Kanaldaki Audi testleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Öncelikle herkese selamlar. Burada konu açmam ne kadar doğru bilemedim ama kendi düşüncelerimi de belirtip sizin de fikrinizi almak istiyorum. Konu aslında ülke için tartışmaya değer bir konu değil pek biliyorum (derdini seveyim butonu) (hayat zor yaa)) :D

Madem işimiz otomobil , tartışalım.

Audi Q3 için ;
Mercedes GLA 200 AMG ve BMW X1 18i sDrive Msport ile kıyaslanmasını daha doğru buluyorum. Onların da Kodiaq , Tarraco gibi modellerden pek farkı olmadığını düşünüyorum.

Vergi , distribütör , donanım fiyatları kaliteyi ve algıyı çok etkiliyor malesef. Üst donanımda konsol deri kaplı olabiliyorken , boşunda plastik oluyor. İkisi bambaşka arabalar. Bir donanım paketi için 150 - 200.000tl fark isteniyor.

A3 Sedan için ;

Yine benzer şekilde Mercedes A Sedan ve BMW 218i Gran Coupe ile kıyaslanmasını daha doğru buluyorum. Onların da Octavia ile kıyaslanınca eksiklerinin göze batacağını düşünüyorum.

Skoda - Seat için ;

Aslında grubun bu kadar yakın olmasının da bir sonucu olarak özellikle çoğu Audi modeli mantığını kaybediyor. Bu aslında B5 kasa Passat zamanından beri olan birşey. Önden çeker A6 almaktansa dolu B5 Passat almak mantıklıydı. O mantık bugün yerini Octavia ve Superb'e bıraktı biraz. Passat aslında hala güzel ama bizim vergi sistemimiz sağolsun araba 1000€ pahalı olsa 200.000tl koyabiliyor.

BMW - Mercedes - Audi kıyaslamasında da geri kalma sebebinin ; Quattro olmayan modellerin önden çeker olmasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

Artık ülkemizde Quattro bir Audi almak çok lüks olduğundan 1.4-1.5-1.6 motorlarla arkadan çekiş bir D , E segment çok daha parasını hakeder"miş" gibi oluyor.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
A4 ve üzeri hiçbir Audi, VW ile kıyaslanamaz. Audi'nin tabii ki Quattro olanı makbuldür ancak FWD olması da Audi'nin kalitesinden bir şey eksiltmez. Audi ile VW'nin birbirine en yakın olduğu segment C segmentidir ki onda bile kullanınca Audi farkı hissedilir.

VW dediğimiz markayı bugünkü konumuna getiren Audi'dir. TDI, 1.8T, VR6 gibi motorlar Audi tarafından geliştirilmiştir. Bugün bile birçok kişi tarafından en kaliteli Passat olarak anılan B5.5'in kalitesi Audi platformunda yükselmesinden gelmektedir. B6 kasadan itibaren Passat, Golf platformuna geçmiştir.

Bir Audi'nin gerçekten Audi platformu kullanıp kullanmadığını anlamak kolaydır eğer motor boyuna yerleştirilmisse Audi platformudur çünkü Quattro sisteminin dizaynı gereği motor boyuna yerleştirilir. Aracın tüm altyapısı Quattro sistemi baz alınarak tasarlanır, önden çeker bir mimari yoktur. Günümüz MLB platformu araçları A4, A6, A7 ve A8 gibi modeller buna bir örnektir.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
A4 ve üzeri hiçbir Audi, VW ile kıyaslanamaz. Audi'nin tabii ki Quattro olanı makbuldür ancak FWD olması da Audi'nin kalitesinden bir şey eksiltmez. Audi ile VW'nin birbirine en yakın olduğu segment C segmentidir ki onda bile kullanınca Audi farkı hissedilir.

VW dediğimiz markayı bugünkü konumuna getiren Audi'dir. TDI, 1.8T, VR6 gibi motorlar Audi tarafından geliştirilmiştir. Bugün bile birçok kişi tarafından en kaliteli Passat olarak anılan B5.5'in kalitesi Audi platformunda yükselmesinden gelmektedir. B6 kasadan itibaren Passat, Golf platformuna geçmiştir.

Bir Audi'nin gerçekten Audi platformu kullanıp kullanmadığını anlamak kolaydır eğer motor boyuna yerleştirilmisse Audi platformudur çünkü Quattro sisteminin dizaynı gereği motor boyuna yerleştirilir. Aracın tüm altyapısı Quattro sistemi baz alınarak tasarlanır, önden çeker bir mimari yoktur. Günümüz MLB platformu araçları A4, A6, A7 ve A8 gibi modeller buna bir örnektir.

Tabii ki. Sonuna kadar katılıyorum. Ben test videolarını eleştirmek için yazdım.

Bana göre Sinan abi A3 Sedan ve Q3'te biraz fazla Octavia , Kodiaq , Tiguan ve Tarraco ile kıyasa girmiş. Hatta yanlış bir biçimde "rakipleri" olarak bunlardan bahsetmiş.

Platform aynı diye biraz küçümsüyor gibi geldi.

Sinan abi gibi düşününce BMW X1'i de Kodiaq'la kıyaslarsak BMW X1'de sadece marka , algı , biraz hava-civa kalır. Mercedes GLA'da öyle kalır.

Kodiaq, "az paraya çok şey sunuyor" diye Q3'ün eleştirilmesini çok yanlış buldum.

BMW X1 18i ve Mercedes GLA 200 ne sunuyor ki Audi Q3 geride kalmış olsun ?

Yani şöyle olması gerekirken ;

sddefault.jpg

Böyle olmuş ;

foursuvfront.jpg

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Demek kayda değer bi fark görememiş ki onlarla karşılaştırmış.

Tasarım olarak çok güzel ama hissiyat aynıysa bende o fiyatla onlarla karşılaştırırım.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Demek kayda değer bi fark görememiş ki onlarla karşılaştırmış.

Tasarım olarak çok güzel ama hissiyat aynıysa bende o fiyatla onlarla karşılaştırırım.
@sinan
Yani kıyaslanabilir hiç bahsedilmesin demiyorum. Sonuçta o arabalar da bu 3 Almanın müşterisini çekmeye çalışıyor. Ama sadece bundan bahsedilmesi bence adil olmamış. Q3 sanki über pahalı gibi kalmış.

Mesela Burak Ertem daha doğru bir konumlandırma yapmış. Fiyatları GLA ve X1 ile aynı demiş. Sürüş olarak , iç - dış tasarım olarak GLA ve X1 yerine Q3'ü tercih ederim demiş.

Testin sonlarında , fiyat bölümünde 3008 , C5 Aircross , Kodiaq gibi modellerden bahsetmiş.

Son düzenleme:

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Bana arabanın arkasına oturunca hayal kırıklığı yaşadı gibi geldi. Sonra da kıyaslamayı oraya kaydırdı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
valla motor yürüyen şasi platform aynı ise, ben önce daha ucuza aldığım aynı platform motor şasi vs olan otomobille karşılaştırırım. audi faktörü elbette vardır, ama sinan abinin kıyaslama şekli bence burası türkiye demek.

gla x1 q3 fiyatları malum. elde olan test edilen q3 var, e q3 ile aynı platforma motora sahip bi otomobil de var.

Çok da şeyedemedim ben :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Test bana mantıklı geldi. Belli ki aracı beğenmemiş, kesinlikle parasının arabası olmadığını düşünüyor. Bunu da markayı kırmadan, yerin dibine fazla sokmadan kibarca belirtiyor. Daha uygun üslup benim aklıma gelmezdi.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
valla motor yürüyen şasi platform aynı ise, ben önce daha ucuza aldığım aynı platform motor şasi vs olan otomobille karşılaştırırım. audi faktörü elbette vardır, ama sinan abinin kıyaslama şekli bence burası türkiye demek.

gla x1 q3 fiyatları malum. elde olan test edilen q3 var, e q3 ile aynı platforma motora sahip bi otomobil de var.

Çok da şeyedemedim ben :)

@mrtkap @alfhonso

Ben de eski Q3'ü , X1'i ve GLA'yı zaten anlamsız bulurdum. ''Tiguan alın geçin neyin peşindesiniz ?'' derdim. Sinan abi çok çok haksız değil , ama videonun altındaki yorumlarda herkes yanlış anlamış. ''Süslü VW'' , ''o paraya BEMEWE alırım'' falan. Sinan abi en azından 1 kere bile GLA ve X1 deseydi bu konuyu açmayacaktım ama yok abi yok :)

Bütün testte Skoda övüp , Audi gömüyor :D BMW - Mercedes'in adı geçmiyor. A3 sedanda da yaptı aynısını ondan söyleme gereği duydum.

Ben gibip Mercedes A sedan ile Octavia kıyaslasam herkes beni VAGcı ilan eder , ''Kardeş Mersoyla Skoda kıyaslanır mı yaw'' der.
Ya da Tiguan'la X1'i kıyaslasam yine aynı muhabbetler ''VW Premium değil bikereem'' denir.

BMW - Mercedes bu kadar el üstünde tutulurken , kusurları görmezden gelinirken , Audi'de sırf motor - şanzıman aynı diye de bu kadar VW ile bir tutulması bana yanlış geliyor.

Ecnebiler hep ;
Q3'ün içi hadi daha kalite olmasa da tasarım olarak yine X1 ve GLA'dan güzel hissettiriyor , aslında Audiden kaliteliler ama 10 senelik duruyor demişler.
Bence de biraz öyle , F20'nin içi işte.

Mat Watson abi ; XC40 > Q3 > X1 şeklinde sıralamış. 2019'da GLA eski kasa olduğundan dahil etmemiş. Yani Q3 kendi segmentinde baya iyi aslında.

(Arabayı Carbayır'da çok beğendiler , siz neden beğenmediniz ) - Muhip 😁

27:15 'te başlıyor ;

Son düzenleme:

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
@mrtkap @alfhonso

Ben de eski Q3'ü , X1'i ve GLA'yı zaten anlamsız bulurdum. ''Tiguan alın geçin neyin peşindesiniz ?'' derdim. Sinan abi çok çok haksız değil , ama videonun altındaki yorumlarda herkes yanlış anlamış. ''Süslü VW'' , ''o paraya BEMEWE alırım'' falan. Sinan abi en azından 1 kere bile GLA ve X1 deseydi bu konuyu açmayacaktım ama yok abi yok :)

Bütün testte Skoda övüp , Audi gömüyor :D BMW - Mercedes'in adı geçmiyor. A3 sedanda da yaptı aynısını ondan söyleme gereği duydum.

Ben gibip Mercedes A sedan ile Octavia kıyaslasam herkes beni VAGcı ilan eder , ''Kardeş Mersoyla Skoda kıyaslanır mı yaw'' der.
Ya da Tiguan'la X1'i kıyaslasam yine aynı muhabbetler ''VW Premium değil bikereem'' denir.

BMW - Mercedes bu kadar el üstünde tutulurken , kusurları görmezden gelinirken , Audi'de sırf motor - şanzıman aynı diye de bu kadar VW ile bir tutulması bana yanlış geliyor.

Ecnebiler hep ;
Q3'ün içi hadi daha kalite olmasa da tasarım olarak yine X1 ve GLA'dan güzel hissettiriyor , aslında Audiden kaliteliler ama 10 senelik duruyor demişler.

Mat Watson abi ; XC40 > Q3 > X1 şeklinde sıralamış. 2019'da GLA eski kasa olduğundan dahil etmemiş. Yani Q3 kendi segmentinde baya iyi aslında.

Yurtdışında satılan paketle Türkiye’de satılan paketin aynı olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen yurtsışonda satılan çok daha doludur ve hem dınanım hem iç malzama bakımından fark yaratıyordur. Mesela burada arabanın arka bölümünde fark yaratacak bir şey yoktu.

Sinan kıyaslama işine motor şanzıman ikilisinden değil bagaj be arka koltuklardan başladı, orada hayal kırıklığı yaşadı. Aksine şanzımanı beğendini söyledi.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
@mrtkap @alfhonso

Ecnebiler hep ;

Yakın zamanda bu araçları bizzat incelemiş biri olarak diyebilirim ki Tiguain'ın bile içinde daha çok oturduk incelerken. Audi dışarıdan çok güzel görünüyor bence ancak içerisi hayal kırıklığı. Motor, şanzıman ve yürüyeni premium altı araçlarla aynı olan bir arabanın içeride fark yaratmasını bekliyor insan. Bu farkı XC40, GLA/GLB ve X1'e binince fark ediyorsun. Arabalar ben premium'um diye bağırıyor. Audi'de durum böyle değil maalesef. Q5'ten başlıyor ancak o his SUV tarafında. BMW, Mercedes ve Volvo'da motor, yürüyen, şanzıman premium seviyede, daha farklı. Malzemeler yine öyle. GLB bence hatta bu anlamda başı çekiyor, sonra XC40 geliyor. BMW gerçekten çok eski hissettiriyor eyvallah. Ancak yine de Audi'den yukarıda hissettirdi bana malzeme kalitesinde. En azından arkada da öndeki kalite devam ediyor. Buna rağmen de tüm bu premiumlar arasında en pahalısı Q3. Mercedes tarafında 7 kişiye kadar opsiyon var ve içerisi çok iyi. Volvo'da adaptif hız sabitlemeye kadar her türlü donanım var, markanın kimliği olmuş sustainability özellikleri var, cam vites topuzu var, ahşap döşemeleri çok kaliteli falan. BMW daha sportif, yine adaptif vs. var. Audi hem donanım fakiri hem en pahalı hem de alt sınıfa en yakın malzemelerde. Dolayısıyla bu fiyatla bu aracı beğenmemesini çok iyi anlıyorum :) Teste gelirsek premium rakiplerle de karşılaştırma yapılması gerekirdi bence de. Hiç lafı geçmemesi eksiklik olmuş.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Yurtdışında satılan paketle Türkiye’de satılan paketin aynı olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen yurtsışonda satılan çok daha doludur ve hem dınanım hem iç malzama bakımından fark yaratıyordur. Mesela burada arabanın arka bölümünde fark yaratacak bir şey yoktu.

Sinan kıyaslama işine motor şanzıman ikilisinden değil bagaj be arka koltuklardan başladı, orada hayal kırıklığı yaşadı. Aksine şanzımanı beğendini söyledi.

Yukarıda ''aynı platformdaki alternatiflere bakarım'' 'a cevap olarak söylemiştim motor - şanzıman olayını.

Hocam arabanın iyi olup olmaması önemli değil burada. İsterse Dacia'ya Audi logosu yapıştırılsın o arabanın rakibi Mercedes - BMW'dir. Ondan sonra araba kötüyse kötü denilsin. Ki anladığım kadarıyla da araba kötü değil. Aynı araba , aynı donanımla Burak Ertem'e de geldi. O X1 ve GLA'dan iyi buldu mesela.

Yani Sinan abinin ''BMW - Mercedes'le kıyaslanmaz bu araba'' gibi düşüneceğini sanmıyorum. He düşündüyse de yine kıyaslayıp ''Q3 çok kötü , olmamış'' ta diyebilirdi.

Sanırım genel olarak bu segmenti anlamsız buldu. Haklıdır da. Dediğim gibi bence de GLA'da , X1'de , Q3'te tamamen logo satan arabalar.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Yakın zamanda bu araçları bizzat incelemiş biri olarak diyebilirim ki Tiguain'ın bile içinde daha çok oturduk incelerken. Audi dışarıdan çok güzel görünüyor bence ancak içerisi hayal kırıklığı. Motor, şanzıman ve yürüyeni premium altı araçlarla aynı olan bir arabanın içeride fark yaratmasını bekliyor insan. Bu farkı XC40, GLA/GLB ve X1'e binince fark ediyorsun. Arabalar ben premium'um diye bağırıyor. Audi'de durum böyle değil maalesef. Q5'ten başlıyor ancak o his SUV tarafında. BMW, Mercedes ve Volvo'da motor, yürüyen, şanzıman premium seviyede, daha farklı. Malzemeler yine öyle. GLB bence hatta bu anlamda başı çekiyor, sonra XC40 geliyor. BMW gerçekten çok eski hissettiriyor eyvallah. Ancak yine de Audi'den yukarıda hissettirdi bana malzeme kalitesinde. En azından arkada da öndeki kalite devam ediyor. Buna rağmen de tüm bu premiumlar arasında en pahalısı Q3. Mercedes tarafında 7 kişiye kadar opsiyon var ve içerisi çok iyi. Volvo'da adaptif hız sabitlemeye kadar her türlü donanım var, markanın kimliği olmuş sustainability özellikleri var, cam vites topuzu var, ahşap döşemeleri çok kaliteli falan. BMW daha sportif, yine adaptif vs. var. Audi hem donanım fakiri hem en pahalı hem de alt sınıfa en yakın malzemelerde. Dolayısıyla bu fiyatla bu aracı beğenmemesini çok iyi anlıyorum :) Teste gelirsek premium rakiplerle de karşılaştırma yapılması gerekirdi bence de. Hiç lafı geçmemesi eksiklik olmuş.

@mcb Arabanın iyi olup olmaması çok önemli değil benim için hocam. Dacia'ya da Audi logosu koysalar o arabanın rakibi BMW - Mercedes'tir. Sonra söylenebilir bu araba kötüyse ; Mercedes'e göre şurası çok kötü , BMW'ye göre çok kötü gibi. Sizin yazı daha güzel olmuş mesela 😁

Aradaki farklar zaten sürekli değişiyor bence. Bir kasada biri iyi olurken , makyajlı kasada öbürü iyi oluyor vs. çok önemli değil. Biraz da algı - fanatiklik - felsefe - imaj gibi gibi.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
@mcb Arabanın iyi olup olmaması çok önemli değil benim için hocam. Dacia'ya da Audi logosu koysalar o arabanın rakibi BMW - Mercedes'tir. Sonra söylenebilir bu araba kötüyse ; Mercedes'e göre şurası çok kötü , BMW'ye göre çok kötü gibi. Sizin yazı daha güzel olmuş mesela 😁

Aradaki farklar zaten sürekli değişiyor bence. Bir kasada biri iyi olurken , makyajlı kasada öbürü iyi oluyor vs. çok önemli değil. Biraz da algı - fanatiklik - felsefe - imaj gibi gibi.
Evet o konuda haklısınız. Sınıf farkı olan araçları karşılaştırmayı ben de çok mantıklı bulmuyorum. Önce rakipleriyle karşılaştırıp sonra premium'a çıkmak için bu fiyat farkına değer mi tarzında bir konuşmayla test daha iyi bağlanabilirmiş. Sinan'ın kendi bile sıkılmış gibi geldi bu testte. Tadı tuzu olmayan araçlarda bu durum oluyor bu da test yansıyor :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
volvo audi mercedes bmw ayni sinif araclari tecrube etme firsatim oldu hepsi sirket araci 2021 model ve 10-15 bin kmlerde hepsi orta paket denebilecek donanimdaydi.
siralama yaparsam bence audi=bmw<mercedes<volvo . kimse hakaret olarak almasin ustune alinmasin Q3 alacak olsam etiket merakim yoksa skoda seat bakarim, quattrolarin hepsi ayni degil rs seviyesine cikmadikca quattro size xdrive yada 4 maticten daha fazlasini sunmayacak.

siralamada audi ve bmw neden sonra yer alir derseniz ic mekan kalitesi bence en kotusu, motor sanziman yurur aksam da awd olmadıkça bisey vadetmiyor ki sunduklari awd çok kayda deger bir awd degil (her quattro ayni değildir)

volvonun ic mekani ve sanzimani bence en iyisiydi, en azindan sanziman kurtariyor motor ve yurur aksam gene vasat

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
volvo audi mercedes bmw ayni sinif araclari tecrube etme firsatim oldu hepsi sirket araci 2021 model ve 10-15 bin kmlerde hepsi orta paket denebilecek donanimdaydi.
siralama yaparsam bence audi=bmw<mercedes<volvo . kimse hakaret olarak almasin ustune alinmasin Q3 alacak olsam etiket merakim yoksa skoda seat bakarim, quattrolarin hepsi ayni degil rs seviyesine cikmadikca quattro size xdrive yada 4 maticten daha fazlasini sunmayacak.

siralamada audi ve bmw neden sonra yer alir derseniz ic mekan kalitesi bence en kotusu, motor sanziman yurur aksam da awd olmadıkça bisey vadetmiyor ki sunduklari awd çok kayda deger bir awd degil (her quattro ayni değildir)

volvonun ic mekani ve sanzimani bence en iyisiydi, en azindan sanziman kurtariyor motor ve yurur aksam gene vasat
İç mekan konusuna katılmakla beraber şanzıman konusunda farklı düşünüyorum. Sınıfına göre değişiyor bence bunlar. Mercedes'in GLC ve üstünde yer alan 9G Tronic şanzımanı, Volvo'dan çok önde bence. BMW'nin de yine tork konvertörlü ZF'i bence Volvo'dan başarılı. Alt sınıftaki çift kavramalı BMW ve Mercedes'lere göre Volvo'nun şanzımanı hemen hemen aynı ama o kadar. Volvo'nun Aisin 8 ilerisi de iyi ama BMW ve Mercedes'in çift kavramalılarından çok daha iyi diyemem, Audi'nin S-Tronic şanzımanı kadar ise kesinlikli hızlı değil. Audi'nin şanzımanı en hızlısı. Tek handikapı bakım maliyetinin daha yüksek olması.

Volvo'nun sürüş hissi, iç mekan dizaynı ve kalite hissi Audi ve BMWden yukarıda ancak kapı içleri halı kaplı, bagaj bölmesi incecik XC40'ta mesela, direksiyon ve kapılardaki tuşlar ise çok kalitesiz hisettiriyor. Mercedes burada bayağı daha önde. Her sınıfında bence iç mekan kalitesinde şu anda en iyiler. BMW ve Audi ise Volvo'nun açık ara gerisinde bence de. Volvo bu markalar arasında en ucuza satılanı. Bu nedenle iç mekan Mercedes'e yakın olmasına rağmen biraz geride olabilir. Sonuçta en azından dizaynı harika. Bu nedenle f/p oranı yüksek. Audi ve BMW ise fiyatlarını bu anlamda benim gözümde hak etmiyorlar.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche

Arabanın iyi olup - olmaması değil hocam asıl mevzu. Kötü de olabilir. Önemli olan "head to head" test. Hadi ülke şartlarında pek mümkün olamıyor da en azından bahsedilmesi gerekirdi.

Bu arabalardan zaten çok beklentim olmaz. 4 çeker olsalar da yalandan olacaklar , dizel motorlar da yavaştan kalkıyor. Ben yurtdışında da alsam bu arabaları 1.5 - 1.6 benzinli önden çeker alırım.

Madem önden çeker alıyoruz bari etiket yapalım diye sanırım Audi alırdım çünkü dışarıdan görünümü güzel yani arkadaki yazıyı söküp Q5 , Q8 tribine girmelik tam 😁
Diğerleri biraz daha 'Suvcuk' gözüküyor.

TSI - DSG olduğundan çıtırdan yazılım , belki biraz popcorn binerdim.
Arka kapıları da kaplarız Alcantara tamamdır.

"RS dışında Quattrolar" kısmına çok katılmıyorum.

B8 kasa 2.0 TFSI + Quattro kullandım bir dönem ve baya Evo gibi AWD drift yapıyordum.
Karda Subaru buluşmalarına da gittiğim oldu.

A4'ün ve Q5'in altı denilebilir.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Arabanın iyi olup olmaması çok önemli değil benim için hocam. Dacia'ya da Audi logosu koysalar o arabanın rakibi BMW - Mercedes'tir. Sonra söylenebilir bu araba kötüyse ; Mercedes'e göre şurası çok kötü , BMW'ye göre çok kötü gibi.
Konuyu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok. Sinan'ın neden belli markalarla karşılaştırdığını bu cümlenizde açıklamışsınız.

Dacia Duster'a Audi logosu taksanız ilk bakışta markanın kendini konumlandırdığı pozisyon gereği tabi ki premium sınıfla karşılaştırırsınız, fakat içine bindiğinizde Audi gibi değil de Duster gibi hissettiriyorsa yaptığınız işin etiği gereği bunu izleyiciye hissettirmeniz gerekir. Sinan bunu bilmiyor olamaz, anlatmak istediği konu bence bu ve otomobili almak isteyenler için yeterli bir kriter bence. O testi izledikten sonra ben Q3 almaktan vazgeçerdim mesela. Otopark'ın korumak istediği çizgi bu bence. Herkes basmakalıp ifadeler kullanacak ise markalar metinleri yollasın, otomobil gazetecileri de okusunlar, kimse zorlanmamış olur.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
Arabanın iyi olup - olmaması değil hocam asıl mevzu. Kötü de olabilir. Önemli olan "head to head" test. Hadi ülke şartlarında pek mümkün olamıyor da en azından bahsedilmesi gerekirdi.

Bu arabalardan zaten çok beklentim olmaz. 4 çeker olsalar da yalandan olacaklar , dizel motorlar da yavaştan kalkıyor. Ben yurtdışında da alsam bu arabaları 1.5 - 1.6 benzinli önden çeker alırım.

Madem önden çeker alıyoruz bari etiket yapalım diye sanırım Audi alırdım çünkü dışarıdan görünümü güzel yani arkadaki yazıyı söküp Q5 , Q8 tribine girmelik tam 😁
Diğerleri biraz daha 'Suvcuk' gözüküyor.

TSI - DSG olduğundan çıtırdan yazılım , belki biraz popcorn binerdim.
Arka kapıları da kaplarız Alcantara tamamdır.

"RS dışında Quattrolar" kısmına çok katılmıyorum.

B8 kasa 2.0 TFSI + Quattro kullandım bir dönem ve baya Evo gibi AWD drift yapıyordum.
Karda Subaru buluşmalarına da gittiğim oldu.

A4'ün ve Q5'in altı denilebilir.

eski 2.0 tfsilarda bulunan quattrolar da kaliteli, rs diyerek aslinda model model belirtmek uzun surer diye genelledim, yani siz de kaliteli bir quattroya binmişsiniz. audi hepsine quattro diyerek hedef kitlenin algısıyla oynuyor ki bence bu konuda çok başarılılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım