Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
KKTC’nin ilk Yerli Otomobilini olan GÜNSEL B9’u kullandık. 2016 Yılında temelleri atılan projede 3.5 yıl ardından gerçek modeli mezun olduğum okulda kullanma fırsatı yakaladığım için çok mutlu ve gururluyum.
2016 yılında tedarikçi anlaşmaları yapıldı, 2017 yılında B9 tasarım süreci başladı, 2018 yılında makina parkuru temini ve tedarikçilerin kesinleştirilmesi, 2019 yılında fabrika inşaatı başladı, ilk prototipler tamamlandı ve 2020 yılında yürüyen 3 adet kırmızı, mavi ve sarı renkli Günsel B9 modeli fabrikadan çıktı.
2.seviye otonom özellikler taşıyan B9 modelinin haricinde 3 ve 4. seviye otonom özellikler taşayacak olan Günsel’in SUV modeli J9’un da prototip modelini görme fırsatı yakaladık.
Şu an B9 modeli 350km menzil, 140kw’lık bir motor, 8 modüllü 2880 hücreli 53.5 kwH’lık LG piller yer alıyor.
0-100 Hızlanmasını 8 saniyede tamamlarken, son hızı 170 km/h ile sınırlandırılmış. Yüksek hızlı şarj CCS tip 2 barındıyor ve hızlı şart ile 20 dakikada %80 şarj edilebiliyor...

Okumaya devam et...

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Abi araba niye Scirocco bozması gibi? Koltuklar zaten VW, ama bunun dışında arkadaki yerleşim, o arka koltukların yan yana duruşu, arka kelebek cam ve onun formu falan direkt Scirocco... Özgün bi alet olduğundan emin miyiz bunun bilemedim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi araba niye Scirocco bozması gibi? Koltuklar zaten VW, ama bunun dışında arkadaki yerleşim, o arka koltukların yan yana duruşu, arka kelebek cam ve onun formu falan direkt Scirocco... Özgün bi alet olduğundan emin miyiz bunun bilemedim.

hepsi zamanla kendine has olacak. bu prototip sonrası tanıtım numunesi gibi olduğu için başka marka modellerden alıntılar var. kendi koltuğunu vs üretebilme imkanı yok henüz. alt yapıya elektrik motoruna vs odaklanmamız gerek :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım