kendi arabanizi kendiniz tasarlasaniz teknik ozellikleri nasil olurdu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bazen dusunuyorum nasil bir araba olmali diye, AWD surus sistemiyle 2.0 cift turbo dizel motoru ile birlikte calisan sadece elektrikle 300 km menzilli bir plug-in hibrit yapsalar bunu yapan firma da bmw volvo mercedes vw gibi bir firma olsa :) sonrasinda bu motora sahip aracta ford Kuga gibi yada Bmw X1 gibi bir kasaya sahip olsa. hibritle sorunsuz calisirmi bilmem ama onu birsekilde kalibre edip ZF 8 ileri sanzimani koysak

Zaten 2.0 dizel cift turbo+ hibrit olunca baya guzel bir guc aliriz
Bence bundan iyisi can sagligi :)

Audinin dizel hibrit cikaracak zaten ama gene de benim hayal ettigimden hala uzak :)

http://www.caranddriver.com/reviews/2017-audi-q7-e-tron-tdi-plug-in-hybrid-first-drive-review

Son düzenleme:

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Mustang kasalı ,bentley şaseli ,audi r8 donanimlı, veyron motorlu, lambo egsozlu bir canavar olsa dünyada ne giderdi be :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Mustang kasalı ,bentley şaseli ,audi r8 donanimlı, veyron motorlu, lambo egsozlu bir canavar olsa dünyada ne giderdi be :)
veyron motor ve mustang kasayi anladim da :) hadi bentley yerine rolls royse sasesi koysak , tabi mustanga uyarlamak lazim sigmaz yoksa, Audi R8 donanimi derken hangi donanim ? :) daha donanimli biseyler buluruz bence

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Türkiye trafik şartlarına göre niye uğraşayım üretilmişi var LEOPARD 2A4 :D

full

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
veyron motor ve mustang kasayi anladim da :) hadi bentley yerine rolls royse sasesi koysak , tabi mustanga uyarlamak lazim sigmaz yoksa, Audi R8 donanimi derken hangi donanim ? :) daha donanimli biseyler buluruz bence
Rolls royce fazla büyük diye yazmadim yahu gemi gibi :) audide r8'in fiyatiji artirmak icin oto bo.u ekliyor donanim olarak hosuma gidiyor diye yazdim hicte fena olmazdi ama :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
@ulas79 : hedef olmasi icin araba diziyorum :D

apachi isi bisey mi yapsak M5 motorlu sahin falan :D heran ariza verebilecek sanayi isi koruklu havali suspansiyon, eksi kamber, buyuk ve gosterisli ama dandik jantlar, icini zindan yapacak koyulukta cam filmleri, acilamayan ucuz yollu sunroof, merceksiz zenonlar :D camlari titreten ama kalitesiz ses veren yumatu ses sistemi

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
bmw M3 alip hamann'a gidilir, hayalindeki arac anlatilir, sana cikardiklari butce icin evini mi satarsin bobregini mi bilemem ama almaya gittiginde binmeye kiyamadigin bir arac karsinda seni bekler :)

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Aston martin kalitesinde iç mekanı olan(plastik yok)
fd rx7deki sekansiyel turbo wankel motorlu
Ae 86 kadar hafif
arkadan itişli
Gtr 35 kadar rijit şasili
Hidrolik direksiyon ve elektronik sistemleri kapatılabilen
lsd
E39 gibi kademeli şekilde arkayi bırakan ama diferansiyelle birlikte uyum içinde verimli çalışan altyapı
50/50 ağırlık oranli
bir Hyundai i10 isterdim
Lastik yanakları da kalın olsun konforlu olur

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bazen dusunuyorum nasil bir araba olmali diye, AWD surus sistemiyle 2.0 cift turbo dizel motoru ile birlikte calisan sadece elektrikle 300 km menzilli bir plug-in hibrit yapsalar bunu yapan firma da bmw volvo mercedes vw gibi bir firma olsa :) sonrasinda bu motora sahip aracta ford Kuga gibi yada Bmw X1 gibi bir kasaya sahip olsa. hibritle sorunsuz calisirmi bilmem ama onu birsekilde kalibre edip ZF 8 ileri sanzimani koysak

Zaten 2.0 dizel cift turbo+ hibrit olunca baya guzel bir guc aliriz
Bence bundan iyisi can sagligi :)

Audinin dizel hibrit cikaracak zaten ama gene de benim hayal ettigimden hala uzak :)

http://www.caranddriver.com/reviews/2017-audi-q7-e-tron-tdi-plug-in-hybrid-first-drive-review
bu yorum beni benden aldı:D

Diesel is poison. Bring on the electrons in a 300 mile EV and forget al that mechanical clatter and maintenance. THAT will be a spectacular vehicle.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Aston martin kalitesinde iç mekanı olan(plastik yok)
fd rx7deki sekansiyel turbo wankel motorlu
Ae 86 kadar hafif
arkadan itişli
Gtr 35 kadar rijit şasili
Hidrolik direksiyon ve elektronik sistemleri kapatılabilen
lsd
E39 gibi kademeli şekilde arkayi bırakan ama diferansiyelle birlikte uyum içinde verimli çalışan altyapı
50/50 ağırlık oranli
bir Hyundai i10 isterdim
Lastik yanakları da kalın olsun konforlu olur

hersey guzelde o kadar guzelligi hyundai kaportasi altinda istemek biraz garip olmus :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Biraz seri uretimlerden bahsedeyim, lamboya paganiye uzanmayacam,
isteklerim makul ve alinabilir (ali agaoglu kadar zengin olmadan alinabilir)

-arazi icin ve karli kis gunleri icin bi tane Wrangler rubicon,
-yaz gunleri icin bir tane cabrio porsche boxer,
-alisveris gunleri icin bir tane de subaru levorg aracim olursa
-yanina uzun yol icin bir tane M5 isterdim :D

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
And diyor ya hicbirseyi yerine koyamiyorum diye, su liste bile M135 i ozlememe engel olamayacak. ben bu araci birakamam yerine baska birsey koyamam sanirim

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Muhtemelen TVR tuscan benzeri olurdu
4lt sıralı 6 gaz kelebeği telli olucak. Turbo elektrikli direksyon gibi şeyler de yok. Süspansiyonu ve şanzımanı porsche yapsın direksyonu lotus.motor bmw yada toyota. Interior yarı lotus yarı ferrai exterior da ferrari.yada hiç ugraşmayalım gt86ya 4silindir ekleyelim yeter

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım