Korna sökmek takmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Beyler corollanın korna patlamıştı sanayide bakım sırasında.Cırtlak bir ses var.Usta babamın hesaba 100 tl yollamış.Hasarı biz yaptık baabında.Ne diyorum corollaya afilli bir korna sesi bulabilir miyiz birlikte internetten? Şuan ki kornası bip diye öten toyota kornası işte sevimsiz.
Araba 2008 Corolla
Şuanki korna sesi bu daha güçlü ve erkeksi bir ses istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Bütçe 100 tl bu arada

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kardeş sen fünye düzeneği hazır bomba bırakmışsın buraya. :D Korna çeşitleri dedin mi gadfadır kornaya kadar yolu var biliyorsun. Muhtemelen sizdeki korna da ince ve kalın olarak ikili set halindedir. Eğer kalın ton korna ölmüşse incesi Roadrunner gibi ses çıkarır, itibarına gölge düşürür. :) Dadat korna diye düğün paketi kornalar var onlardan bak istersen. Aşağıya bir tane örnek ürün bırakıyorum ama sesi nasıldır bilmem. Youtube'dan bosch dadat korna diye aratınca taksici spec sesler çıkıyor.
https://urun.n11.com/normal-sesli-korna/bosch-ciftli-dadat-korna-toyota-modelleri-icin-P71240761
Benden tavsiye, oto sanayide bizzat sesini duyduğun bir kornayı al. Montajı kolaydır. Kablolarını çoğunda elle sökebiliyorsun, kornanın kendisi de kaportada bir yere muhtemelen tek somunla bağlı olur. Tek sorun, ters bir yerdeyse sana tampon söktürür veya arabanın altına sokturur.

Şunu da bonus bırakayım, benden sana özel hediye =)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kardeş sen fünye düzeneği hazır bomba bırakmışsın buraya. :D Korna çeşitleri dedin mi gadfadır kornaya kadar yolu var biliyorsun. Muhtemelen sizdeki korna da ince ve kalın olarak ikili set halindedir. Eğer kalın ton korna ölmüşse incesi Roadrunner gibi ses çıkarır, itibarına gölge düşürür. :) Dadat korna diye düğün paketi kornalar var onlardan bak istersen. Aşağıya bir tane örnek ürün bırakıyorum ama sesi nasıldır bilmem. Youtube'dan bosch dadat korna diye aratınca taksici spec sesler çıkıyor.
https://urun.n11.com/normal-sesli-korna/bosch-ciftli-dadat-korna-toyota-modelleri-icin-P71240761
Benden tavsiye, oto sanayide bizzat sesini duyduğun bir kornayı al. Montajı kolaydır. Kablolarını çoğunda elle sökebiliyorsun, kornanın kendisi de kaportada bir yere muhtemelen tek somunla bağlı olur. Tek sorun, ters bir yerdeyse sana tampon söktürür veya arabanın altına sokturur.

Şunu da bonus bırakayım, benden sana özel hediye =)
Kalın gitti abi çıkan ses bip bip yani baya rahatsız edici.Biraz korna sesi ve ürünü bakabileceğim bir site var mıdır diye şaapmıştım.Trol yapmaz sevgili forum sakinlerimiz eminim:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kalın gitti abi çıkan ses bip bip yani baya rahatsız edici.Biraz korna sesi ve ürünü bakabileceğim bir site var mıdır diye şaapmıştım.Trol yapmaz sevgili forum sakinlerimiz eminim:)
Mesajımı yazarken ben de senin aradığını aradım biraz internette ama korna sesine dair bulabildiğim herşeyi oraya koydum işte :p

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Yıllar önce hiç unutmam.

Arkadan bir araba korna çaldı, bizim peder bey de ne oluyor babında çalmaya başladı. Ama öyle böyle değil aralıksız çalıyoruz.

Meğerse dakikalarca bize korna çalınıyor zannederken, aslında patlayan kornamızın farkına varmamışız. Kendi kendimize çalıyormuşuz. Bize çalınıyor zannediyormuşuz.

Bu arada, tam trollenecek konuymuş.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yıllar önce hiç unutmam.

Arkadan bir araba korna çaldı, bizim peder bey de ne oluyor babında çalmaya başladı. Ama öyle böyle değil aralıksız çalıyoruz.

Meğerse dakikalarca bize korna çalınıyor zannederken, aslında patlayan kornamızın farkına varmamışız. Kendi kendimize çalıyormuşuz. Bize çalınıyor zannediyormuşuz.

Sen de trollersen cemaat napar ya:(

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yıllar önce hiç unutmam.

Atis serbest mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım