Kronik göçüklü Honda sahipleri için emsal karar çıktı !

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu karar daha önce birkaç kere daha çıktı, kimse kabul etmedi. Ya güncel sıfırının parasını ya da sıfırla değişimini istediler. Bu kararda araç sahibi dava kazansa da zararda bence göçükleriyle satsa daha çok para alırdı

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yaw göçtüğünü bile bile alan birçok kişi var. Kimse 3 yıl uğraşmak istemez bununla

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Honda itiraz için temyize gidecek 3 ay üstüne yüksek mahkemelere çıkacak 5 yıl sürecek

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
3 yıl öncesinin 113 bin lirası şu an belki de 180-200 bin lira. Adama ya şuanki değerini ya da sıfır km muadilini vermeleri gerekirdi. Bence müşteri mağdur oldu şu anda.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,061
3
15,315
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bu tarz davalarda karar ne olursa olsun enflasyon sebebi ile kaybeden müşteri oluyor eğer bir karar verilecekse bu kararda enflasyon farkı da pozitif veya negatif ödenecek rakama uygulanmalı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu tarz davalarda karar ne olursa olsun enflasyon sebebi ile kaybeden müşteri oluyor eğer bir karar verilecekse bu kararda enflasyon farkı da pozitif veya negatif ödenecek rakama uygulanmalı.
Yaw işte kararı veren adam da farkında bunun niye adam akıllı iş yapmıyolar anlamıyom. Millette de var göçüyo cart cırt diyolar yine alıyolar. Dsg de öyle.

• Üzgün
Tepkiler: dthhasan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
113 bin liranin iadesinin ardindan ben olsam yasanan surecin manevi yipraticiligindan ve enflasyon degerinin hesaplanmayip beni magdur etmesinden dolayi bir dava daha acardim. Verilen iadeyle ayipli malin muadili alinamiyorsa musterinin magduriyeti gocuklu aracin kullanimindan bile fazladir bence.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
113 bin liranin iadesinin ardindan ben olsam yasanan surecin manevi yipraticiligindan ve enflasyon degerinin hesaplanmayip beni magdur etmesinden dolayi bir dava daha acardim. Verilen iadeyle ayipli malin muadili alinamiyorsa musterinin magduriyeti gocuklu aracin kullanimindan bile fazladir bence.
Aynen bu şekilde konuşuyorlar şuan kendi aralarında. Ama bu dava tamamen sonuçlandıysa bile 3 yıldan uzun bir süreç olacak demekki baya can sıkan bi durum.

Bu arada bugün bile fc5 gruplarında alınır mı diyenlere alın abi nolacak en fazla dava açarsınız muhabbeti dönüyor

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
3 yıl öncesinin 113 bin lirası şu an belki de 180-200 bin lira. Adama ya şuanki değerini ya da sıfır km muadilini vermeleri gerekirdi. Bence müşteri mağdur oldu şu anda.

Aynen. 113 bin liraya ne aynı arabadan alabilir, ne de dediği gibi yerli otomobil :)

enflasyon yok ki farkı olsun ayrıca :p

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen bu şekilde konuşuyorlar şuan kendi aralarında. Ama bu dava tamamen sonuçlandıysa bile 3 yıldan uzun bir süreç olacak demekki baya can sıkan bi durum.

Bu arada bugün bile fc5 gruplarında alınır mı diyenlere alın abi nolacak en fazla dava açarsınız muhabbeti dönüyor
Alın abi nolcak diyenler ' biz aldık gördük günümüzü. Siz de alın da tek başımıza yanmayalım ' kafasıyla söylüyor. Tamamen kendilerini rahatlatmak için.

Zaten ayrı olarak maddi ve manevi başka bir dava açılması durumunda o süreci beklemeye razı olmalılar. Ama ben olsam razı olurum. Gözüm de görmez o süreyi. Distribütörler otomobillerini satarken, kredilendirirken kur farkını, değer farkını, bilmem ne farkını düşünüp ekleme yapıyorlar. Ayıplı sattıkları malın iadesi kararlaştırılınca bunların hiçbiri düşünülmüyor. Honda, bu sorun ilk çıktığında, müşteriler ilk şikayetleri yaptığında ikiletmeden, mahkeme yolunu açmadan müşterilerin paralarını iade etseydi hiç böyle bir sorun kalmazdı. Sonuç alamayacağımı bilsem bile uğraşırım net yani. Ben yapım gereği ne haksızlığa, ne sindirilmeye tahammül edemiyorum.

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Davanın olumlu sonuçlanması iyi bir şey. Ama zarara uğrayan kullanıcıların zararının da temin edilmesi gerekirdi.

Bu arada göçük sorunu halen devam ediyor mu? Bizim 2018 civic’te yoktu. Ama kaput dalgalanması vardı. Arabanın işçiliğinde sıkıntıların olduğu aşikar. Sırf bu sebepten ithal olduğu için hatchback olanı bana daha alınası gözüküyor. Ama onda da varsa ben susma hakkımı kullanıyorum. 😐

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Davanın olumlu sonuçlanması iyi bir şey. Ama zarara uğrayan kullanıcıların zararının da temin edilmesi gerekirdi.

Bu arada göçük sorunu halen devam ediyor mu? Bizim 2018 civic’te yoktu. Ama kaput dalgalanması vardı. Arabanın işçiliğinde sıkıntıların olduğu aşikar. Sırf bu sebepten ithal olduğu için hatchback olanı bana daha alınası gözüküyor. Ama onda da varsa ben susma hakkımı kullanıyorum. 😐
Arkadaşımın 2019 civicinde de yok, 2018den itibaren yok diyorlar genelde ben de görmedim hiç. Altında destek varmış sanırsam 208 ve sonrasının

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım