başlık açmam gerekecek.
Arama yerine alfa yazınca çıkıyor ama böyle de bi opsiyon var

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de bundan bahsediyorum. Misal Ford ile ilgili bir başlık açıldı diyelim, bunun üzerinden aylar geçiyor. O başlık takipçi haberlerinde mi açıldı, sohbette mi açıldı bilmiyorum. Arama kısmına gerekli sözcükleri yazmama rağmen bazen çıkmıyor. Eğer başlık ile ilgili detaylı bir şeyler hatırlıyorsan bulabiliyorsun ama hatırlamıyorsan kelime üzerinden bulmak güçleşiyor. Sohbet başlığı içinde geriye döndük arama yaptığımda da çok vakit harcamam gerekiyor. Bunların önüne geçmek adına markanın altında direkt paylaşım yapılırsa aylar önce girilen bir haber bile çok rahat bulunabilir. Neticede köşesi belli, konunun açıldığı başlık belli.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arama yerine alfa yazınca çıkıyor ama böyle de bi opsiyon var

koca bir sayfa içinde sadece 1 kişi alfa yazdıysa o çıkıyor. Ya da başkası diyelim ki 308 almak istiyorum yazmış başkası da hocam giuletta da bak demiş. E şimdi giuletta hakkında herhangi bir bilgi yok ve her modelle ilgili böyle yüzlerce mesaj var.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben de bundan bahsediyorum. Misal Ford ile ilgili bir başlık açıldı diyelim, bunun üzerinden aylar geçiyor. O başlık takipçi haberlerinde mi açıldı, sohbette mi açıldı bilmiyorum. Arama kısmına gerekli sözcükleri yazmama rağmen bazen çıkmıyor. Eğer başlık ile ilgili detaylı bir şeyler hatırlıyorsan bulabiliyorsun ama hatırlamıyorsan kelime üzerinden bulmak güçleşiyor. Sohbet başlığı içinde geriye döndük arama yaptığımda da çok vakit harcamam gerekiyor. Bunların önüne geçmek adına markanın altında direkt paylaşım yapılırsa aylar önce girilen bir haber bile çok rahat bulunabilir. Neticede köşesi belli, konunun açıldığı başlık belli.
Sadece marka değil çok tutan modellerinde markalar içinde başlıkları olabilir.Focus başlığı gibi mesela

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sadece marka değil çok tutan modellerinde markalar içinde başlıkları olabilir.Focus başlığı gibi mesela
O da olabilir. Tutulan modellere eğilim neticede fazla oluyor. Haliyle daha fazla bilgi, daha fazla içerik olabilir. Yönetim ve forum üyeleri bu konuda artık ne düşünüyor, yapılması muhtemel midir, izin var mıdır gibi soruların cevaplarından sonra iş teferruata kalır. Onlar halledilir nasılsa.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar marka, hatta model başlıkları çok güzel olur ama bunun için onbinlerce aktif üye olması gerekiyor, her model başlığı altında da en az 40-50 tane forumda aktif araç sahibi olması gerekiyor. (bkz. dh) Yoksa pratiklik yerine hantallık olur bence. Bunun yerine arama fonksiyonunda "sadece başlıklarda ara" seçeneğini tıklayarak dilediğimiz modelle ilgili bilgi bulmak mümkün oluyor. Forumda bildiğim 2 Taunus sahibi, 4 Corsa C sahibi, en fazla 10 tane BMW 1 serisi sahibi, 5-6 tane Ibiza sahibi, bir o kadar Polo, en fazla o kadar Golf sahibi, 2-3 Focus sahibi var. Bu kadar kısıtlı araç sahibiyle model model ayrılmış başlıklar çok gereksiz olur diye düşünüyorum.

Başlık açma, arama ipuçları gibi konularda forumun tepesine forum kurallarıyla birlikte sabit bir "Tips & Hints" bölümü konabilir. Hatta üyelikler onaylanırken gelen mailde direk olarak otomatik olarak bunlar yazabilir, en azından linkleri olabilir. Neden derseniz, özellikle yeni üyelerde sık karşılaşıyorum; foruma yabancı oldukları için alakasız yere alakasız başlıklar açabiliyorlar. Denk gelirsem şikayet özelliğini yönetimi doğru yere taşıması için bilgilendirme amacıyla kullandığım oluyor. Bu konudaki yanlışların da önüne geçilir. Hem yöneticilerin yükü azalır, hem de forum daha düzenli olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar marka, hatta model başlıkları çok güzel olur ama bunun için onbinlerce aktif üye olması gerekiyor, her model başlığı altında da en az 40-50 tane forumda aktif araç sahibi olması gerekiyor. (bkz. dh) Yoksa pratiklik yerine hantallık olur bence. Bunun yerine arama fonksiyonunda "sadece başlıklarda ara" seçeneğini tıklayarak dilediğimiz modelle ilgili bilgi bulmak mümkün oluyor. Forumda bildiğim 2 Taunus sahibi, 4 Corsa C sahibi, en fazla 10 tane BMW 1 serisi sahibi, 5-6 tane Ibiza sahibi, bir o kadar Polo, en fazla o kadar Golf sahibi, 2-3 Focus sahibi var. Bu kadar kısıtlı araç sahibiyle model model ayrılmış başlıklar çok gereksiz olur diye düşünüyorum.
Hocam açıkçası model model olmasa bile sade marka olarak köşelerin olması taraftarıyım. Takipçi haberleri kısmı bir çok farklı marka, model hatta off topic konulara da açık. Keza sohbet kısmı ortaya karışık gidiyor. Kimi haber ve bilgiler orada başlık olarak açılabiliyor. Yani bütün üyeler bu kısımlara girip karman çorman olmuş başlıklar içinde merak ettiği yahut sevdiği markalarla ilgili yazıları arıyor, görebiliyor. Şimdi forumun hepsinin girdiği bir sohbet başlığında, takipçi haberleri bölümünde yahut teknik bilgiler kısmında ben tutup 40 tane Ford haberi yahut başlığı açarsam bu hoş olmaz. Karşıdaki kişi ' bu ne böyle kardeşim hep Ford haberi var, sürekli bunları mı göreceğim ben ? ' diye serzenişte bulunabilir. Bunun yerine markanın bulunduğu kısımda paylaşım yaptığımda hem hiç bir forum üyesi rahatsız olmaz hem de o marka ile ilgili takipçilerin forumda paylaşacağı her enteresan yahut işe yarar konu düzenli olarak toplanmış olur.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam açıkçası model model olmasa bile sade marka olarak köşelerin olması taraftarıyım. Takipçi haberleri kısmı bir çok farklı marka, model hatta off topic konulara da açık. Keza sohbet kısmı ortaya karışık gidiyor. Kimi haber ve bilgiler orada başlık olarak açılabiliyor. Yani bütün üyeler bu kısımlara girip karman çorman olmuş başlıklar içinde merak ettiği yahut sevdiği markalarla ilgili yazıları arıyor, görebiliyor. Şimdi forumun hepsinin girdiği bir sohbet başlığında, takipçi haberleri bölümünde yahut teknik bilgiler kısmında ben tutup 40 tane Ford haberi yahut başlığı açarsam bu hoş olmaz. Karşıdaki kişi ' bu ne böyle kardeşim hep Ford haberi var, sürekli bunları mı göreceğim ben ? ' diye serzenişte bulunabilir. Bunun yerine markanın bulunduğu kısımda paylaşım yaptığımda hem hiç bir forum üyesi rahatsız olmaz hem de o marka ile ilgili takipçilerin forumda paylaşacağı her enteresan yahut işe yarar konu düzenli olarak toplanmış olur.
Güzel diyorsun da, bu konuda kimsenin rahatsız olsa bile hesap sormaya hakkı yok. Zira ortada taciz edici bir şey yok. Ford'la daha çok ilgilenen aktif bir üye var ve bol bol Ford haberi giriyor. E burada Toyota ile ilgili, cvt ile ilgili doktor var malum. Bol bol bilgi giriyor. E test sürüşü yaparsam ben yazı giriyorum. Berkay desen aynı şekilde, hatta Opel üzerine biraz güzelliği de var, ekstra olarak firmaların geçmişleri hakkında da güzel yazıları oluyor. Ceyhun komple vag çalışırdı. Bu tarz bir sürü üye oluyor. Rahatsız olan niye Ford haberi giriliyor demek yerine kendisi de içeriik üretsin. "takipçi haberleri" başlığı tam olarak bunun için yapılmadı mı zaten? Forumun içerik sağlayıcı yetkili editörleri hep aynı markadan yürüse haklı olarak tepki çeker ama forumun sıradan üyelerine kim ne hakla karışabilir? Böyle bir rahatsızlığı olan "takipçi haberleri" başlığına hiç girmesin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Güzel diyorsun da, bu konuda kimsenin rahatsız olsa bile hesap sormaya hakkı yok. Zira ortada taciz edici bir şey yok. Ford'la daha çok ilgilenen aktif bir üye var ve bol bol Ford haberi giriyor. E burada Toyota ile ilgili, cvt ile ilgili doktor var malum. Bol bol bilgi giriyor. E test sürüşü yaparsam ben yazı giriyorum. Berkay desen aynı şekilde, hatta Opel üzerine biraz güzelliği de var, ekstra olarak firmaların geçmişleri hakkında da güzel yazıları oluyor. Ceyhun komple vag çalışırdı. Bu tarz bir sürü üye oluyor. Rahatsız olan niye Ford haberi giriliyor demek yerine kendisi de içeriik üretsin. "takipçi haberleri" başlığı tam olarak bunun için yapılmadı mı zaten? Forumun içerik sağlayıcı yetkili editörleri hep aynı markadan yürüse haklı olarak tepki çeker ama forumun sıradan üyelerine kim ne hakla karışabilir? Böyle bir rahatsızlığı olan "takipçi haberleri" başlığına hiç girmesin.
Çok haklısın ki bende böyle düşünüyorum. Fakat burası direkt olarak bir markaya hitap eden vwtürk, citroentürkiye, focusclubtr, golftutkusu gibi bir otomobil forumu olmadığı için her telden, zevkten insan buraya üye olduğu için takipçi haberleri kısmı olsa bile neticede tüm markaların konuşulduğu bir platform. Haliyle kimseyi etmese bile bunca farklı otomobil markasının tutkununun uğradığı bir platformda, herhangi bir köşenin içeriğinin çoğunluğunu Ford haberleri oluşturduğu vakit en azından ben kendi adıma rahatsız oluyorum diyebilirim. Tabii buna ek olarak daha önce de dediğim gibi takipçilerin markalara ait açtığı konuların düzenli halde markalara açılan köşelerin içinde birleşmesi daha fazla nizam getirir diye düşünüyorum.

Bir de ne kadar işe yarar bilemiyorum ama otomobil markasının logosunun bulunduğu özel bir köşe belkide bazı takipçiler için ayrı bir aidiyet duygusu oluşturabilir diye düşünüyorum. Mesela bmw'ye gönül vermiş bir ya da birden fazla forumdaşımız, bmw logolu otomobil köşesini renklendirmek, süslendirmek, gönül verdiğim markanın köşesi daha iyi olsun hevesiyle o kısmı daha iyi hale getirmek adına istek içine girebilir diye de düşünmüştüm. Tabii bunları yapacak forum üye sayısı oldukça az farkındayım. Fakat en azından misal, Ford otomobilleriyle ilgili açmış olduğum bir süspansiyon başlığının 2.314 kez okunmuş olduğunu gördükten sonra yeterince yorum yapılmasa da en azından insanların bir kısmının merak edip habere girdiğini, belki de bir çoğunun okuduğu ihtimalini düşündükten sonra bu tarz aidiyet duygusu oluşturabilecek bir köşenin daha fazla takipçi haberi girilmesine teşvik edebileceği gibi bir fikir de geldi aklıma.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım