AÇIK Kalorifer Radyatörünü değiştirdim Hala buhar yapıyor ?

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
2 gün önce yaptırdım camlar yağ gibi buhar oluyor diye. Bugün yine buhar yaptı. Acaba hava kanallarında önceki buharlardan kalan kir mi etki ediyor?
E5D53D13-14B6-42C4-901B-2CA7554AB3E2.jpeg

önceden daha çok oluyordu biraz azaldı aslında buhar bezle geçmiyor biraz yağ gibi kalıyor çok iyi silmek gerekiyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,003
7
51,299
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla uzun uzun zamandır ön cama bez sürmüyorum. Aslında o yağ gibi tabaka bir kere oluştuğunda, görüşü engellemeyecek kadar kir yapmadığı sürece buharı geciktirme gibi bir faydası var.
Kış geldi geçti, hiç dokunmadım. Önümüz yaz, o zaman arabanın genel temizlikleriyle birlikte ön camı da temizlerim.

Onun dışında aracınıza şu köpükle yapılanlardan havalandırma sistemi temizliğinden yaptırmanızı da öneririm.
Bir de ihtiyaç olmadığı sürece havalandırmayı iç hava sirkülasyon modunda çalıştırmayın, bırakın dışarıdan hava alsın. Bu modun doğru çalışıp çalışmadığını da kontrol edin/ettirin. Dışarıdan havayı alamayıp kendini iç hava sirkülasyonunda tutuyor olabilir. Mekanizma bir şekilde takıldıysa...

furkan06

Furkan
Düz Yol Gazcısı
15 Ağu 2021
32
2
145
24
Ankara Keçiören
Marka
Fiat
Valla uzun uzun zamandır ön cama bez sürmüyorum. Aslında o yağ gibi tabaka bir kere oluştuğunda, görüşü engellemeyecek kadar kir yapmadığı sürece buharı geciktirme gibi bir faydası var.
Kış geldi geçti, hiç dokunmadım. Önümüz yaz, o zaman arabanın genel temizlikleriyle birlikte ön camı da temizlerim.

Onun dışında aracınıza şu köpükle yapılanlardan havalandırma sistemi temizliğinden yaptırmanızı da öneririm.
Bir de ihtiyaç olmadığı sürece havalandırmayı iç hava sirkülasyon modunda çalıştırmayın, bırakın dışarıdan hava alsın. Bu modun doğru çalışıp çalışmadığını da kontrol edin/ettirin. Dışarıdan havayı alamayıp kendini iç hava sirkülasyonunda tutuyor olabilir. Mekanizma bir şekilde takıldıysa...
Modda sorun yok zaten su buharı değil antifriz buharı sanırım çünkü camdan çıkmıyor ve geceleri ışık vurduğu an sanki beyaz bir perdeye dönüyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım