KAPALI Kadjar Kapı Sürtmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce dedeme Kadjar aldık ve ertesi gün bir sorun fark ettim. Sürücü kapısı açılırken menteşe bölgesinden kaportaya sürtüyor.

20161009_113354.jpg

20161009_113333.jpg

20161009_113303.jpg

2. fotoğraftan görüldüğü üzere boyada da aşınma mevcut. Bir işlem yapmadan önce sizlerin görüşünü almak istedim.
  • Sizce servise götürmeli miyim?
  • Serviste bu sorunu hallederken başka sorun çıkarma ihtimalleri var mıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
On numara test :) Hocam bence servise direk gidin. Hiçbir işlem yapmayın. Servis görsün. Belkide siz almadan önce kapı işlem gördü yada değişti.
Ben de bundan şüphelendim işte. Acaba araç satılmadan önce başına bir şey mi geldi diye.

kızma ama genel olarak atıyorum videoyu tek bir marka için değil
Bunu görmüştüm :) Bu araca işlem yapılmış olmasından şüphelendim açıkçası.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Renault servislerinin geneli aynıdır. Gidin servise birazcık sesinizi yükseltin ve yapılan işlemleri gözümle görmek istiyorum diye belirtin. Ama büyük ihtimal yapıcakları şey kapı ayarı yapıldı diyip teslim edicekler aracı. O yüzden araca yapılan işlemleri siz de görün. Menteşe değişimi de yapabilirler garantiden.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Renault servislerinin geneli aynıdır. Gidin servise birazcık sesinizi yükseltin ve yapılan işlemleri gözümle görmek istiyorum diye belirtin. Ama büyük ihtimal yapıcakları şey kapı ayarı yapıldı diyip teslim edicekler aracı. O yüzden araca yapılan işlemleri siz de görün. Menteşe değişimi de yapabilirler garantiden.
Bayiden tanıdıklar var, normal bir şekilde anlaşabileceğimizi düşünüyorum. Yalnız, kapıyı düzeltme bahanesine yeni işçilik kusurları çıkmasından endişe ediyorum.

Boya zarar görmüşmü ?
2. ve 3. fotoğrafa dikkatlice bakıldığında boyadaki birkaç santimetrelik hasar gözüküyor. Zaten ilk önce çiziği gördüm ve anlam veremedim. Sonrasında kapı açılıp kapanırken sürtme sesi duymaya başladım ve taşlar yerine oturdu.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Aracı bugün servise götürdüm. Direk kaporta bölümüne girdim. Sorunu gösterdim ve hemen yanımda yapmaya başladılar. Çamurluğun altındaki plastik parçayı söküp ayar yaptılar ve sürtünme sorunu gitti. Ardından boyanın soyulduğu yere rötuş yapıldı. Çok kör noktada kaldığı ve küçücük olduğu için de belli olmuyor. Başlarında bulunmak için de özel bir istekte bulunmama gerek kalmadı, kısa sürede yanımda hallettiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım