HABER Lada Niva, sonunda Türkiye'de satışa sunuluyor

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ülkemize gelmesi adeta yılan hikayesine dönen Lada, kısa süre içerisinde satışlara başlıyor. Rus markanın başarılı arazi aracı Lada Niva’nın fiyatları ve ülkemize gelen donanım özellikleri de sonunda belli oldu.

Ülkemizde satışa sunulan Lada Niva, vergi kurbanı oldu!

Eski bayilerinden Sever Oto Group’un Türkiye distribütörlüğünü aldığı Lada, yakın zamanda ülkemizde satışlara başlayacak. Showroomlarda yerini alan Niva modeli ile Türkiye’ye geri dönen Rus markanın XRAY ve Vesta gibi iddialı modellerinin de önümüzdeki dönemde yollara inmesi bekleniyor.

Ülkemize 3 ve 5 kapı olmak üzere toplam iki gövde seçeneği ile gelen Lada Niva, standart ve Urban adlı iki donanım seçeneğine sahip. Aktarma tarafında 4×4 sisteminin standart olarak sunulduğu araçta 83 beygir gücünde 1.7 litrelik bir motor yer alıyor. Hidrolik direksiyon, otomatik açılır cam, koltuk ısıtma ve ABS gibi donanımların standart olarak sunulduğu Niva, LPG opsiyonuyla satın alınabilecek.

Bayi çalışmalarının tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde satışlarına başlanacağı öğrenilen Lada Niva’nın fiyatları ise sevenlerini üzecek gibi duruyor. Aracın 3 kapılı standart versiyonu 70 bin liradan alıcı bulacakken, fiyat 5 kapılı Urban paketinde 90 bin liraya kadar çıkıyor. Son olarak aracın motor hacminden dolayı vergi dezavantajına sahip olduğunu, bunun da fiyatları büyük ölçüde etkilediğini belirtelim.

1 arasında 5

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Motor hacmiymiş bilmem neymiş umurumda bile değil açıkçası. Milletin eşşek niyetine bindiği 3.sınıf kalitede ki araçlara bu ülkede 70-90 bin lira para isteniyorsa bu soygunu yapanın adını Devlet koyup yumuşatmışlar, namına da Bolu Beyi deniyor demektir. Ahali halinden memnunsa bile, yok mu bir Köroğlu bu zulmü durduracak ?

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Niva en sevdiğim araçlardan biri offroad için. Temiz bir ikinci el 99 sonrası veya 2007 sonrası nivalardan almak daha mantıklı arada hiç bir fark yok. Vergileri de haliyle çok düşük. Bana göre bir de arazide duster falan hikaye niva varken bir de samurai var tabi fıtı fıtı gidiyor hafif olduğu için defenderler de ağır abi

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Duster'ı sıfır babında söyledim. Yoksa offroad amaç ise yine bir sürü 2.el alternatifi bulunabilir, hatta bu paralara yapılı falan hazır alınır.

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Duster’ı sıfır babında söyledim. Yoksa offroad amaç ise yine bir sürü 2.el alternatifi bulunabilir, hatta bu paralara yapılı falan hazır alınır. Vitara, Jimny, şu 4x4 pickup'lar hepsi olabilir.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Bu aracın çekiş sisteminin günümüzdeki araçlardan ne gibi farklılıkları var da bu kadar arazide başarılı?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Duster’ı sıfır babında söyledim. Yoksa offroad amaç ise yine bir sürü 2.el alternatifi bulunabilir, hatta bu paralara yapılı falan hazır alınır. Vitara, Jimny, şu 4x4 pickup'lar hepsi olabilir.
Vitara'nın 4x4'ü (manuel) 109 binden başlıyor.
Jimny'nin 2018'i yok, 2017'si (eğer elinde olan bayi varsa) 95 bin lira ve manueli yok, otomatik.
Daha önce de çok konuştuk forumda. Sıfır araba ile ikinci el araba kıyaslanmaz. Ayrı kulvarlar.

Vergiden dolayı fiyat uçuyor vs. Bu bizim devlet nedeniyle olan bir şey. Üst vergi diliminde olmasına rağmen bir çok SUV'den daha uygun ama zaten aynı kulvarda değiller. Tekrar ediyorum amaç araziyse zaten SUV'ler Pickup'lar falan geridedir bu makineden.

Böyle bir kanal var, Niva sahibi videolar paylaşıyor. Kim bunu alıp uzun yol yapmak ister? Makine dairesi gibi. :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Bizim zj 5.9, land cruiser ve l200 ker ile battığımız yerde niva hiç takılmadan geçip birde bizim için vinçleme noktası olmuşluğu vardır. Dünya üstünde avrupada satılan saf arazi aracı olarak şuan başka örneği yok

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım