Jeep Renegade'in ani frende arkasının havalanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Selamlar beyler. Biraz önce internette dolaşırken şöyle bir video buldum. Bayağı şaşırdım da aslında. Arkadaşım almayı düşünüyordu bunlardan ama videoyu izledikten sonra pek alması taraftarı değilim. Acaba renegade kullanıcıları ya da test eden arkadaşlar böyle bir sey ile karşılaştınız mı yoksa sonradan düzeltildi mi bu hata?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
İlk videoyu açmadan önce "heralde amerika satılan bir V8 versiyon falandır" diye düşünmüştüm. Motorun fazla ağırlığından öne yığılma abartı seviyede olabilir çünkü. Ama videoda direk 1.6 multijet yazınca, BİLEMİYORUM ALTAN durumu oldu.

Hep demişimdir, crossover denilen araçlar gereksi araçlardır. Ne adam gibi offroad yapabilir, ne de düz yolda güvenlidir. Yani sadece Renegade değil, heps,nde aynı durum geçerli olabilir...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Genelde torsiyonlu araclarda gorulur ani frenlemelerde arka kismin bu sekle yakin havalanmasi fakat bu aracta torsiyon da yok isin ilginc tarafi. Aracin on arka agirlik dagilimi ile fren gucu dagilimina da bakmak lazim. Ama bir terslik oldugu asikar.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Resmen üretim hatasi.bu tarz durumlar genellikle van tarzi ticari araclarda daha cok olur ama onda bile zordur başarmak.sahsen benim connect boyle olmuyor.bu arac jeep degil fiat zaten.diger firmalar gibi sadece motoru alip kullanmiyor.jeep ten izin alip komple fiat tarafindan uretilmis arac.fazla şaşirmadim

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bizim memlekette bu kadar tutan yol olur mu bilemiyorum :D ama arkası kalkmasına rağmen dengesinin bozulmaması da ilginç.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Durum biraz karışık; fiat grubu şikayetten sonra aracın fren sisteminin hatalı üretildiğini keşfedip tamir ediyor ve düzeliyor. Fakat daha ileri ki zamanlarda başka üretilen renegade modellerinde buna benzer durumla yine karşılaşılırken, bazı modellerde böyle bir sorunla karşılaşılmıyor. Açıkçası benim anladığım; frenlemede bu tarz davranışlar sergileyen modellerin hatalı üretim olduğu. Buyurun;
http://tr.motor1.com/news/101396/je...durumunda-arka-tekerlerini-havaya-kaldiriyor/

Son düzenleme:

Behic

Profesör
8 Eyl 2016
119
109
1,085
Bursa, Eskişehir
Bence kesinlikle üretim hatası, ama böyle de bir üretim hatası nasıl gözden kaçar bilmiyorum. Hiç mi denemediniz ? Hiç mi test etmediniz? Çok sakıncalı bir durum bu. Bir çok insanın hayatına mal olabilir. @maximaorhan 'ın dediği gibi, bu durumdayken ya da herhangi bir engelden kaçmaya çalışırken arkası havalanırsa çok kötü sonuçlar doğuracağına eminim.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
bunlarda düzgün araba üretemez oldu artık. Cherokee ayrı bela yeni düzelttiler, şimdi bu..

arkada ya ağırlık namına bir şey yok ya da ön çok ağır...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Jeep'ler yol arabası değil hele eskileri hiç değil cheeroke ile 40la hafif viraja giriyodum araba takla atacak gibi oluyodu güneşlikte uyarı vardı zaten devrilebilir diye. Adamlar off-roadcu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım