Kış Lastiği Önerisi (225/45 R17)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hiç tecrübe etmediğim için lastik hakkında bir yorum yapamıyorum maalesef. Eğer siz tecrübe ettiyseniz veya içinize siniyorsa tabii ki olabilir. Ben genelde lastik seçimlerimde her zaman 1 veya 2.sırayı alan lastikleri tercih etmeye çalışıyorum. Malum hepsini deneme fırsatımız olmuyor. Hal böyle olunca test ve kullanıcı deneyimlerine kulak vermemiz şart oluyor.

Doğru Diyorsunuz Şefim

lonelym2005

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
15
6
595
Petlasa Güvenmiyorum Açıkçası Test Sonuçları VS. Görmediğim İçin Sanırım Kışta Nokian En İyisi Diye Bildiğim İçin Nokiana Yöneldim Açıkçası.
Ben de petlas ile nokian arasında kaldım. Nokian WR D4 etiket değerlerinde C - B yazıyor. Petlas hatta michelin de bile F-F değerleri var. Büyük ihtimalle nokian alacam.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sessizlik sizin için önemliyse Goodyear Ultragrip 9 önerebilirim. Bende TS850 var, gerçekten Cenk abinin dediği gibi 20 li dereceleri görse bile saçmalamıyor ama ben zor koşullarda iyi tuttuğuna pek inanmıyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Petlas Snow Master ile Kocaeli-Çankırı-Kocaeli seferi yapmıştım. Özellikle Ankara'dan sonra silecek suyunun donduğu koşullarda beni çok dik yokuşlarda karda buzda yolda bırakmadı, çok memnun kalmıştım. Ama havalar biraz ısınırsa ne olur bilemiyorum.
İstanbul'un olabileceği kadar ağır kışında =) Pirelli Winter Sottozero kullandım, çok memnun kalmıştım. Havalar ısındığında da çok fazla sapıtmıyordu. Önerebileceğim bir lastiktir.
Şirket aracı Aveo'larda da Pirelli Winter Snowcontrol vardı, kısa mesafe kullanmama rağmen onunla karda kalmışlığım olmuştu. Ama dik yokuş ve kısıtlı yetenekteki arabadan ötürü olabilir. Emin değilim.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Geçenlerde Gözüme Nokian WR A4 , Continental WinterContact TS860 Takıldı Yeni Çıkan Lastiklermiş A4 Daha Ilıman İklim İçin Sanıyorum TS860 İse TS850'nın Hamur Desen Güncellenmiş Versiyonu Diye Düşünüyorum , Ama Ben Hala Nokian WR D4 Konusunda Araştırma Yapıyorum , A Etiket Değeri Alan Tek Lastik Olması Göz Doldurucu Bir Düzey Diye Düşünüyorum , Teste Katıldığı Yerlerden Sadece Puanının Kırılması Durumu da Lastiğin Yumuşak Olup Aşınmasının Normalden Biraz Fazla Olmasıymış , Yumuşak Hamur Kışın Her Koşulda İyi Olacaktır Diye Düşünüyorum , Ki SW Bir Araç Kullanıcısıyım :)

Alfa156GTA11.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
16 Jantlarımı Aldım , Üzerinde 2 Adet Michelin Alpin A4 Geldi Diş Derinliği 5-6mm Var , Araştırarak Bir Set Daha Alpin A4 Buldum , 0 Gibi Diyor İstiflemesi Doğru Yapılmış Mı Bilemiyorum (Tek,Tek Poşette Garajda Saklanmış) Gidip Göreceğim Anlaşırsak Lastikleri Beğenirsem Alacağım Herkese Teşekkürler.

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Yaklaşık iki aydır petlas kullanıorm.225 45 r17 araç astra 1.6 cdti, ciddi buzlu ve karlı koşullarda kullanma fırsatı buldum. lastik ortalama bir tutuş sergilior ama normal yaz lastiklerinden çok daha iyi bir tutunması var. Bir önceki aracımda goodyear ultragrip vardı onun petlasdan daha iyi bir tutunma grafiği vardı. Petlas eğer ağır kış koşullarında uzun süre kullanmıyacaksanız kesinlikle öneririm çünkü tam f/p lastiği ama bn sürekli kış koşullarında kullanıcam fln gibi bir düşünceniz varsa biraz daha para vermek gerek güvenlik önemli.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Nokian wr d4 sizin için ideal olur. (eğer daha almadıysanız) hamuru yumuşaktır, bordür ve çukurlardan uzak durun. karda tipide buzda üzmez.

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Nokian wr d4 sizin için ideal olur. (eğer daha almadıysanız) hamuru yumuşaktır, bordür ve çukurlardan uzak durun. karda tipide buzda üzmez.
keşki nokian alabilseydim ama biraz geç kış lastiği almaya karar verdik şuan ki arabayıda yeni aldığımız için daha hesaplı lastiklere yönelmek durumunda kaldık en iyi kış lastiklerinden bnce nokian testlerde de hep yukarılarda

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
keşki nokian alabilseydim ama biraz geç kış lastiği almaya karar verdik şuan ki arabayıda yeni aldığımız için daha hesaplı lastiklere yönelmek durumunda kaldık en iyi kış lastiklerinden bnce nokian testlerde de hep yukarılarda
hayırlı olsun. hangi marka aldınız, adet fiyatı ne kadar dı?
Ben nokianları kasımda tanesini 250 tl ye almıştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım