Katkı maddeleri ?

Berkcln

Asfalt Kurutucu
15 Eyl 2016
7
2
595
Kimine göre faydalı kimine göre hiçbir işe yaramıyor, performansa veya motoru temizlemeye bir etkisi oluyor mu? Bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yarayanlar var, oktan seviyesini arttıran veya yine yakıt hattını temizlemek amacıyla kullanılan sistemler var. Gidip 10 liraya alırsanız hiç bir boka yaramaz ama würth marka 50-60 lira arasında bieşy bayağı etkili :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
sinan oktan artırıcının bir zararı olmaz mı?
Motora mekanik anlamda güçlendirmek için sıkıştırma oranını arttırıyorlar abi bu sefer yakıt, buji çakmadan kendi kendine tutuşuyor yüksek ısıdan dolayı, yani vuruntu yapıyor.
Sıkıştırma oranı yüksek motorlarda oktan arttırıcı katıyorlar ki benzinin tutuşmaya direnci artsın diye sıkıştırma oranı fabrika çıkışlı olan motora oktan arttırıcı katarsak iyi olmaz, netice de ateşleme zamanında bazı evreler vardır, tutuşma gecikmesi olarak adlandırdığımız olay oktan yüzünden standart motorda daha fazla olacağı için sıkıntılı olur

fatihabali

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
77
33
970
39
ANKARA
Würth ün etkisini pek hissedemeyebiliyorum ama carbon clean ınkiler biraz daha hissettiriyor gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım