Kış lastiği ömrü ne kadardır ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bakalım şu an çok pahalılar lastikler belki çıkma alırım bilemiyorum :( 170 e 2017 senesinde aldım şu an 300...
Maalesef hepsi pahalı. Şuan uygun fiyatlı tüm lastikler hemen hemen 2017 üretimli. 2018 üretimli olanlar piyasaya sürüldüğünde bu fiyatlar daha da artacak. Henüz uygun fiyattan alınmış ve stoklanmış lastikleri eritme çabasında piyasa. Hayırlısı olsun hocam.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kesinlikle çok önemli dediğiniz gibi , ben savayı aslında hiç duymadım ve kullanmadım , sadece kışın Antalya-Konya yolu istikametinde 4-5 araçta gördüm o sıralar michelin alpin a4 kullanıyordum kendi aracımda , bir sonraki lastiğim neden sava olmasın ki dedim aldım :D pişman değilim çok memnunum hala :D 170 tl verdim ama bana 300 tl geri dönüşü olmuş gibi hissediyorum :D Pozantı-Tekir-Ulukışla yolunda beni hiç pişman etmedi , benim lastik test yerim gibi bir yol orası :D
Geçen sene ben de Sava aldım. Araştırdığım kadarıyla da Goodyear'ın alt markasıymış. Karda ve yağmurda kullandım, gayet memnun kaldım. Tabi bu sene lastiği taktırdığımda saklanırken hamurunda neler değişmiş g öreceğiz, bakalım :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Geçen sene ben de Sava aldım. Araştırdığım kadarıyla da Goodyear'ın alt markasıymış. Karda ve yağmurda kullandım, gayet memnun kaldım. Tabi bu sene lastiği taktırdığımda saklanırken hamurunda neler değişmiş g öreceğiz, bakalım :D

Bende elde kalanı kontrol edeyim , ilk geldiğinde mükemmel yumuşaktı :D

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Herkese merhaba değerli abilerim. Lastiğin yaptigi kilometre kadar lastigin yaşı da güvenlik icin önemli kriterlerden biri.
Sizce kis lastigi omru ne kadardir? Son 4 sezondur “continental ts 830 p” kis lastiklerini kullaniyoruz. Eger bu kis da (2018-2019) bu lastigi kullanirsak 5. Sezonu olmus olacak. Lastigin dis derinliginde sorun yok. Aldigi bir darbe de yok. Tek sorun 4 sezon sadece kis aylari kullanilip sonra lastikcide depo edilmesinden dolayi sizce lastik hamuru ozelligi kaybetmis midir ? Kis sartlarinda bu lastigi kullanmak sorun yaratir mi ? Yeni lastik alip almama konusunda kararsiz kaldik malum fiyatlar da cok pahali.

Not: ankara
Bin baba hic bir sey olmaz

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Sava nın yazlığıyla araba durmadığı için güzel kaza yapmıştım. Contilerin hamur durumu iyiyse kullanılır. Lastikler üretilirken 4-6 sezon kullanılsın diye üretilir. 4 sezon önerilendir tabi.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Benim de onayladigim soylenemez hocam. Ben de o mevzudan once almistim ama zaten ne degisekcek ki ? Neyi kendimiz uretiyoruz da ona gore secim yapabilecegiz. Giydigimiz kiyafetten tukettigimiz urunlere kadar cogu ithal veya ithal katkili. Biz de isteriz yerli urun kullanmayi. Ben sirf bu yuzden 4 sene petlas kullandim ama araca koyulacak lastik degil. Kac defa kaydim yagmurda da esp kurtardi beni. Parayi kolay kazanmiyoruz, cani da sokakta bulmadik. Haliyle paramin karsiligini en iyi sekilde almak isterim. O noktada ts 860 gozu kapali karda, yagmurda, sicak havada, buzda her sartta guvenle kullanilacak bir lastik.
İşin garip tarafı havalar ısındığı zamanlarda da (15 derece ve üstünde de deneme fırsatım oldu TS850'leri) benim Michelin Pilot Sport 4'lerden bile iyi yol tutuyor.

Enteresan :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşin garip tarafı havalar ısındığı zamanlarda da (15 derece ve üstünde de deneme fırsatım oldu TS850'leri) benim Michelin Pilot Sport 4'lerden bile iyi yol tutuyor.

Enteresan :D
Vallahi bir ara gerçekten ben de düşündüm yazın da ts 860'ı mı kullansam diye ama pahalı olduğundan lastiği mundar etmek istemedim. Daha önce dediğim ve senin de belirttiğin gibi hocam çoğu yaz lastiğinden aşağı kalır yanı olmayan bir lastik sıcak havada. Üstelik kış lastiklerinin en zayıf yönü olan yuvarlanma direnci konusunda bile gayet güzel seviyede :D Alan pişman olmaz, hayırlı olsun denir ancak :D

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sava nın yazlığıyla araba durmadığı için güzel kaza yapmıştım. Contilerin hamur durumu iyiyse kullanılır. Lastikler üretilirken 4-6 sezon kullanılsın diye üretilir. 4 sezon önerilendir tabi.

Bende kaza yaptım ama frenlerim çok kötüydü , lastiğe elbette pay verdim ama havalar ısınmaya başlamıştı. 2 lastiğim yarıldı attım çöpe diğer 2 kalanı kontrol edeceğim sıkıntısı varsa onlarda çöpe gidecek , daha depoya gitme şansım olmadı kontrol için...

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
195/65/15 ebadında savanın yazlığını kullanmılştık. İnanırsanız 40-50 gibi hızlarda araba dağılabiliyordu :D

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Herkese merhaba değerli abilerim. Lastiğin yaptigi kilometre kadar lastigin yaşı da güvenlik icin önemli kriterlerden biri.
Sizce kis lastigi omru ne kadardir? Son 4 sezondur “continental ts 830 p” kis lastiklerini kullaniyoruz. Eger bu kis da (2018-2019) bu lastigi kullanirsak 5. Sezonu olmus olacak. Lastigin dis derinliginde sorun yok. Aldigi bir darbe de yok. Tek sorun 4 sezon sadece kis aylari kullanilip sonra lastikcide depo edilmesinden dolayi sizce lastik hamuru ozelligi kaybetmis midir ? Kis sartlarinda bu lastigi kullanmak sorun yaratir mi ? Yeni lastik alip almama konusunda kararsiz kaldik malum fiyatlar da cok pahali.

Not: ankara

saklarken jant ile mi yoksa sadece lastik mi rafa kaldırıldı?
jant ile en iyi performansı alırsınız,tutulduğu yerin nem oranı vs. herşey etkendir lastik ömrü için

carwula

Düz Yol Gazcısı
14 Şub 2018
8
8
145
Değerli abilerim herkese tekrardan merhaba. Latiklerin dis derinligi cok iyi durumda olmasina ragmen hamur yapisinin 5. sezonunda oldugu icin bozulacagini dusundugumuzden kararimizi yeni lastik almak yonunde degistirdik. Tavsiyelerinize uyarak hem kendimizin hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmanın bir anlamı olmayacağını düşündük.
“Continental ts850 p” pahali geldi. Yakinda arabayi degistirecegimiz gerekcesiyle dusunmedik ve “Goodyear Ultragrip Performance Gen-1” modelini tercih ettik.
Başta @Cenk abi olmak uzere yardim eden butun forum uyelerini tesekkuru borc bilirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Değerli abilerim herkese tekrardan merhaba. Latiklerin dis derinligi cok iyi durumda olmasina ragmen hamur yapisinin 5. sezonunda oldugu icin bozulacagini dusundugumuzden kararimizi yeni lastik almak yonunde degistirdik. Tavsiyelerinize uyarak hem kendimizin hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmanın bir anlamı olmayacağını düşündük.
“Continental ts850 p” pahali geldi. Yakinda arabayi degistirecegimiz gerekcesiyle dusunmedik ve “Goodyear Ultragrip Performance Gen-1” modelini tercih ettik.
Başta @Cenk abi olmak uzere yardim eden butun forum uyelerini tesekkuru borc bilirim.
Estagfurullah, pek bir yardımımız dokunamadı maalesef. Fakat oldukça güzel bir lastik almışsınız. Hayırlı, güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşaallah.
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/UltraGrip-Performance-Gen-1.htm

carwula

Düz Yol Gazcısı
14 Şub 2018
8
8
145
İyi dilekleriniz icin cok tesekkurler. Daha iyileri sizlerin olur insallah.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım