Konu dışı:İphone 7 den 7 plusa geçmeye deger mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Gencolar cep telefonuyla ilgili nacizane birşey danışacagım
baştan söyleyeyim kendime degil çok yakın kardeşim gibi göördügüm dostuma Allah nasip ederse alınacak.
ben hiç anlamam ama rica etti sen de bir araştırırmısın diye
Neyse konuyu uzatmayayım başlıkta da belirttigim üzere İPhone 7 yerine 7 plus almaya deger mi acaba?
Degerli yorumlarınnı bekliyorum:)

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Bana göre bırak 7 den 7 plusa geçmeyi 7 almasını bile saçma ve gereksiz buluyorum kayda değer bir konu değil.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşlemci ikisinde de iyi seviyede. Yanlışım yoksa ikisinde de yeni nesil A10 işlemci var ama 3 gb ram ile birlikte iphone 7 plus'da performans artışı biraz daha fazlaymış. Aradaki fiyat farkını bilemiyorum ama daha güçlü ram ve daha büyük ekrandan dolayı ( note 4 kullanan biri olarak ) benim tercihim ikisi arasında 7 plus olur. Ama başlıkta da belirtildiği gibi arkadaşında 7 varsa ve 7 plus alacaksa fiyat farkına bakmak lazım. Arada ciddi fark oluşuyorsa anlamsız olabilir. Kaç liraya okutabiliyor 7'yi ?

Son düzenleme:

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
İşlemci ikisinde de iyi seviyede. Yanlışım yoksa yeni nesil A10 işlemci ve 3 gb ram ile birlikte iphone 7 plus'da %40'lık bir performans artışı sağlamasına sebep olmuş. Aradaki fiyat farkını bilemiyorum ama daha güçlü ram ve daha büyük ekrandan dolayı ( note 4 kullanan biri olarak ) benim tercihim ikisi arasında 7 plus olur. Ama başlıkta da belirtildiği gibi arkadaşında 7 varsa ve 7 plus alacaksa fiyat farkına bakmak lazım. Arada ciddi fark oluşuyorsa anlamsız olabilir. Kaç liraya okutabiliyor 7'yi ?
Yorum için teşekkkürler hocam:)7 yi satmayacak annesine verecekmiş söyledigine göre zaten adamların para durumundan sıkıntısı da yok durumları iyi.Boş beleş şeylere de para harcamayı çok seviyorlar bana sorsan hayatta böyle şeylere para harcamam ama herkesin kendi zevki. Bana da rica etti sorayım dedim sizlere:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
7'deki durumu bilmiyorum da, 6 serisinde 6 ve 6+ arasında ciddi bir şarj farkı vardı. Ekran büyüklüğünü boş verip sadece şarjı daha uzun gidiyor diye 6+ alanlar vardı. Bu konuda da bir araştırma yapmanızda fayda var. Benzer durum varsa 7plus daha alınasıdır. Diğer yönleri konusunda iPhone'a o kadar hakim değilim. Android'ciyim ben :)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
7'deki durumu bilmiyorum da, 6 serisinde 6 ve 6+ arasında ciddi bir şarj farkı vardı. Ekran büyüklüğünü boş verip sadece şarjı daha uzun gidiyor diye 6+ alanlar vardı. Bu konuda da bir araştırma yapmanızda fayda var. Benzer durum varsa 7plus daha alınasıdır. Diğer yönleri konusunda iPhone'a o kadar hakim değilim. Android'ciyim ben :)
7 plusta batarya 2900 mah imiş
7 de ise 1960 mah imiş :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yorum için teşekkkürler hocam:)7 yi satmayacak annesine verecekmiş söyledigine göre zaten adamların para durumundan sıkıntısı da yok durumları iyi.Boş beleş şeylere de para harcamayı çok seviyorlar bana sorsan hayatta böyle şeylere para harcamam ama herkesin kendi zevki. Bana da rica etti sorayım dedim sizlere:D
O zaman alsın 7 plus'ı madem. Ben de bu kadar para vermem telefona ama öyle çok harcamayı seviyorlarsa alınabilir. Shiftdelete'den okuyabildiğim kadarıyla 7 plus'ın şarjı da daha iyiymiş 7'ye göre.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Ben 7 kullanıyorum 1 aydır falan gayet tatminkar yani keske 7+ alsaydım demedim hiç. Şarj konusunda bi sey diyemem 2 telefon olduğu icin bi onu bi diğerini kullanıyorum haliyle ikisi de uzun gidiyor. Ama kamera isletim sistemi vs müthiş.
Hele kamera muhteşem yav.
Bendeki jet black renk kolay çiziliyo ya da ben cizmeyi becerebildim bilmiyorm kılıf ya da farklı bi renk tercih etsin alacaksa.
Edit. Jet black nerden çıktı gold bendeki kafam mı güzel orhan

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Ben de yaklaşık 1 aydır 7 kullanıyorum. Şarjı 2 gün gidiyor ortalama kullanımda. Hiç oyun oynamıyorum ama. Aktif olarak wp, instagram, YouTube, tarayıcıyı kullanıyorum. Neden plus almadım demedim hiç. :D oqğsşwğfş 1 aylık kullanımda sadece bir kere sahibinden uygulaması çöktü. On numara işletim sistemi keza hızı da öyle :)))) bendeki de silver modeli kap ile kullanıyorum gayet hoş duruyor. Ellerim kürek gibi ona rağmen tek elle ekranın üst köşelerine ulaşmak zor oluyor(Allahtan iki kere home tuşuna dokununca ekranı aşağıya doğru kaydırıyor) iPhone 7 Plus gereksiz kısaca :D özellikle gold istememiştim kadınsı biraz...

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
Ben 7 kullanıyorum 1 aydır falan gayet tatminkar yani keske 7+ alsaydım demedim hiç. Şarj konusunda bi sey diyemem 2 telefon olduğu icin bi onu bi diğerini kullanıyorum haliyle ikisi de uzun gidiyor. Ama kamera isletim sistemi vs müthiş.
Bendeki jet black renk kolay çiziliyo ya da ben cizmeyi becerebildim bilmiyorm kılıf ya da farklı bi renk tercih etsin alacaksa.

Iphonelarda çizilme olayı nedense çok oluyor rengi mat olanlarda daha çok karşılaştığım durum .. biraz uzun tırnakla bile arkadaşın telefonu çizdiğine şahit oldum ..

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Niye 2tane var biri olta için mi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım