Izmir Ulku Park Time Trial 3 Ekim 2021 Pazar

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Herkese Selamlar,

Havalarin piste cikmaya cok uygun oldugu su gunlerde Izmir Ulku Park'ta herkese acik sekilde bir pist gunu duzenliyoruz.

Tarih: 3 Ekim 2021 Pazar
Saat: 12:00 - 18:00

Katilim ucret listesi:
  • Kendi araciniz ile 5 hizli tur + 1 giris + 1 sogutma seans ucreti 250TL
  • Polo Cup 10 tur kiralama 650TL
  • Corsa OPC yaris araci 10 tur kiralama 1.250TL
Katilmak isteyenler lutfen Ulku Park Instagram hesabina mesaj ile katilim durumunu bildirsin.
https://www.instagram.com/ulkupark/

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Çok gelesim varda arabamın habitatı değil hiç işte, yol tutuşu tekneden hallice yata yata ilerliyor zorlayınca :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Fırsata bak ya 350 km uzağım ama altımda kış lastikleri ve bitmek üzere olan bir alt takımla 156 duruyor...Hangi derde yanayım...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Fırsata bak ya 350 km uzağım ama altımda kış lastikleri ve bitmek üzere olan bir alt takımla 156 duruyor...Hangi derde yanayım...

Bir duyum aldım ne kadar doğru ne kadar yanlış, Ülküpark yakında kapanacağı için bu son Ülküpark pist günü olabilir, geçen hafta ben Körfez'le o şansımı kullandım hem maddi hem de başka yönden kendi aracımla ben hazır olmaktan uzağız. Yalnız Ülküpark deneyimi yaşamayamadan kapanması da beni üzer sanırım. Ülküparkın yapısına bakılacak olursa çok daha sık virajlar var dolayısıyla daha teknik bir piste benziyor.

Ankara'dan gidecek olan olursa artçı olarak pist havası solumaya ve belki Polo Cup'ı denemeye ihtimalim olabilir, onun haricinde giren arkadaşlara kazasız belasız deneyimler dilerim. :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bir duyum aldım ne kadar doğru ne kadar yanlış, Ülküpark yakında kapanacağı için bu son Ülküpark pist günü olabilir, geçen hafta ben Körfez'le o şansımı kullandım hem maddi hem de başka yönden kendi aracımla ben hazır olmaktan uzağız. Yalnız Ülküpark deneyimi yaşamayamadan kapanması da beni üzer sanırım. Ülküparkın yapısına bakılacak olursa çok daha sık virajlar var dolayısıyla daha teknik bir piste benziyor.

Ankara'dan gidecek olan olursa artçı olarak pist havası solumaya ve belki Polo Cup'ı denemeye ihtimalim olabilir, onun haricinde giren arkadaşlara kazasız belasız deneyimler dilerim. :D
Bu konunun malesef doğruluk payı var.

Pist İzmir Belediyesi'ne ait. Ülkü Grup ise pistin işletme hakkını yanlış bilmiyorsam 30-40 yıllık bir süreliğine, 2010 yılı gibi belediyeden satın almış.

Bugünkü belediye başkanı, belki siyasi, belki başka sebeplerden ötürü pisti kapatmak, yerine fuar alanı / millet bahçesi gibi bir şey yapmak istiyor. Bu konuda hatta Ülkü Grup'a resmi olarak ihtar da iletilip, pist boşaltmaları talep edildi diye biliyorum. Ülkü Grup konuyu meclise kadar taşıdı, Tosfed bile devreye girdi, ama malesef net bir çözüm şu an için yok. Yani bu pist kapatılsa, yerine alternatif bir lokasyon da gösterilmiyor.

Yine benzer zihniyet ile İzmir Yelki'de kurulmaya çalışılan profesyonel go kart pistine de başta belediye olmak üzere karşı çıkılmış, bir şekilde orada da yürütmenin durdurulması kararı çıkarılmıştı. O alanda da şu an pist genel hatları ile hazır ama asfalt atılmasına izin verilmedi, o şekilde atıl kaldı.

Ülkü Grup, pist sanki hiç kapanmayacakmış gibi piste yatırım yapmaya, işletmeye, yeni organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Çünkü arka planda gerekli hukuki mücadeleyi sürdürüyorlar. Yani bu etkinlik, son etkinlik olmaz bence. Ama bir günde her şey değişebilir de.

Son olarak, Kepez Belediye'si yoktan drag pisti var edip, etkinliklere sponsor olurken, İzmir'de mevcut olan pisti kapatmaya çalışan bir zihniyet var, çok yazık.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Bu konunun malesef doğruluk payı var.

Pist İzmir Belediyesi'ne ait. Ülkü Grup ise pistin işletme hakkını yanlış bilmiyorsam 30-40 yıllık bir süreliğine, 2010 yılı gibi belediyeden satın almış.

Bugünkü belediye başkanı, belki siyasi, belki başka sebeplerden ötürü pisti kapatmak, yerine fuar alanı / millet bahçesi gibi bir şey yapmak istiyor. Bu konuda hatta Ülkü Grup'a resmi olarak ihtar da iletilip, pist boşaltmaları talep edildi diye biliyorum. Ülkü Grup konuyu meclise kadar taşıdı, Tosfed bile devreye girdi, ama malesef net bir çözüm şu an için yok. Yani bu pist kapatılsa, yerine alternatif bir lokasyon da gösterilmiyor.

Yine benzer zihniyet ile İzmir Yelki'de kurulmaya çalışılan profesyonel go kart pistine de başta belediye olmak üzere karşı çıkılmış, bir şekilde orada da yürütmenin durdurulması kararı çıkarılmıştı. O alanda da şu an pist genel hatları ile hazır ama asfalt atılmasına izin verilmedi, o şekilde atıl kaldı.

Ülkü Grup, pist sanki hiç kapanmayacakmış gibi piste yatırım yapmaya, işletmeye, yeni organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Çünkü arka planda gerekli hukuki mücadeleyi sürdürüyorlar. Yani bu etkinlik, son etkinlik olmaz bence. Ama bir günde her şey değişebilir de.

Son olarak, Kepez Belediye'si yoktan drag pisti var edip, etkinliklere sponsor olurken, İzmir'de mevcut olan pisti kapatmaya çalışan bir zihniyet var, çok yazık.
İzmir'dekinin zıttı olan siyasi görüşe sahip Körfez Belediyesi'de Körfez Pistini kaldırmak istiyordu. Petrolheadler olarak pistlerimize sahip çıkalım ey ahali.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Katılım kontenjanının büyük kısmı doldu. Katılma isteyenler aşağıdaki adres üzerinden muhakkak tarafım ile ietişime geçsin, saatlik pist planına bu şekilde dahil olabilirsiniz.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Açtığım başlıktan videolarımı paylaşarak devam edeyim.

Toplam 65 binek araç, 28 de pistin araç kiralaması şeklinde toplam 20 seans boyunca müthiş bir pist günü geçirdik. Katılan herkesin ayağına, emeğine sağlık.

Genel süreleri söyle bırakayım. Daily Car kategorisi:

Track Car kategorisi:

İlk seans kendi hızlı sayılacak turumun in car videosu:
Alfa Romeo MiTo T-jet on Track Daily Car Track Day 03.10.2021 - YouTube

Malesef aylar önce sipariş verdiğim yellow stuff balatalar hala gelmedi. Bu sebeple hafta içi OEM Ferodo balata almıştım, Cumartesi günü onları taktım. Pazar günü 3. seansta yaklaşık 13. hot lap esnasında balatalar bir anda bitti. eve kadar sağ ön tekerlekte sıfır balata ile, otobanda en sağ şeritten 70 ile gitmek zorunda kaldım.

Hedeflediğim sürenin hala uzağındayım ama yine de çok keyifliydi.

Bonus foto, pistte gercek manada biten on bakatalarim:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Açtığım başlıktan videolarımı paylaşarak devam edeyim.

Toplam 65 binek araç, 28 de pistin araç kiralaması şeklinde toplam 20 seans boyunca müthiş bir pist günü geçirdik. Katılan herkesin ayağına, emeğine sağlık.

Genel süreleri söyle bırakayım. Daily Car kategorisi:

Track Car kategorisi:

İlk seans kendi hızlı sayılacak turumun in car videosu:
Alfa Romeo MiTo T-jet on Track Daily Car Track Day 03.10.2021 - YouTube

Malesef aylar önce sipariş verdiğim yellow stuff balatalar hala gelmedi. Bu sebeple hafta içi OEM Ferodo balata almıştım, Cumartesi günü onları taktım. Pazar günü 3. seansta yaklaşık 13. hot lap esnasında balatalar bir anda bitti. eve kadar sağ ön tekerlekte sıfır balata ile, otobanda en sağ şeritten 70 ile gitmek zorunda kaldım.

Hedeflediğim sürenin hala uzağındayım ama yine de çok keyifliydi.

Bonus foto, pistte gercek manada biten on bakatalarim:

Çok farklı araçlar yarışmış acaba ben olsam kaç yapardım diye düşünmeden edemedim, 1.28-1.29 yapsam kendimi mutlu hissederdim galiba. Bu arada Ülkü gerçekten U virajı bol olan düşük süratli virajlarla çok daha teknik gözüküyor Körfez'den, umarım kapanmadan deneme şansına erişebilirim. U virajlarda bol bol arkadan kayardık :D

Sizin videonuzu izlerken ve U virajları dönerken fark ettim 2 yerde, apex'e biraz geç daldınız 0.40 ve son virajda muhtemelen içeride kalmak gereksiz olduğu için mi öyle açtınız? Bir de bir şey daha soracağım bu eldivenle gazlama durumunu ben de çok gördüm ama ben direksiyondaki tutuşu hissetmekte parazit yapar mı?-bilmediğimden soruyorum-

Ve benim için belki de bir ömür unutamayacağım bir deneyim, pist üstünde fpv drone ile aracımın çekimi.
Çekimi yapan arkadaş instagram'da "havalandır" isminde hesabın sahibi. Kendisi TPŞ yarışlarında da aynı şekilde çekimler yapıyor. İyi seyirler.

Alfa Romeo MiTo On Track Action with Drone View - YouTube

Drone ile çekim çok güzel olmuş, pist günlerinde güzel fotoğraf ve videoların kıymeti daha fazla anlaşılıyor. Pist tamamlandıktan sonra aa ben ne yapmışım demek onu tekrar tekrar izlemek çok zevkli ondan dolayı içeriden çekimleri yaparken yine yanıma yolcu alırım güzel bir çekim açısı yoksa eğer :D

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım