Kışın, Kış lastiği kullanıyormusunuz?

Kışın, Kış lastiği kullanıyormusunuz?

• Evet kullanırım

Kullanılan: 58 63.0%
  • Hayır kullanmam

Kullanılan: 22 23.9%
  • 4 mevsim lastik kullanırım

Kullanılan: 7 7.6%
  • Kışın arabamı kullanmam

Kullanılan: 5 5.4%

• Kullanılan toplam oy
    92
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Biz kışın fazla kullanmadığımızdan kullanmayız. Peki siz kullanıyormusunuz?

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Abi babam kışın hergün beni okula götürdüğü için biz kullanmak zorundayız.haftada 3-4 kez kullanılıyorsa gerekli.Ama az kullansanız bile kış lastiğini ihmal etmeyin bence:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her gün kapıda yatırırsın aracı, Allah korusun havanın kötü olduğu bir gün sana lazım olur, sonra keşke demek zorunda kalırsın. Kış lastiği çok önemlidir.. Bir araçta abs, esp, airbag, ncap vs gibi güvenlik önlemlerini ve testlerini nasıl ince eleyip sık dokuyorsak, lastik mevzusuna da o özeni göstermek gerek..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şu anki aracımızda eski sahibinin taktığı 4 mevsim var.Ama önceden sürekli kış lastiği kullanirdik.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yalan yok , kış lastiği hiç kullanmadık , kullanmıyoruz . Hep yaz lastiği ama kondisyon iyi oluyor , karda da hiç kullanmıyoruz zaten . Haa bu yaptığımız doğru mu ? Kesinlikle değil , araba az kullanılsa dahi kış lastiği takmak kesinlikle gerekiyor.

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
İzmir'de kış lastiği pek gerekmiyor açıkçası, fakat kırk yılda bir hafif kar yağdığı zaman dışarı çıkmak gerekirse durum kötü. O tür durumlarda taksi ya da toplu taşıma kullanmayı tercih ediyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Babamın aracına yazın yaz kışın kış lastiği hiç sektirmeden takılır. Annem in aracına ise takmıyoruz. Ama takmamiz gerek.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
kışın yaz lastiği takılı arabaya binmem.. taksiye binmeden bakarım falan.. 3 kuruş masraf için hayatımı riske atamam..

özellikle istanbul'da kış çok tehlikeli, yollar düz değil, devamlı iniş-çıkış var, hava karlı olmasa bile sabahları çok kaygan oluyor kışları..

yazın kış lastiği yine bir derece daha az önemli ama kışın yaz lastiği tehlikeli..

ha ama düşük hız, az trafik, düz bir şehirde "kesin" yapılması gerekmiyor..

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
kışın yaz lastiği takılı arabaya binmem.. taksiye binmeden bakarım falan.. 3 kuruş masraf için hayatımı riske atamam..

özellikle istanbul'da kış çok tehlikeli, yollar düz değil, devamlı iniş-çıkış var, hava karlı olmasa bile sabahları çok kaygan oluyor kışları..

yazın kış lastiği yine bir derece daha az önemli ama kışın yaz lastiği tehlikeli..

ha ama düşük hız, az trafik, düz bir şehirde "kesin" yapılması gerekmiyor..
Tabi bende kullanılmasından yanayım. Bende öyle. Topu topu 4 teker. uygun bakımda çok uzun sure kullanılır. Zaten bi kışın kullanılıyor, Deforme payı az olur

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Buraya kar zaten ayda yilda bir yagar yagsa da maksimum 2 gun yerde durur. Onda da araba kullanmiyoruz zaten. Ha diyeceksiniz kis lastigi kar icin degil diye dogrudur 7 derece altinda hayat kurtarir ama cok cok nadir 7 derecenin altini gordum.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Kar yağdığı zaman araba kullanmadım bu sene yazlıkla idare ettim çok tedirgin de etmedi yazlıklar. Sanırım bu kış kış lastiği alacağım. (İstanbul)

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Kar da hiç bir şekil de araç kullanmıyorum.Kışın kış lastiği alınır yağmur da vs kullanmak için ama malesef kullanmamaktayım.Yağmur da da dikkatli kullanmaya özen göstermekteyim

y_ekurt

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
15
0
585
Kışı sert geçiren bi bölgede yaşamıyorsanız bence gerek yok. Ancak diğer türlü bence ŞART

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Kış tatili planları yapıyor olmamdan dolayı kışın kar lastiği kullanıyorum ancak istanbul'da ikamet ediyor olsam bile kış ayları kesinlikle kullanıyorum.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kıyı Egede nadiren sıcaklıklar eksilere düştüğünden kar ve buzda tutunma sıkıntısı yaşamadığımızdan kullanmıyoruz.

CagdasT

Taklacı Güvercin
3 Şub 2017
6
18
295
Antalya'da yaşıyorum kış lastiğim var. 2-3 haftada bir kayağa Isparta Davraz'a ya da Antalya saklıkent'e gidiyorum 2 -3 haftada bir 2 gün için lastik değiştiriyorum. Lastik her şey demek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım