Kilometre düşürülme şüphesi?

Orhan

Asfalt Kurutucu
16 Haz 2019
4
1
545
23
Marka
Ford
Diyarbakır da Memurum. Lojmandaki başka memur arkadaştan araç alacağım. İlana internetten ulaştım. Baktım yan komşummuş arac hoşuma gitti almayı düşünüyorum.
2011 Ford Fiesta 1.4 tdci titanium X paket. Fiyat 46.000 civarı.
Aracı arkadaş İstanbul'dan almış . 4 yıl binmiş ev alacağı için satıyor. Araba temiz konforlu hoşuma gitti . İyi bakılmış yıpranmamış.
Gelelim konuya. Km düşürme şüphem var. Bu arkadaştan öncesinde. Galeriden almış aracı .
2010 10. Ay çıkışlı araç.
Tek servis kaydı 2012 54.000 km
İlk muayene 10.10.2013 56.270 km
Sonraki 14.10.2015 59.292 km
Sonraki 14.10.2017 80.744 km

Son muayneyi arkadaş yaptırmış galiba. İlk ve ikinci muayene arasında 2 yılda 3.000 km pek inandırıcı gelmedi. Kaç el değiştirmiş henüz bakmadım. Yorumlarınız neler? Yardımcı olabilir misiniz?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
O arabalarla o kilometreyi iki yılda değil iki ayda yapıyorlar, hatta şirket araçlarıysa daha fazlasını yapıyor. Arabanın genel yıpranma durumuna göre düşünmeniz yararınıza olur, eğer yaşlı bir kişide 2 yıl boyunca çok nadir kullanıldıysa olabilir (kırk yılda bir arabayı çıkaran, biraz gidip dönen kişiler var malum ama öylesi dizel almaz herhalde), aksi hâlde gerçek olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O arabalarla o kilometreyi iki yılda değil iki ayda yapıyorlar, hatta şirket araçlarıysa daha fazlasını yapıyor. Arabanın genel yıpranma durumuna göre düşünmeniz yararınıza olur, eğer yaşlı bir kişide 2 yıl boyunca çok nadir kullanıldıysa olabilir (kırk yılda bir arabayı çıkaran, biraz gidip dönen kişiler var malum ama öylesi dizel almaz herhalde), aksi hâlde gerçek olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum.
Vallahi dedelerimizden her şey beklenir. Komşumuzda 2012 model 13binde doblo var sıfırndan beri kendinde (10 binde bi bakım yaptırdığı için 7 yılda tek bakım kaydı var :D ) O tarz bişeyse mümkün olabilir ama ihtimal düşük tabi yine de iyice araştırmak lazım

Orhan

Asfalt Kurutucu
16 Haz 2019
4
1
545
23
Marka
Ford
Vallahi dedelerimizden her şey beklenir. Komşumuzda 2012 model 13binde doblo var sıfırndan beri kendinde (10 binde bi bakım yaptırdığı için 7 yılda tek bakım kaydı var :D ) O tarz bişeyse mümkün olabilir ama ihtimal düşük tabi yine de iyice araştırmak lazım

Dayı aşmış kendini 😂 Computeste sokup motor % sine göre karar vereyim diyorum. Computest km yi de anlıyor diyorlar o şekilde sıkıntı çıkmazsa alırım artık

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Zaten ilanlarda 2000 model arabaların bile birçoğu 300 bin kilometre görmemiş. Türk insanının bakkala arabayla gitme profilini düşünürsek bu pek mantıklı bir durum değil. Kesinlikle dikkatli olmak ve iyi araştırmak lazım

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Bence içinize kurt düşürmeyin benim aracında senede yaklaşık 1000 km yol yapıyor uzun yola çıkmazsam

Orhan

Asfalt Kurutucu
16 Haz 2019
4
1
545
23
Marka
Ford
kimsenin günahını almak gibi olmasın ama bence de düşürülmüş olma ihtimali çok yüksek. basiretiniz bağlanmasın. bir sürü marka modelde araç var para sizde acele etmeyin derim.
Uzun zamandır araştırıyorum. 1 aydır falan bakıyorum bunu çok beğendim fiyatı da uygun. Piyasada pek yok bu fiyata . 49 dan düşürdük arkadaş ev alacakmış diye satmak istiyor. Birşey yapılmışsa zaten bu satıcıdan önce yapılmıştır. Yine dediğiniz gibi bağlı kalmamak lazım teşekkürler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,348
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Diyarbakır da Memurum. Lojmandaki başka memur arkadaştan araç alacağım. İlana internetten ulaştım. Baktım yan komşummuş arac hoşuma gitti almayı düşünüyorum.
2011 Ford Fiesta 1.4 tdci titanium X paket. Fiyat 46.000 civarı.
Aracı arkadaş İstanbul'dan almış . 4 yıl binmiş ev alacağı için satıyor. Araba temiz konforlu hoşuma gitti . İyi bakılmış yıpranmamış.
Gelelim konuya. Km düşürme şüphem var. Bu arkadaştan öncesinde. Galeriden almış aracı .
2010 10. Ay çıkışlı araç.
Tek servis kaydı 2012 54.000 km
İlk muayene 10.10.2013 56.270 km
Sonraki 14.10.2015 59.292 km
Sonraki 14.10.2017 80.744 km

Son muayneyi arkadaş yaptırmış galiba. İlk ve ikinci muayene arasında 2 yılda 3.000 km pek inandırıcı gelmedi. Kaç el değiştirmiş henüz bakmadım. Yorumlarınız neler? Yardımcı olabilir misiniz?
Tabii ki ihtimaller dahilinde. Arabamla son 1 haftada 1200 km yaptım, 200k km görmeden araba satmayız. Ama bizim tam tersimiz insanlar da var. Arabasını haftada 1-2 kez şehir içinde çıkarıp bir yerlere gitmeye kullananlar oluyor. Aracın genelindeki yıpranmaya bakmak gerek.
Bir de eğer bu aracı alırsanız, şu anki sahibi yaptırmamışsa mutlaka ağır bakımlarını yaptırın.

Arabayı iyi kontrol ettirin, kondisyonu iyiyse çok da takılmayın. Bu arabalar km'ye iyi dayanıyor, tecrübeyle sabit :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tabii ki ihtimaller dahilinde. Arabamla son 1 haftada 1200 km yaptım, 200k km görmeden araba satmayız. Ama bizim tam tersimiz insanlar da var. Arabasını haftada 1-2 kez şehir içinde çıkarıp bir yerlere gitmeye kullananlar oluyor. Aracın genelindeki yıpranmaya bakmak gerek.
Bir de eğer bu aracı alırsanız, şu anki sahibi yaptırmamışsa mutlaka ağır bakımlarını yaptırın.

Arabayı iyi kontrol ettirin, kondisyonu iyiyse çok da takılmayın. Bu arabalar km'ye iyi dayanıyor, tecrübeyle sabit :)
3 gün de 2000Km+ yapmışlığım var. İki site arasında ki sokağa bi tane kadjar çekti adam nl beyoğlu plaka 2 senedir belki 1 veya 2 kere az ileri veya geri park etmiş olarak gördüm. Böyle tipler de var tabii ki veya bizim önce ki araba 12 yaşında 68k da aldık yani yıllık 5k gibi bi rakam örnek çok arabayı inceleyin eğer içinize sinersede alin geçin derim..

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Tamamı ile sahibiyle alakalı bir durum. Örnek vermek gerekirse herkesin de yaptığı gibi verilebilir. Ben eşime başka araç alana kadar yılda 8-9 bin km yapıyordum. Şu anda iki araç toplamda 10-12 bin anca yapıyordur. Bunun içinde yılda bir uzun soluklu, bir de kısa soluklu tatil mevcut.
Bence içinize kurt düşürmektense aracın iç kondisyonuna, alt taraftaki yağ kaçaklarına göre karar verilebilir. Aracı paylaşırsanız biz de yorum yapabiliriz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım