Konu Dışı: Kibristan Türkiye ye alkol sokma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Fazla konu dışı oldu araba forumu burası farkındayım ama inanin aciliyeti olan bir konu.
Arkadaşımın kardeşi ailesinin izniyle kibrisa ablasının yanına gelecek. Orda yasayan insanlara sordum Kıbrıs hava alanında free shoptan 18 den küçük biri alamaz dedi. Ama dışardan alıp el çantasına değil de valizine koyarsa sıkıntı olmuyor dedi. Ama bizim takıldığımız nokta kibristan çıkıp Antalya ya geldiğinde sıkıntı olur mu? 18den küçük çocuk sonuçta tek başına seyehat edecek.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
yaş ile alakalı olarak bilgim yok. burada 18'den küçüklere alkol satılmıyor ancak kıbrıs kurallarını bilmiyorum. zaman zaman valizlere maliye polisi arama yapıyor. alkol bulurlarsa imha ediyorlar. yasal olarak ülkeye yüksek alkol oranlı sadece 1lt içki sokabilirsiniz. örneğin 1lt viski ya da 1 lt rakı

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Fazla konu dışı oldu araba forumu burası farkındayım ama inanin aciliyeti olan bir konu.
Arkadaşımın kardeşi ailesinin izniyle kibrisa ablasının yanına gelecek. Orda yasayan insanlara sordum Kıbrıs hava alanında free shoptan 18 den küçük biri alamaz dedi. Ama dışardan alıp el çantasına değil de valizine koyarsa sıkıntı olmuyor dedi. Ama bizim takıldığımız nokta kibristan çıkıp Antalya ya geldiğinde sıkıntı olur mu? 18den küçük çocuk sonuçta tek başına seyehat edecek.

Valizde ki şişeler kırılmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Teşekkür ederim cevaplar için. Kibristan çıkarken sorun olmuyormuş ama antalyaya geldiğinde sıkıntı çıkarırlar mi acaba onu bi netleştirsek harika olacak

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Teşekkür ederim cevaplar için. Kibristan çıkarken sorun olmuyormuş ama antalyaya geldiğinde sıkıntı çıkarırlar mi acaba onu bi netleştirsek harika olacak

İşin yasal sınırı belli yüksek oranlı alkolden 1 lt kişi başı hakkı var.

Atatürk havalimanı hariç diğer havaalanlarında sıkı bir kontrol yok özellikle valizle sokulan şişeler görmezden geliniyor. Ben bizzat 3 şişe votka valizde 3 şişe elimde İtalya'dan Adnan Menderese soktum. Sıkıntı yaşamadım. Kıbrıs'tan yanımda çalışan arkadaş valizde 1 koli rakı soktu herhangi bir sıkıntı yaşamadı(1 şişe hariç geri kalanı olduğu gibi kırılmıştı)

Özetlersek: 1ltden fazla alkol sokuyorsan riski göze alıyorsun demektir. Gümrük Memuru görmezden de gelebilir el de koyabilir. Kimse sana bunu garanti edemez.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

ALKOLLÜ ÜRÜNLER
1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.
2- Alkol derecesi % 22'yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

bunlar da yasal mevzuat.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İşin yasal sınırı belli yüksek oranlı alkolden 1 lt kişi başı hakkı var.

Atatürk havalimanı hariç diğer havaalanlarında sıkı bir kontrol yok özellikle valizle sokulan şişeler görmezden geliniyor. Ben bizzat 3 şişe votka valizde 3 şişe elimde İtalya'dan Adnan Menderese soktum. Sıkıntı yaşamadım. Kıbrıs'tan yanımda çalışan arkadaş valizde 1 koli rakı soktu herhangi bir sıkıntı yaşamadı(1 şişe hariç geri kalanı olduğu gibi kırılmıştı)

Özetlersek: 1ltden fazla alkol sokuyorsan riski göze alıyorsun demektir. Gümrük Memuru görmezden de gelebilir el de koyabilir. Kimse sana bunu garanti edemez.
Ben anlatmak istediğimi anlatamadım. Zaten 100luk rakı gelecek fazlası gelmeyecek. Çocuk 18 yaşında ve ailesinin yazılı izniyle seyehat edecek tek başına. Havalimanından değil dışardan sadece bir sise rakı alıp valizine koyacaklar. Kibristan çıkışta sorun yok ama antalyaya girişte sorun olur mu acaba onu merak ediyorum. Not:çocuk 18 den küçük :D

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ben anlatmak istediğimi anlatamadım. Zaten 100luk rakı gelecek fazlası gelmeyecek. Çocuk 18 yaşında ve ailesinin yazılı izniyle seyehat edecek tek başına. Havalimanından değil dışardan sadece bir sise rakı alıp valizine koyacaklar. Kibristan çıkışta sorun yok ama antalyaya girişte sorun olur mu acaba onu merak ediyorum. Not:çocuk 18 den küçük :D

Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

YASSSSSAK hemşerim.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Ben Aralık’ta Almanya’dan 1 şişe 100lük yeni rakı, 3 şişe 70lik viski, 1 şişe şarap, 3 kg sucuk, rahat 2-3 kilo arası çikolata türü (el bagajındaydı) getirdim. Hiç bir sorun olmadı. Alkole çok sorun yapmıyorlar ama farklı bir şeye şüphelenip bavulu açarlarsa alkolü de aldıklarını biliyorum.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Ben Aralık’ta Almanya’dan 1 şişe 100lük yeni rakı, 3 şişe 70lik viski, 1 şişe şarap, 3 kg sucuk, rahat 2-3 kilo arası çikolata türü (el bagajındaydı) getirdim. Hiç bir sorun olmadı. Alkole çok sorun yapmıyorlar ama farklı bir şeye şüphelenip bavulu açarlarsa alkolü de aldıklarını biliyorum.
Almanya'dan sucuk niye getirdiniz :D ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım