Kaskoylamı? Sanayi de mi?

myasinkavak

Profesör
9 Eyl 2016
55
61
1,010
31
İSTANBUL
Marka
Renault
Arkadaşlar otopark ta araci kolona carpmamiz sonucu resimlerdeki gibi bir kaza oluştu, arabayi 40 gun önce 2.el aldim eksperi temiz , bedelli hasar kaydida yok.
Şimdi bunu tanıdığım iyi bir ustam var onami yaptirsam yoksa serviste kasko ilemi yaptirsam.

*
IMG-20181217-WA0010.jpg
IMG-20181217-WA0011.jpg
Kazayi eşim yapti araci gormedim ama bildigim kadariyla o parca plastik.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Geçmiş olsun, bende eski aracımı sürtmüştüm kolona. Servise götürüp yaklaşık maliyeti öğrenebilirsiniz. Kaskolarda belirli bir limite kadar exper göndermiyorlar ve hasarsızlık primi etkilenmiyor diye biliyorum. Kasko acentenizden öğrenebilirsiniz yada poliçenizden bakabilirsiniz. Hasar kaydı olarak da 1000tl civarında olur ve fotoğraflarla kanıtlarsanız 2.elde pek sorun yaşayacağınızı sanmam.

Görünüşe göre evet o plastik parçaya plastik tamiri+boya gerekiyor (çatlak olduğu için servis direk değişime gidecektir), stopta çizik var sanırım, pastayla düzelebilir yada göze batmayacak şekilde ufak kusurları kalabilir. Alttaki siyah boyasız parça için ise pek yapacak birşey yok gibi, ya çizikleri ile kullanılır yada değişmesi gerekebilir.

Fotoğraflardan bu kadar yardımcı olabildim, tekrar geçmiş olsun.

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Kaskoya para verip bir de bozulmasın diye ekstra para vermek bana mantıksız geliyor açıkçası.Kasko bozulucakmış,bir sonraki sene daha fazla prim ödeyecekmişim vs takılmıyorum,takılmanın gerekli olduğunu da düşünmüyorum.Bu kazadan çok yüksek meblalarda kayıt çıkmaz, problem olmaz satarken

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kaskoya para verip bir de bozulmasın diye ekstra para vermek bana mantıksız geliyor açıkçası.Kasko bozulucakmış,bir sonraki sene daha fazla prim ödeyecekmişim vs takılmıyorum,takılmanın gerekli olduğunu da düşünmüyorum.Bu kazadan çok yüksek meblalarda kayıt çıkmaz, problem olmaz satarken
O konu soyle mesela.
Yas genc ve ilk defa kasko yaptiracaksaniz ortalama 2500 tl kaskoya veriyorsunuz yillik. Bunun senelik 1000 liralara dusmesi anca hasarsizligin artmasi ile mumkun.
Yas genc degil diyelim.simdi boyle bir hasar icin sigortadan yaptirilirsa muhtemelen hasar kaydi daha fazla gozukecek. Birde tabi 1000 lira veriliyorsa seneye bu bozuldugu icin 1500 verilecek. Hem hasarsizlik gitti hem verilen fiyat artti hemde tramerde daha yuksek fiyat cikti.unutulmamasi gereken en onemli sey kasanin her zaman kazandigidir.eninde sonunda o parayi sigorta sirketi sizden cikarir. E madem o para cebimden cikacak neden kasko yaptiriyor insanlar derseniz allah korusun daha agir kazalarda kasko kiymetli. Kucuk kazalar icin kasko bozulmaz normalde.
Tabi bu arada her ne kadar sigortacilar isi daha ucuza kapatmaya calissalarda herhangi bir servise gittiginizde cebinizden odemeye kalkarsaniz daha az odersiniz. O yuzden her halukarda kucuk seyleri cepten yaptirmak daha az maliyetli olacaktir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yetkili servisler iscilik zahmeti isteyen onarimlari pek sevmez. Bunun yerine parca degisimi gerektiren hasarlara bayilirlar. Haliyle her yetkili servis olmasa da cogunun isciligi pek iyi degildir.

Sizin yerinizde olsam isciligi kaliteli olan bir Autoking v.b ozel servis arastirir, bulur fiyat alirdim. Pesinden kaskoyu arar ekspertiz talep eder onlarin hangi serviste ve ne kadar maliyetle bu isi cozecegini, hasarsizliga bir zarari olup olmayacagini ogrenir o sekilde hareket ederdim. Maddi acidan hangisi uygun gelirse ona yonelirsiniz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,018
4,269
4,220
varsova
Marka
Porsche
bu tarz kozmetik isleri sanayide yaptiririm, kaskoyu hirsizlik, dogal afet v.b durumlar icin yada araba pert olursa kullanmak icin oduyorum. ayrica kaskodan aldigim indirimi bozmam bu tarz sorunlar icin, tabi bu kendi gorusum, her durumda(araba cizildi, lastik patladi, benzin bitti) kaskoya giden tanidiklarimda var suan bana kiyasla cok daha okkali bir kasko ucreti oduyorlar. (burada benzin bitse bile kaskodan cekici cagirabiliyoruz, ama sonraki sene indirimini etkiliyor)

myasinkavak

Profesör
9 Eyl 2016
55
61
1,010
31
İSTANBUL
Marka
Renault
Tavsiyeleriniz için cok teşekkürler, isciligine guvendigim bi ustam 400 tl fiyat verdi bunun dışında bi iki ufak rötuşluk işinide halledecek.
Sanırım kaskoyu bozmayacağım, evet haklisiniz madem kaskodan yaptirmayacam niye kasko yaptiriyorum diyenler var ama maalesef bana kaskoyu yenilerkenki geri dönüşü 400 TL den fazla olacaktır.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tavsiyeleriniz için cok teşekkürler, isciligine guvendigim bi ustam 400 tl fiyat verdi bunun dışında bi iki ufak rötuşluk işinide halledecek.
Sanırım kaskoyu bozmayacağım, evet haklisiniz madem kaskodan yaptirmayacam niye kasko yaptiriyorum diyenler var ama maalesef bana kaskoyu yenilerkenki geri dönüşü 400 TL den fazla olacaktır.
Kasa her zaman kazanir hocam. Cebinizden cikacak parayi sigorta sirketi elbette geri alacaktir.
Sigorta isleri bu sekilde yurur gecmis olsun .daha buyuk sorun olursa ki insallah yasamayiz o zaman kullanilir genelde.

Son düzenleme:

emustafa

Düz Yol Gazcısı
15 Kas 2018
42
44
145
Bence de sanayii
Tecrübeyle sabittir. Hasarsizligimin bozulmayacagini söyleyen kasko şirketi 800 TL hasar karsiliginda yaptirdigim işlem sonucu kaskoya 1000 TL zam yaparak geri almıştır.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bence de sanayii
Tecrübeyle sabittir. Hasarsizligimin bozulmayacagini söyleyen kasko şirketi 800 TL hasar karsiliginda yaptirdigim işlem sonucu kaskoya 1000 TL zam yaparak geri almıştır.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
E hocam kimse babasinin hayrina al sana para demiyor :D banada sapladilar size olanin benzeri seklinde ogrendim sonra

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,263
16,096
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Serviste öğrenmeniz gereken şeyler şu.
1 arabayı siz götürseniz bile çekiciyi size fatura ediceklermi
2 detaylı boya ve araç kontrolü diye 600-700 lira ekstra bedel istenicekmi

Öncesinde kasko ile çalışan firma ile konuşup tam olarak ne kadar tutucağını öğrenip tutanakla alın ve ona göre işlemi yaptırın.axa Sigorta ve oyak bursa bayisi ile 2014 şubattan beri devam eden davamız var.sadece arka tamponu değişen clio için 5900 lira hasar kaydı oluşturuldu ve hala bir bedel ve düzeltme alamadık.
Yine kendi bmw min yan ayna içindeki ayna kısmı çalındığında kaskodan yaptırmak istediğimde ayna tesisatının komple değiştirkmek zorunda olduğu ve 2200 tl hasar kaydı girceği tarafıma söylenmişti.ben bmw orjinal servisinde klipsli aynı parçayı 300 liraya alabiliyordum.gittim başka bir hırsızdan 100 liraya aldım ama sonra kaskoyu iptal ettirdim.

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
Emin olmamakla birlikte : Örneğin %40 hasarsızlığınız var diyelim. Olası bir kazadan sonra kasko ile işlem yaptırdıktan sonra bir alt dilime geçiyor, %30a düşüyor diyebiliyorum. Eğer bu şekildeyse ortalama 3.000tl kasko bedeli, %40tan dolayı 1.800tl öderken, seneye kazadan dolayı 2.100tl ödersiniz. Yani yıllık kaybınız 300tl olur. Sanayide 400tl fiyat almışsınız. Yani diyeceğim odur ki : Kasko.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Emin olmamakla birlikte : Örneğin %40 hasarsızlığınız var diyelim. Olası bir kazadan sonra kasko ile işlem yaptırdıktan sonra bir alt dilime geçiyor, %30a düşüyor diyebiliyorum. Eğer bu şekildeyse ortalama 3.000tl kasko bedeli, %40tan dolayı 1.800tl öderken, seneye kazadan dolayı 2.100tl ödersiniz. Yani yıllık kaybınız 300tl olur. Sanayide 400tl fiyat almışsınız. Yani diyeceğim odur ki : Kasko.
Ama araca daha cok tramer islenecek. Kucuk hasarlar icin kasko bozdurmaya hic gerek yok.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Kasko firmasını ararım, anlaşmalı servislerine giderim. Kaskodan yaptırırım. Anlaşmalı yerde yaptırınca kasko delinmeyebilir bile. Delinse bile git başka firmadan kasko yaptır. Geçen sene arabayı vurdum. 1700 tl hasar çıktı, 1100 tl olan kaskomu 1700 e çıkardılar, başka firma 1200 teklif etti, ordan yaptırdım. O 1000-2000 tl yi boşa vermiyoruz. Bu zamanlarda işe yaramalı bana sorarsan. Küçük meblalağlarda hasarsızlık çok delinmiyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım