İstekleriniz ve Önerileriniz Hk.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Burayı hortlatmış gibi olacağım ama bayadır foruma fotoğraf atarken ben baya sorun yaşıyorum mb konusunda,max. 3 mb lık fotoğraf atabiliyoruz malum,bu konuda yalnız değilimdir diye düşünüyorum.Bu limiti en azından 5 MB'a çıkarma şansımız yok mudur ? Tüm problem ortadan kalkacacak öyle olursa,günümüz telefonları fotoğrafları yüksek kalitede çektiği için boyutta biraz büyük oluyor haliyle :(

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Burayı hortlatmış gibi olacağım ama bayadır foruma fotoğraf atarken ben baya sorun yaşıyorum mb konusunda,max. 3 mb lık fotoğraf atabiliyoruz malum,bu konuda yalnız değilimdir diye düşünüyorum.Bu limiti en azından 5 MB'a çıkarma şansımız yok mudur ? Tüm problem ortadan kalkacacak öyle olursa,günümüz telefonları fotoğrafları yüksek kalitede çektiği için boyutta biraz büyük oluyor haliyle :(
Paintte çözünürlük düşürmekten bir hal oldum bende.

Ayrıca direk foruma video yükleyebilsek ne iyi olurdu.

Bende hortlatmış olayım, foruma yeni kayıt olan pek çok kişinin burayı ihtiyaç görmek için gidilen umuma açık iş bitince tekrar uğranılmayan mekanlardaki gibi kullanmasını önlemek adına foruma konu açmadan mesaj yazmadan evvel üyenin kendini tanıtması şartı olsa fena olmazdı sanki. Bu şekilde mükerrer üyeliğin denetlenmesi de kolay olurdu diye düşünüyorum.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bir isteğim var ama olmayacağını biliyorum
Ne kadar üzücü.

Resim boyutunu yükseltmek ise, evet büyük ihtimalle olmayacaktır :(

Bunu şöyle düşünmek lazım. Bir web sayfasında 10 tane fotoğraf olsa. Tanesi 5 MB'dan her sayfa açılışında 5*10=50 MB eder. Sayfanın kendi kodu görseli ıvırı zıvırı 10 MB desek 60 MB eder. Hem bizim hem sizin internetinizi yoruyor.

Yüklediğiniz her fotoğrafı kendi bünyemizde sıkıştırmaya kalksak, yapılamayacak şey değil ama bilemiyorum hesabını kitabını yapmak lazım işlemci tarafında oluşturacağı yükü ölçmek için.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Paintte çözünürlük düşürmekten bir hal oldum bende.

Ayrıca direk foruma video yükleyebilsek ne iyi olurdu.

Bende hortlatmış olayım, foruma yeni kayıt olan pek çok kişinin burayı ihtiyaç görmek için gidilen umuma açık iş bitince tekrar uğranılmayan mekanlardaki gibi kullanmasını önlemek adına foruma konu açmadan mesaj yazmadan evvel üyenin kendini tanıtması şartı olsa fena olmazdı sanki. Bu şekilde mükerrer üyeliğin denetlenmesi de kolay olurdu diye düşünüyorum.
Hocam tanıtıp konusunu açıp tekrar uğramaz. Çok bir şey değişmiyor maalesef :( Haklısınız dediğinizde.

Görsel boyutu ile ilgili bir yukarıdaki mesajda açıklama yaptım.
Video yükleme çok kısa vakte gelecek. İstiyoruz bizde.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam tanıtıp konusunu açıp tekrar uğramaz. Çok bir şey değişmiyor maalesef :( Haklısınız dediğinizde.

Görsel boyutu ile ilgili bir yukarıdaki mesajda açıklama yaptım.
Video yükleme çok kısa vakte gelecek. İstiyoruz bizde.
Berkin hocam zamanında ben de forum yöneticiliği yapmıştım hem renaultclubtr de hem de renaultfanclub da. Hangisindeydi hatırlamıyorum misal üye, tanışma konusu kendini tanıtması şarttı. Misal o bölüme bakan arkadaş konusunu onaylayınca hemen mesaj yazma konu açma yetkisini aktif hale getirmiyordu. Misalen bikaç saat bile olsa kendi başlığında hoş geldin beş gittinlere cevap vermesi ya da dakika anlamında forumda zaman geçirmesini bekliyordu. Sonrasında üyeliğini onaylıyordu. Tek mesajlık üyeler zaten sapır sapır dökülüyordu tahammülü olmuyor bu türlerin malum. Konu kalabalığı da böylece hatrı sayılır derecede engelleniyordu. İşinize karışmak olarak algılamayın lütfen çok uğraştım zamanında yapıcı tavsiyelerdir hepsi :)

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Berkin hocam zamanında ben de forum yöneticiliği yapmıştım hem renaultclubtr de hem de renaultfanclub da. Hangisindeydi hatırlamıyorum misal üye, tanışma konusu kendini tanıtması şarttı. Misal o bölüme bakan arkadaş konusunu onaylayınca hemen mesaj yazma konu açma yetkisini aktif hale getirmiyordu. Misalen bikaç saat bile olsa kendi başlığında hoş geldin beş gittinlere cevap vermesi ya da dakika anlamında forumda zaman geçirmesini bekliyordu. Sonrasında üyeliğini onaylıyordu. Tek mesajlık üyeler zaten sapır sapır dökülüyordu tahammülü olmuyor bu türlerin malum. Konu kalabalığı da böylece hatrı sayılır derecede engelleniyordu. İşinize karışmak olarak algılamayın lütfen çok uğraştım zamanında yapıcı tavsiyelerdir hepsi :)
Estağfirullah hocam ne demek tabi ki her zaman aklınıza gelen önerileri görüşleri eleştirileri duymak bizi memnun eder.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kurumdaki bilgisayardan girerken bazen AdBlock kullanmanız bizi üzdü diye uyarı çıkıyor. Kapattıma tıklayarak geçiyorum başka türlü uyarı silinmiyor. AdBlock nedir ne işe yarar hiçbir fikrim yok. Siteye bişeyler yapıyorum sanmayın sakın :D

• Haha
Tepkiler: Berkin
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım