saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaslar yaklasik 3-4 aylik bir sure icin arac temin etmem gerekti, oncelikle kiralama opsiyonunu dusundum ama toplam maliyetin en azindan 10-12 bin tl gibi bi rakam olacagini dusununce, 2. el bi araba alip daha dusuk zararla hatta belki zarar bile etmeden elden cikarabilecegimi dusundum.
Kriterlerim cok basit: Otomatik ve kolay satilacak ve cok zarar ettirmeyecek, premium olmasa da kaliteli bir arac. Fiyat konusunda zarar etmeyecegime ikna oldugum surece limit yok.
Oncelikle en cok satan arabalardan Megane sedana baktim, cok icime sinmese de hala opsiyon olarak kenarda bekliyor. Egea yi direk eledim, ama Clio hala olabilir.
Bu arada simdilik bi arkadasimin sirketi icin aldigi 0 km Kadjar i kullaniyorum, eywallah arac cok teknolojik ve donanimli ama konfor, izolasyon ve kalitede vasatin uzerine cikamiyor.
Aslinda cok sevmesem de yeni Corolla yi da merak etmiyor degilim, fakat piyasasi oturana kadar biraz riskli diye dusunuyorum.
Butun bu nedenleri goz onunde bulundurunca aklima PASSAT geldi,
Sizden ricam benimle goruslerinizi paylasip bana yardimci olmaniz, yeni arac tavsiyesi olur, es dost tanidik arac tavsiyesi olur vs vs

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Corolla'nın hiçbir kasası risk teşkil etmez hocam rahat ol. Kolay gelsin hemen gitsin diyorsan Auris/Corolla'nın yanına Golf ve Focus derim.
Corolla daki 1. cekincem malum sitede sadece 3 benzinli ve 2 hybrit arac var, onlarda 0 km zaten yani 2. el alacak arac yok. 0 km arac alip 10 bin tl zarar etmeme sansim oldugunu dusunmuyorum. Eski kasalari zaten hic dusunmuyorum bile. Bu arada CVT de beni hep bi itmistir !!!

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corolla daki 1. cekincem malum sitede sadece 3 benzinli ve 2 hybrit arac var, onlarda 0 km zaten yani 2. el alacak arac yok. 0 km arac alip 10 bin tl zarar etmeme sansim oldugunu dusunmuyorum. Eski kasalari zaten hic dusunmuyorum bile. Bu arada CVT de beni hep bi itmistir !!!
golf passat focus kalıyor geriye :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ben bu konuda sıkıntı yaşayan Özgür den fikir almak gerektiğini düşünüyorum. Evet golfun talebi çok ama bir o kadar da rekabeti var. Golfün ilan sayısını göz önüne alınca golften ziyade fiesta en kolay elden çıkacak araç gibi geliyor bana.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben bu konuda sıkıntı yaşayan Özgür den fikir almak gerektiğini düşünüyorum. Evet golfun talebi çok ama bir o kadar da rekabeti var. Golfün ilan sayısını göz önüne alınca golften ziyade fiesta en kolay elden çıkacak araç gibi geliyor bana.

evet söz hakkı @Ozgur Gunes :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
2 cocukla fiesta cok cok zor olur hocam, aslinda SUV dusunmek isterdim ama benim kriterlerime uyan tek arac Qashqai ondan da nefret ediyorum :(

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Düşük bütçeli mesela 70 bin ve altı arabalar gördüğüm kadarıyla daha hızlı satılıyor. Geçici bir araç olacaksa o aralıkta bir araç alabilirsin. Ben hemen satılsın piyasa arabası olsun diye civic yada corolla derim

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Düşük bütçeli mesela 70 bin ve altı arabalar gördüğüm kadarıyla daha hızlı satılıyor. Geçici bir araç olacaksa o aralıkta bir araç alabilirsin. Ben hemen satılsın piyasa arabası olsun diye civic yada corolla derim
Ikisinin de CVT olmasi beni dusunduruyor acikcasi, hatta esim kullanmayacak olsa manuel alirdim bu arabalardan birini alacak olsam. Bu arada Civic in de bu kadar sattigini bilmiyordum, sanki sokakta bu kadar gorunmuyor.
Dedigim gibi alternatiflerden biri de hala Megane, dogrusu saatlerdir temiz denebilecek Passat bekiyorum (2016 ve uzeri, trendline haric) boyasiz yada 1-2 parca boyalilar bile 130 larin uzerinde. 2017 Megane Touch EDC 80 li rakamlara bulmak mumkun gorunuyor (yani 10 bin tl zarar etme sansi cok dusuk) bu durumda kaliteden bi miktar taviz vermek gerek tabi.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
TDI DSG daha kolay satilmaz mi?

Satacağın Golf temiz olduktan sonra tüm ilanlardan ayrışacaktır. Dsg ve 2015 Temmuz sonrası olması satışını daha da hızlandırır. Golf bakanların neredeyse %75 i Dsg bakıyor. Hele güzel bir renk-güzel opsiyonlara sahip araba bulursan satışın çok rahat olur bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım