İstekleriniz ve Önerileriniz Hk.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok haklısın ki bende böyle düşünüyorum. Fakat burası direkt olarak bir markaya hitap eden vwtürk, citroentürkiye, focusclubtr, golftutkusu gibi bir otomobil forumu olmadığı için her telden, zevkten insan buraya üye olduğu için takipçi haberleri kısmı olsa bile neticede tüm markaların konuşulduğu bir platform. Haliyle kimseyi etmese bile bunca farklı otomobil markasının tutkununun uğradığı bir platformda, herhangi bir köşenin içeriğinin çoğunluğunu Ford haberleri oluşturduğu vakit en azından ben kendi adıma rahatsız oluyorum diyebilirim. Tabii buna ek olarak daha önce de dediğim gibi takipçilerin markalara ait açtığı konuların düzenli halde markalara açılan köşelerin içinde birleşmesi daha fazla nizam getirir diye düşünüyorum.

Bir de ne kadar işe yarar bilemiyorum ama otomobil markasının logosunun bulunduğu özel bir köşe belkide bazı takipçiler için ayrı bir aidiyet duygusu oluşturabilir diye düşünüyorum. Mesela bmw'ye gönül vermiş bir ya da birden fazla forumdaşımız, bmw logolu otomobil köşesini renklendirmek, süslendirmek, gönül verdiğim markanın köşesi daha iyi olsun hevesiyle o kısmı daha iyi hale getirmek adına istek içine girebilir diye de düşünmüştüm. Tabii bunları yapacak forum üye sayısı oldukça az farkındayım. Fakat en azından misal, Ford otomobilleriyle ilgili açmış olduğum bir süspansiyon başlığının 2.314 kez okunmuş olduğunu gördükten sonra yeterince yorum yapılmasa da en azından insanların bir kısmının merak edip habere girdiğini, belki de bir çoğunun okuduğu ihtimalini düşündükten sonra bu tarz aidiyet duygusu oluşturabilecek bir köşenin daha fazla takipçi haberi girilmesine teşvik edebileceği gibi bir fikir de geldi aklıma.
Hocam logolarla aidiyet, direk adrese elin otomatik gitmesi gibi konularda çok doğrusun ama o dediğin için hareketli olması lazım. Adam Chevrolet markasına 1 tane konu açıp 2 entry girecek, 6 ay sonra markanın altındaki toplam mesaj sayısı 5 olacak :D Biraz üzücü olur be :) Ford diyorsun, güzel şekilde sen hareketlendirirsin. Ben de girerim, 3-5 Ford sever arkadaş var onlar da dahil olur. VW dersin, onda da o şekilde her modelin altında 3-5 yorum (bak konu demiyorum yorum:p), Opel'de öyle hit. Dediğin aidiyete yetmez ki. Belki BMW'de sahipleri girer, sahiplerinin 10 katı kadar da "ah keşke benim de olsa" mesajları olur o kadar. =) Bu görüntü de bir zamanlar hareketli olup sonradan terkedilmiş ölü forum görüntüsü oluşturur, çok çiğ durur şu anki aktif üye sayısıyla. Ortalık iyice hareketlenirse o zaman kesinlikle desteklerim. :)

Bu arada sen Ford paylaşıyorsun diye rahatsız olma, biz her türlü okuyup öğrenmiş oluruz sayende :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam logolarla aidiyet, direk adrese elin otomatik gitmesi gibi konularda çok doğrusun ama o dediğin için hareketli olması lazım. Adam Chevrolet markasına 1 tane konu açıp 2 entry girecek, 6 ay sonra markanın altındaki toplam mesaj sayısı 5 olacak :D Biraz üzücü olur be :) Ford diyorsun, güzel şekilde sen hareketlendirirsin. Ben de girerim, 3-5 Ford sever arkadaş var onlar da dahil olur. VW dersin, onda da o şekilde her modelin altında 3-5 yorum (bak konu demiyorum yorum:p), Opel'de öyle hit. Dediğin aidiyete yetmez ki. Belki BMW'de sahipleri girer, sahiplerinin 10 katı kadar da "ah keşke benim de olsa" mesajları olur o kadar. =) Bu görüntü de bir zamanlar hareketli olup sonradan terkedilmiş ölü forum görüntüsü oluşturur, çok çiğ durur şu anki aktif üye sayısıyla. Ortalık iyice hareketlenirse o zaman kesinlikle desteklerim. :)

Bu arada sen Ford paylaşıyorsun diye rahatsız olma, biz her türlü okuyup öğrenmiş oluruz sayende :)
Eyvallah hocam. Aslen ben de çoğu markanın altının boş kalacağını biliyorum ama işte belki vesileyle forum hareketlenir diye bir umut, çaba olur niyetindeyim diyelim :D Zaten bir sonuca ulaşamazsak da takipçi haberlerinden devam ederiz artık. :)

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
@bt aslında benim yazacaklarımı yazmış.

Ben de kesinlikle markaların bölünmesini isterim alt forumlar halinde. Lakin şu anki aktiflik ile bu mümkün değil. Trafiğimizin ve üye sayımızın daha da artması gerekiyor, ki artıyor. 2018 içerisinde belki belli bir eşiği geçersek olabilir. Bugüne kadar açılanları da belli bir süre mesai yaparak ait oldukları yere taşırız.

Atatürk köşesinin olmasını kesinlikle bende isterimde, yönetim sıcak bakar mı bilmiyorum. Yönetimin siyasi görüşü değil de, forumun tamamen otomotiv üzeri oluşundan mütevellit.

Panpa locası açık halen de, siz göremiyorsunuz :p Bende açık bir tek @alfhonso da görüyor olabilir. Bilmiyorum :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bir tane Hypermil scoreboard olsa tadından yenmez.. Kenarda sabit. Spritmonitor sitesinden data çeken bir liste olsa güzel olmazmı..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bir tane Hypermil scoreboard olsa tadından yenmez.. Kenarda sabit. Spritmonitor sitesinden data çeken bir liste olsa güzel olmazmı..

@sailor için intihar sebebi, bence gereksiz. şu an forumda bu kadar insan içinde bi sen varsın abi şunu kullanan yapma etme :)

Ben de kesinlikle markaların bölünmesini isterim alt forumlar halinde. Lakin şu anki aktiflik ile bu mümkün değil. Trafiğimizin ve üye sayımızın daha da artması gerekiyor, ki artıyor. 2018 içerisinde belki belli bir eşiği geçersek olabilir. Bugüne kadar açılanları da belli bir süre mesai yaparak ait oldukları yere taşırız.

Atatürk köşesinin olmasını kesinlikle bende isterimde, yönetim sıcak bakar mı bilmiyorum. Yönetimin siyasi görüşü değil de, forumun tamamen otomotiv üzeri oluşundan mütevellit.

Panpa locası açık halen de, siz göremiyorsunuz :p Bende açık bir tek @alfhonso da görüyor olabilir. Bilmiyorum :D
Atatürk köşesine OK, geçen geyik başlığında gelen gece modu için bende hemfikirim. İmzalardaki alıntı kalsın :p

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Üst tarafta aktif kullanıcı sayısına göre hız ve site yoğunluğuna göre devir kadranı olarak belirtilmesi gibi birşey olsa nasıl olur ? Atıyorum mesela 80 üye aktifse hız 50 yi göstermesi gibi

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin

Panpa locasını haftanın 1 günü açsan nasıl olur?

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Yeni üye olanların konu açmasında belirli bir kriter getirilmesi olabilir. Örnek 10 tane mesaj ya da 10 beğeni almadan konu açamasın gibi. Troll konu başlıklarının biraz önüne geçilebilir böylelikle belki

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Panpa locasını haftanın 1 günü açsan nasıl olur?
Maalesef.

Bu konuda karar kesin.

Yeni üye olanların konu açmasında belirli bir kriter getirilmesi olabilir. Örnek 10 tane mesaj ya da 10 beğeni almadan konu açamasın gibi. Troll konu başlıklarının biraz önüne geçilebilir böylelikle belki

Bu bence kesinlikle muhteşem bir fikir.

Ama ne yalan söyleyeyim, ben ne zaman bu koşulun olduğu bir siteye konu açmak amacıyla kayıt olsam sitenin yönetimine çok pis kelimeler sarfediyorum :)

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Bu bence kesinlikle muhteşem bir fikir.

Ama ne yalan söyleyeyim, ben ne zaman bu koşulun olduğu bir siteye konu açmak amacıyla kayıt olsam sitenin yönetimine çok pis kelimeler sarfediyorum :)
Keza ben de öyle ama troll konu başlıklarının azalmasına yardımcı olabilir. Foruma yeni üye olan biraz olsun tanınmış olur gibi gibi olumlu yanları da olur diye düşünüyorum

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Üst tarafta aktif kullanıcı sayısına göre hız ve site yoğunluğuna göre devir kadranı olarak belirtilmesi gibi birşey olsa nasıl olur ? Atıyorum mesela 80 üye aktifse hız 50 yi göstermesi gibi
Bence de güzel ve orijinal bir fikir. SpeedTest uygulamasındaki gibi değerleri kadranda görmek güzel olur :)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Yukardaki popüler konular alanı css değişikliği yapmanıza izin veriyor mu? Eğer veriyorsa row'lar biraz daraltılarak 10 tane konu sıkıştırılabililir sanki aynı yere.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Yukardaki popüler konular alanı css değişikliği yapmanıza izin veriyor mu? Eğer veriyorsa row'lar biraz daraltılarak 10 tane konu sıkıştırılabililir sanki aynı yere.
İmkan var lakin bu forum 10 popüler konusu olacak kadar aktif değil :) Biraz zaman geçsin, oranın algoritması otursun.

Duruma göre artış yapılabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım