KAPALI Konfor ve güvenlik ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar şuanda 2015 corolla lpg advance manuel aracım var ; 2018 model baz donanım 1.4 tsi manuel superb'e geçiş yapmak üzereyim.
Sizce konfor yalıtım güvenlik gibi konularda belirgin bir fark hissedermiyim?
Aslında 20000 km sonra aracımı değiştirecektim ama bu alacağım araç biraz uygun geldi yani özetle biraz daha erken değiştiricem yorumlarınızı alabilirmiyim ?
Bide superb lerde belli bir kronik arıza var mı ?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Oldukça büyük farklar hissedersiniz...
Şimdi yazmakla zaman kaybetmeyelim :)

Bildiğim kadarıyla kronik bir arızaları da yok ... zaten çok geçerli bir motor ve oturmuş bir araç superb ...
Sadece baz donanımlı olanın içi belki beklentileri tam karşılamayabilir ama genel konfor, yalıtım ve güvenlik konularında daha başarılı olacağı kuşkusuz.

halilcan.oksuzer

Düz Yol Gazcısı
28 May 2019
33
23
120
26
Marka
Volkswagen
hissiyat , sessizlik , konfor . sadece baz donanım sonradan biraz sizi arayışa sokabilir fakat uygun rakama bulduysanız kaçırmayın daha sonra tekrar satılıp orta donanımına geçersiniz, onun harici fark çok olacaktır konfor güvenlik açısından.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bende mondeo vardı şu an Leon var. Mondeo'yu bilen biliyor konforunu ama şunu söylemeliyim ki şehir içinde Superb daha konforlu, süspansiyon olarak değil ama motor sesi yönünden daha iyi. Şehir dışında da Mondeo'yu aratmaz. Devasa bagajının hastasıyım. Doblo olmayan eniştelerin kurtarıcısı, "sahip" diyorum kendilerine. Şu an ikinci araba alsam ne alırım diye düşünüyorum 5 serisi mi E180 mi ama sonra yine Superb diyorum. Evet bagaj fetişiyim itiraf ediyorum, ya da çılgın bir kampçı mıyım, yoksa sadece enişte olduğum içindir... Bilemiyorum.

Kendim alacak gibi heyecanlandım :) Kafanızda ki tüm soru işaretlerine headshot atar Superb rahat olun, alın.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Bende mondeo vardı şu an Leon var. Mondeo'yu bilen biliyor konforunu ama şunu söylemeliyim ki şehir içinde Superb daha konforlu, süspansiyon olarak değil ama motor sesi yönünden daha iyi. Şehir dışında da Mondeo'yu aratmaz. Devasa bagajının hastasıyım. Doblo olmayan eniştelerin kurtarıcısı, "sahip" diyorum kendilerine. Şu an ikinci araba alsam ne alırım diye düşünüyorum 5 serisi mi E180 mi ama sonra yine Superb diyorum. Evet bagaj fetişiyim itiraf ediyorum, ya da çılgın bir kampçı mıyım, yoksa sadece enişte olduğum içindir... Bilemiyorum.

Kendim alacak gibi heyecanlandım :) Kafanızda ki tüm soru işaretlerine headshot atar Superb rahat olun, alın.
Sizin Mondeo neden çok geç satıldı?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güvenlik konusunda Corolla daha ileride diye biliyorum. Ama superB de sağlam arabadır. Uygun fiyata temizini denk getirdiyseniz alın güle güle kullanın.

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar 2018 model kasım sonu çıkışlı sıfır hatalı 6000 km de 119000 tl ye aldım prit gri çok hoşuma gitti süapansiyon sönülmesi çok güzel daha 1 gün oldu yorumlarınız için çok teşekkür ederim zannedersem güzel bir tercih oldu.

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bilmiyorum ikinci eli zaten zayıf, benim satılığa koydum dönem piyasa da kötüydü. Masraf etmiştim onun parasını da istiyordum ondan da olabilir. Ucuza gitti 3 bin TL ama Leon'u 135.500 e aldım bir hafta sonra 159 oldu. Bunu çok iyi biliyordum bayileri araştırmıştım araba bile yoktu hiç bir markanın, yeni kurla gelecekti hepsi. Ordan zararımızı çıkardık.

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar arabayla vakit geçirdikce daha hoşuma gidiyor.
Denizli kuşadası 3 kişi arabada bagaj tam dolu klima açık 120 cruse la ortalama 5.8 lt yaktı
Stabilize asvaltta daha trim sesi alamadım.
Ve 1.4 tsi 125 bg bile bu kasada beni tatmin etti bilemiyorum belki önceki aracım 1.6 atmosferik 132bg corolla olduğu içindir. Ama ara hızlanmaları bile hoşuma gitti heleki rampada vites hesaplamadan çıkmak çok hoştu gerçi eşimin 1.2 tsi golf7 si var onda da bu duruma alışığım ama baz donanım olmasına rağmen araç beni tavladı eski aracıma göre premium hissettirdi.
Golfün işçiliğini aratmadı hatta daha iyi diyebilirim belkide abartıyorumdur. Süspansiyon ve yol tutuşu çok hoş herkese superb 3 tavsiye ederim.
Belkide corolladan buna geçmiş olduğum için böyle hissediyoeumdur yinede çok hoş.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
İyi ama corolla bazı konularda daha üstün demekki. Superb de sıkıntı olmaz iyidir yine
konuyla alakasız ama favorit yazısını gördüğüm için sorayım dedim direksiyon yumuşaklığı nasıl kara direksiyon dönüşlerde zorluyor mu park yaparken sokak aralarında vs. kıyaslama olarak tofaşın hidrolik direksiyonuna göre nasıl?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım