Kaporta tamiri hakkinda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Arkadaslar size bir konuda danismak istiyorum.
Benim 95 broadwayim var ve renaultlarin genel sikintisi bilindigi gibi camurluk agizlarindaki curumeler oldugu icin benim arabamda da var.arka camurluklardaki curukleri yaptirmak icin sanayiye ugrayip fiyat alayim dedim.tanidigim ustalar oldugu icin arabayi gosterdim sunlari cozelim diye.kaportaci ben sac yapqrsam 1600u bulur ama uygun maliyet icin fiber oneririm.fiberde 2-3 sene gider dedi ve bir yere gonderdi.gonderdigi yer kaporta-fiber tabelasi bulunan biryer ve oradaki ustanin dedigine gore butun curukleri taslayip zimparalayip fiber atarm ustunede macun cekerim iki camurluga 150 olur boyarsam 300 dedi.tabi aradaki fiyat farkindan dolayi acayip cazip geldi ama sizin dusunceniz nedir.aracin baska yerinde fiberli tamirat var ve 1.5 yildir sikintisiz duruyor ama camurluk agzinada uygulama konusunda bilemedim.

Soruyu biraz uzattim kusura bakmayin simdiden :)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Dededen, baban kalma son sahibi bizim sülale dediğiniz bir otomobil ise tabi ki sac ama satmayı düşünürseniz vs bence fiber

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Dededen, baban kalma son sahibi bizim sülale dediğiniz bir otomobil ise tabi ki sac ama satmayı düşünürseniz vs bence fiber
O kismi oyle ama suan maddi sikintidan dolayi bu ikilemde kaldim.tabi buarada da iyice curumesine goz yumamiyorum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
mevzu renault ise @anl_akl burda etiketlenir.

Fiberi geç, 1600 liraya komple arabayı elden geçirirsin sadece çamurluk çürükleri değil, farklı kaportacılardan da fiyat al.
Tekrar ekleyeyim fiberi geç.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Hocam aynı çürük muhabbeti bizimde başımızdan geçti ancak biz neredeyse arabanın her yerini elden geçirdik diyebilirim.Sac şekilde ve 1200 TL civarına halettik boya hariç ama dediğim gibi bizdeki sıkıntılar baya büyüktü yaptırınca arabanın izolasyonu bile arttı düşünün.Bana biraz fazla geldi 1600.Ben fiberin tam ne olduğu bilmiyorum yanlış yönlendirmeyim.Fibere filan bulaşmayın bence çünkü şimdi bir yeri yaptırınca başka bir yeri pas yapcak.Uyuşmamazlık olabilir ilerleyen senelerde ve o zaman daha çok masraf yapabilir.Bence siz biraz daha araştırın daha uygun fiyatlı bir yer soruşturun.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam aynı çürük muhabbeti bizimde başımızdan geçti ancak biz neredeyse arabanın her yerini elden geçirdik diyebilirim.Sac şekilde ve 1200 TL civarına halettik boya hariç ama dediğim gibi bizdeki sıkıntılar baya büyüktü yaptırınca arabanın izolasyonu bile arttı düşünün.Bana biraz fazla geldi 1600.Ben fiberin tam ne olduğu bilmiyorum yanlış yönlendirmeyim.Fibere filan bulaşmayın bence çünkü şimdi bir yeri yaptırınca başka bir yeri pas yapcak.Uyuşmamazlık olabilir ilerleyen senelerde ve o zaman daha çok masraf yapabilir.Bence siz biraz daha araştırın daha uygun fiyatlı bir yer soruşturun.

biraz fikir verebilir müdür, elyaf kaplama gibi düşün. Önermem pek

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Octavianın arka bagaj kapağı yarım boyandı, arka tampon boyandı, komple rütuş (çamurluk ağızlarında ufak tefek çizikler, kapılarda falan çıtır çizikler vardı) ve pasta cila 600'e yaptırmıştı babam. İşçilik de çok iyi. Biz çok yere sorduk ve yüksek fiyatlar aldık ama sonunda iyi fiyata kapattık ama araba 1 hafta sanayide yattı tabii :D

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
dostlar tavsiyenize teşekkür ederim.zaten amacım bu arabamı elimde tutmak.hatta piyangodan para çıksaydı bir boya bir rektefiye yaptırıp baş köşeye koymaktı ama malesef olmadı.şimdi ise bu çürükler iyice gözümebatmaya başladı ve ilerlemesinede vicdanım elvermiyor.imkanım olsa çürüklere sac kaynatmak ama oda şimdilerde tuzlu geliyor.birde üstüne işsiz olunca aklıma çok yatmıştı :) ozaman bu işlem sonraya kaldı gözüküyor

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Octavianın arka bagaj kapağı yarım boyandı, arka tampon boyandı, komple rütuş (çamurluk ağızlarında ufak tefek çizikler, kapılarda falan çıtır çizikler vardı) ve pasta cila 600'e yaptırmıştı babam. İşçilik de çok iyi. Biz çok yere sorduk ve yüksek fiyatlar aldık ama sonunda iyi fiyata kapattık ama araba 1 hafta sanayide yattı tabii :D
adres neresi acaba :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
dostlar tavsiyenize teşekkür ederim.zaten amacım bu arabamı elimde tutmak.hatta piyangodan para çıksaydı bir boya bir rektefiye yaptırıp baş köşeye koymaktı ama malesef olmadı.şimdi ise bu çürükler iyice gözümebatmaya başladı ve ilerlemesinede vicdanım elvermiyor.imkanım olsa çürüklere sac kaynatmak ama oda şimdilerde tuzlu geliyor.birde üstüne işsiz olunca aklıma çok yatmıştı :) ozaman bu işlem sonraya kaldı gözüküyor

hocam macunla kapatılabilecek durumdaysa kış mevsimi geçene kadar en azından bi macunla, kendin de yapabilirsin bunu. Daha fazla büyümesini engelle en azından

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
hocam macunla kapatılabilecek durumdaysa kış mevsimi geçene kadar en azından bi macunla, kendin de yapabilirsin bunu. Daha fazla büyümesini engelle en azından
2 ay öncesine ait resim buldum.o kaparık yerlerin altı hep çürük ve rütuş yapmıştım idareten.işte elimde macun ve yer olsa kendim çekerim ancak o çürükler oldukça yine bozulacak.
buarada arabama takık olduğum için burada derdimi anlayanlar arasında olmaktan mutluyum :)

Ekli dosyalar

• 20161102_151203.jpg
    20161102_151203.jpg
    158.1 KB · Görüntüleme: 1,036

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2 ay öncesine ait resim buldum.o kaparık yerlerin altı hep çürük ve rütuş yapmıştım idareten.işte elimde macun ve yer olsa kendim çekerim ancak o çürükler oldukça yine bozulacak.
buarada arabama takık olduğum için burada derdimi anlayanlar arasında olmaktan mutluyum :)

ben seni çok iyi anlıyorum çünkü bizde de 90 model taunus var ve aynı problemler bizde de mevcut, biraz sık dişini çok kötü durumda değil sadece kolay macunlanıp toparlanabilecek bi yerde değil. yaza doğru inşallah parayı toparlayabilir ve mini revizyona sokabilirsin arabayı umarım

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
ben seni çok iyi anlıyorum çünkü bizde de 90 model taunus var ve aynı problemler bizde de mevcut, biraz sık dişini çok kötü durumda değil sadece kolay macunlanıp toparlanabilecek bi yerde değil. yaza doğru inşallah parayı toparlayabilir ve mini revizyona sokabilirsin arabayı umarım
bakalım zaman ne gösterecek ama olur inşallah :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım